معرفی محصول

24 مدل شامپو بچه بدون سوزش + خرید اینترنتی

نظافت کردن و حمام رفتن در طول هفته یکی از مهم ترین کار هایی است که تمامی افراد باید انجام دهند که کودکان دلبند شما هم باید مانند بزرگتر ها به طور مرتب به حمام بروند و نظافتشان را رعایت کنند اما استفاده از صابون یا شامپو های شست و شوی مخصوص بزرگسالان مناسب برای کودکان نیست به همین دلیل باید از شامپو ها و صابون های مخصوص کودکان استفاده کرد. در ادامه این مقاله شما را با شامپو بچه و نحوه استفاده از آن آشنا خواهیم کرد. تا آخر این مقاله با همراه باشید.

کدام شامپو ها مناسب کودکان هستند؟

معمولا شامپو ها و صابون هایی که تمامی بزرگتر ها استفاده میکنند قدرت شویندگی بالا و PH بسیار قلیایی دارند به همین دلیل مناسب برای پوست و موی کودکان نیستند چرا که باعث خشکی بیش از حد پوست و مو کودکان می شود بنابراین شامپو بچه ها قدرت شویندگی کمتری دارند و ph آنها کمتر قلیایی هستند چرا که پوست و موی کودکان قدرت چربی سازی بسیاری را ندارند و نیازی به استفاده از شامپو های قوی نیست. علاوه بر این ها شامپو بچه ها قدرت سوزاندن چشم کودکان را ندارند و این به این معنی است که شامپو های بچه کمتر قلیایی هستند و چشم را نمیسوزانند. شامپو بچه ها را می توان تا سن 12 الی 13 سالگی برای کودکانتان استفاده کنید چرا که بسیاری از دختر ها و پسر ها در سن 12 الی 13 سالگی دچار به وجود آمدن هورمون های بلوغ میشوند و دیگر احتیاج نیست از شامپو بچه استفاده کنند. بسیاری از افراد که ريزش مو دارند سعی میکنند از شامپو بچه استفاده کنند تا جلوی ريزش مو را بگیرد اما اين حرف علمی نيست چرا که تنها در صورتی که مو های فرد خشک باشد استفاده از شامپو بچه توصيه می ‌شود.

میزان مصرف شامپو برای کودکان

بسیاری از مادران به این باور هستند که باید هر یک روز در میان باید کودکان را به حمام ببرند اما این یک اشتباه است چرا که باید کودکانی که مدام در حال بازی هستند باید هر روز به حمام بروند چرا که تعریق بسیار در بدن کودکان باعث عرق سوز شدن بدن آنها می شود به همین دلیل بهتر است که به طور روزانه حمام کنند اما اگر کودکتان پوستی خشک دارد بهتر است حمام را به یک روز یا دو روز در میان موکول کنید چرا که باعث به وجود آمدن اگزما در پوست کودکتان میشود. حال اگر این بحث را ادامه دهیم باید بدنیم که حمام رفتن آب خالی هیچ فایده ای ندارد و باید از شامپو یا صابون بچه استفاده کنید اما باید این را بدانید که چه مقدار باید از آنها استفاده کنید. برای اینکه این مورد را بدانید باید این را در نظر داشته باشید که اگر هر روز کودکتان را به حمام می ‌بريد يک بار شامپو کافی است اما اگر يک روز در ميان اين کار را انجام می ‌دهيد دو بار شامپو لازم است این نکته را از یاد نبرید که هر چه مو زودتر و با شامپوی کمتر شسته شود بهتر است تا اينکه ديرتر و با شامپوی بيشتری شسته شود.

پیشنهاد:
خرید اینترنتی 24 مدل اسکراب صورت (در سال 2020 ) + ارسال رایگان

زمانی که کودکتان را به حمام بردید بعد از آنکه مو ها خيس شد مقداری از شامپو را به مو ها زده و مو را کمی چنگ بزنيد تا شامپو کف کند. اين موضوع در رابطه با بچه ‌هايی که مو های کوتاه دارند يا آقايان صدق می ‌کند. در مورد دختر بچه‌ ها يا خانم‌ هايی که مو های بلند دارند لازم نيست تمام ساقه مو را شامپو بزنند چرا که شامپو را تنها بايد به مغز سر که محل تجمع چربی است زد. زمانی که مو را آب ‌کشی میکنيد کف شامپوی زده شده به مغز سر به ساقه مو ها میرسد و گرد و غبار نشسته روی آن را از بين میبرد. شامپو زدن به ساقه مو مخصوصا هر روز ، می‌ تواند سبب خشکی و شکنندگی مو شود چون ساقه مو چربی ‌سازی ندارد.

میزان مصرف شامپو برای کودکان

ماده های بکار رفته در شامپو ها

 •  آمونیوم لوریل سولفات یا سدیم لورت سولفات
 • پارابن
 • دی اتانول آمین
 • سدیم کلرید
 • سدیم لوریل سولفات
 • تری اتانول امین
 • پلی اتیلن گلیکول
 • الکل
 • ترکیبات رنگ
 • فرمالدهید
 • ترکیب رایحه
 • رتینل پالمیتات
 • دایمتیکون
 • تریکلوزان
 • کوکامبدو پروپیل بتائین

چه نوع شامپویی استفاده کنیم؟

بسیاری از سازنده های شامپو شروع به اقدامات جدیدی کرده اند تا شامپویی که به دست مردم میرسانند پاک کنندگی بیشتری داشته باشد و نرم کنندگی بیشتری داشته باشد. اما متاسفانه بسیاری از سازندگان این را فراموش کرده اند هدف اصلی شامپو تمیز کردن است که این موضوع را فراموش کرده اند و اضافه کردن مواد زیادی به شامپو می توانند قدرت پاک کنندگی آن را کاهش دهد و باعث شود که شامپو به مو بچسبد و این مواد باعث می شود که روغن ها ، سیلیکون و پارابن روی موی ما بماند پس اگر از این شامپو ها استفاده می کنید حتما یک نوع مطمئن و تمیز کننده را نیز در کنار خود داشته باشید زیرا این شامپو ها به تنهایی به پاکیزگی مو ها کمک نمی کنند به همین دلیل زمانی که شامپو های پیشرفته به مو و فرق سر زده میشوند در واقع مواد سنگینی مثل سیلیکون را وارد سر می کنیم و خطر اینجاست که باقیماندن این مواد روی سر می تواند فولیکول های مو را در طولانی مدت ببندد. به همین دلیل این نوع شامپو ها اصلا برای کودکان مناسب نیستند. بهتر است هنگامی که قصد دارید برای کودکانتان شامپو استفاده کنید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

کودکان دارای مو های خشک

کودکانی که مو های خشک دارند کمترین تعداد افراد را در بین انواع مو ها دارند و برای شستشو لازم است از شامپو های حاوی نرم کننده و یا کرم استفاده کرد در شستشوی آنها نیز باید از چنگ زدن و برس کشیدن پرهیز کنید و دو روز در میان و در هر نوبت دو مرتبه شستشو انجام داد و مهم ترین نکته را از یاد نبرید که مو های این کودکان را با آب داغ نشویید.

پیشنهاد:
26 مدل سشوار پر قدرت + خرید اینترنتی

کودکان دارای مو های چرب

کودکانی که مو های چرب دارند نسبت به سایر افراد بیشتر هستند به همین دلیل شستشوی این نوع مو ها باید بدون دخالت ناخن و برس و یا انگشتان انجام شود و تنها با کف دستان و بصورت دورانی شستشو داده شود. شستشوی یک روز در میان و در هر نوبت دو مرتبه شستشو کافی است این نکته را از یاد نبرید که آبکشی این مو ها با آب ولرم باید انجام شود.

کودکان دارای مو های معمولی

کودکانی که مو های معمولی دارند میزان چربی آن ها و تعداد افراد دارای این نوع مو ، در بین دو دسته قبلی قرار دارد و به همین دلیل نیز نحوه شستشو باید تا حدودی بین به دو نوع قبلی انجام شود. نکته مثبتی که در مورد شامپو بچه وجود دارد اینکه به دلیل عدم خاصیت قلیایی گزینه مناسبی برای مو های حساس به شمار می آید هر چند که برخی از قدرت شویندگی آن راضی نباشند .

چه نوع شامپویی استفاده کنیم؟

تاریچخه شامپو ها

نمونه های اولیه شامپو در قرن ۱۵ میلادی در هندوستان ساخته شد. این نمونه های اولیه از جوشاندن گیاهی به نام اسپیدونس به دست می آمد و سپس ماده ‌ای به نام آملا که نوعی از انگور فرنگی هندی است به آن اضافه‌ می ‎‌شد. انتقال اختراع شامپو از هند به سایر کشور ها آغاز شد و بعد از اینکه بریتانیا ، هند را مستعمره خود قرار داد اختراع شامپو به انگلستان نیز منتقل شد و از آنجا به سایر کشور های اروپایی انتقال یافت. بنا به قولی ابداع و اختراع شامپو به سرخ پوستان در سال ۱۵۰۰ و محلیان بنگال در سال ۱۷۵۹ میلادی بر می گردد که برای شستن مو ها از آن استفاده می کردند و برای اولین بار نام خود را در تاریخ برای تولید این محصول ثبت کردند. به هر حال با گذشت زمان ، تغییرات فراوانی بر روی ساختار شامپو ها انجام شد و این محصول وارد بازار های مدرن شد اما در اوایل اختراع این محصول دوست داشتنی ، شامپو در بازار یافت نمی شد بلکه فقط در دست آرایشگران خاص و محدودی و به شکل صابون پیدا میشد. بالاخره در سال ۱۸۰۰ میلادی شامپو ها کف دار شدند و عموم مردم نمی توانستند استفاده کنند بلکه برای قشر مرفه مورد استفاده بود و در ماه فقط یک بار شامپو می زدند.

در ادامه مقاله شما را با 24 مدل شامپو بچه آشنا خواهیم کد . از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراهی کردید از شما متشکریم. اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا