معرفی محصول

24 مدل ناخن گیر کودک زیبا + خرید اینترنتی

امروزه نظافت ناخن ها امری طبیعی برا همه سنین الزامی است که باید آن را به درستی انجام دهند یکی از نظافت هایی که باید آن را انجام دهیم ناخن گرفتن است که مادر های امروزی از گرفتن ناخن های کودکشان هراس دارند که چگونه ناخن های کودکشان را بدون درد بگیرند در ادامه مطلب شما را با خرید ناخن گیر کودک و طرز صحیح گرفتن ناخن های کودکتان شما را آشنا خواهیم کرد تا آخر این مطلب با ماهمراه باشید .

چرا باید ناخن های کودکمان را کوتاه کنیم

ناخن‌های نوزاد در طول ماه‌های اول زندگی و تا سال اول تولد، به طرز شگفت انگیزی رشد می‌کند. شما ممکن است امروز ناخن‌های نوزادتان را کوتاه کنید و چند روز بعد متوجه رشد دوباره آن شوید. به همین دلیل است که شما باید هر هفته و یا زودتر از آن هم، ناخن‌های نوزادتان را کوتاه کنید. ممکن است فکر کنید ناخن‌های نوزادان بسیار نرمند، ولی در عین حال، بسیار تیز بوده و می‌توانند صورت نوزاد را زخمی کنند، به همین دلیل باید زود به زود اقدام به کوتاه کردن ناخن‌های نوزادان کنید. چندین نکته ساده وجود دارد که قبل از کوتاه کردن ناخن نوزاد باید به آن توجه کنید.

چرا باید ناخن های کودکمان را کوتاه کنیم

پیش از گرفتن ناخن کودکمان به این نکات توجه کنیم

نکات مهمی است که باید قبل از گرفتن ناخن کودک توجه زیادی کنیم تا به ناخن های کودکمان آسیبی نرسد

نور مناسب، در محیطی با نور کافی اقدام به گرفتن ناخن‌های نوزاد کنید.

زمان مناسب، بهترین زمان برای گرفتن ناخنها، هنگامی است که نوزاد خواب است. زمان مناسب دیگر، دقیقا بعد از حمام نوزاد است، زیرا پس از حمام ناخن‌ها نرم شده و کوتاه کردنشان ساده‌تر می‌شود.

ابزار مناسب، حتما از ناخن‌گیر یا قیچی مخصوص نوزاد استفاده کنید. استفاده از ناخن‌گیر مخصوص بزرگسالان باعث آسیب رسیدن به پوست نوزاد می‌شود.

گرفتن ناخن های کودکمان

ابتدا نوزاد را به حالت خوابیده قرار دهید یا او را در آغوش خود بگیرید. اگر نوزادتان توانایی نشستن دارد، می‌تواند روی صندلی غذا یا کریر در حالت نشسته روبرویتان قرار گیرد.

پیشنهاد:
لیست قیمت 21 مدل دکلره (بدون آسیب به مو) + خرید اینترنتی

دست نوزاد را محکم در دستان خود نگاه دارید. به گونه‌ای که مطمئن باشید حتی اگر نوزاد دستانش را حرکت دهد، انگشتش حرکت نکرده و با ناخن گیر آسیب نمی‌بیند.

پزشکان توصیه می‌کنند اگر نوزادتان خیلی کوچک است یا تازه به دنیاآمده، از سوهان کاغذی برای کوتاه کردن ناخن نوزاد استفاده کنید. طی هفته‌های اول ناخن‌های نوزاد بسیار نرم هستند و به سادگی با سوهان میتوان آن‌ها را کوتاه کرد. همچنین با سوهان می‌توان لبه‌های تیز ناخن را نیز نرم کرد.

هرگز از سوهان فلزی برای نوزادان استفاده نکنید، چرا که به  آسانی پوست نوزاد را خراش می‌دهد. برای اینکار حتما از سوهان کاغذی استفاده کنید.

پوست زیر ناخن نوزاد را کمی فشار دهید تا پوست از ناخن جدا شود و هنگام گرفتن ناخن‌ها، پوست نوزاد آسیب نبیند.

همواره ناخن‌های دست را بصورت منحنی و ناخن‌های پا را بصورت صاف کوتاه کنید.

هرگز برای کوتاه کردن ناخن نوزاد از دندانهایتان استفاده نکنید! زیرا باعث انتقال میکروب‌ها از دهانتان به انگشتان و زخم‌های احتمالی روی دست نوزاد می‌شوید. همچنین بعلت نداشتن دید کافی ممکن است بجای ناخن، دست نوزاد را گاز بگیرید!

هرگز ناخن‌های نوزاد را با دست نکشید و پاره نکنید زیرا باعث کنده شدن بیش از حد و آسیب رسیدن به ساختار ناخن می‌شود.

گرفتن ناخن های کودکمان

چگونه هنگام گرفتن ناخن های کودکمان او را سر گرم کنیم

اگر هنگام کوتاه کردن ناخن، کودکتان از خواب بیدار شد و شما را اذیت کرد:

از همسرتان (یا شخص دیگری) بخواهید تا او را آرام کند تا به کارتان پایان دهید.

با کودکتان به آرامی حرف بزنید یا برای او آواز بخوانید.

با یک جغجغه یا اسباب بازی صدا دار حواس او را پرت کنید.

نوزاد را با خود طی گرفتن ناخن‌ها همراه کنید و همزمان با انگشتانش بازی کنید. بازی‌هایی مثل لی لی حوضک، موشه رفت آب بخوره یا این میگه بریم دزیدی، در این شرایط راه گشا هستند.

چند نوع ناخن گیر کودک داریم

  • ناخن‌گیرهای استاندارد: که در اندازه‌های کوچک وجود دارد
  • قیچی‌های ناخن‌گیر نوزاد: که با سرعت بیشتری می‌توان برای گرفتن ناخن نوزاد از آنها استفاده کرد
  • ناخن‌گیرهای برقی: برای کسانی که مایلند بیشتری ایمنی را در هنگام ناخن گرفتن نوزاد داشته باشند

قابلیت‌هایی همانند نور LED و شیشه‌هایی برای بزرگنمایی ناخن نیز در این ناخن‌گیرها وجود دارد که به شما کمک می‌کند با دقت بیشتری ناخن‌ها را بگیرید و لبه‌های خمیده ناخن‌گیرها از بریده شدن سایر بخش‌های انگشت جلوگیری می‌کند. پس می‌بینید که ناخن‌گیر نوزاد با ناخن‌گیر بزرگسالان متفاوت است.

پیشنهاد:
لیست 21 مدل واریاسیون مو بدون سوزاندن + خرید اینترنتی

ناخن گیر کودک بهتر است یا قیچی

ناخن گیر در ابتدا ایمن تر از قیچی به نظر می رسد ولی در واقع ممکن است صدمه بیشتری وارد سازد. بهترین راهنمایی در این مورد استفاده از وسیله ای است که خودتان بیشتر به استفاده از آن عادت دارید زیرا تجربه واقعا اهمیت دارد و شما ممکن است دریابید که قیچی مانیکور خودتان به احتمال زیاد کمتر از قیچی نوک کند ناخن گیری نوزاد خونریزی ایجاد می کند. قیچی ناخن گیری نوزاد دارای نوک کند و غیر برنده بدون شک خطر کمتری دارد. مشکل بزرگ آن است که تیغه های قیچی نوزاد کمی ضخیم تر است و قرار دادن آن زیر ناخن های کودک مشکل است، بنابراین احتمال بیشتری برای نیشگون گرفته شدن پوست نوزاد وجود خواهد داشت.

ناخن گیر کودک بهتر است یا قیچی

اگر انگشته کودکمان بریده شد چگونه خون آن را بند بیاوریم

اگر شما سرانگشت نوزادتان را بریدید خیلی خودتان را نگران نکنید چون این اتفاق برای خیلی از پدر و مادر ها رخ می دهد. به راحتی سرانگشت بریده را با آب سرد شستشو دهید سپس یک پارچه دورش بپیچید و با کمی فشار آن را نگه دارید. خونریزی معمولا ظرف چند دقیقه متوقف می شود. برای بانداژ کردن دست بچه وسوسه نشوید چون این احتمال وجود دارد زمانی که او انگشتش را در دهانش فرو می کند آن را دربیاورد که در نهایت منجر به خفگی نوزاد شود.

همچنین پزشکان استفاده از نوار بانداژ مایع مخصوص نوزادان و کودکان نوپا را پیشنهاد نمی کنند چون احتمال این وجود دارد که آن را بمکند. اگر زخم فرزندتان طوری است که خونریزی اش بند نمی آید، باید او را پیش یک متخصص نوزادان ببرید.

کلام آخر

ممنونم که تا آخر این مطلب هم با ما همراه بوده اید و توانسته اید ناخن کودکتان را بدون خون ریزی و درد کوتاه کرده باشید، و خرید ناخن گیر کودک را به دوستان خود معرفی کرده باشید. در ادامه مطلب به شما پیشنهاد شده است خرید ناخن گیر کودک خود را از سایت ما خریداری کرده باشید، اگر شما هم مطالب بیشتری در رابطه با ناخن گیر کودک می دانید ما را در نظرات همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 10 =

دکمه بازگشت به بالا