معرفی محصول

26 مدل بهترین مدل های نخ دندان (درجه یک ) +خرید ارزان

یکی از بهترین راهکار ها برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها نخ دندان است. نقش مهمی در بهداشت دهان و دندان دارد. برخی از افراد با اینکه از هر دوی آنها استفاده می کنند باز هم دندان های پوسیده ای دارند.اگر به تنهایی از مسواک استفاده کنید قادر نخواهد بود سطوح بین دندان ها را تمیز نگه دارد و در طولانی مدت باعث پوسیدگی و از بین رفتن دندان ها می شود .برای زیبایی دندان ها می توانید ایمپلنت و یا لمینت دندان استفاده کنید. بیشتر افراد نحوه صحیح استفاده از نخ دندان را نمی دانند در ادامه روش صحیح را آموزش خواهیم داد. در خرید نخ دندان باید دقت کنید.

فواید نخ دندان

از موثر ترین راهها برای نظافت و پاکیزگی دندان ها نخ دندان است. استفاده از نخ دندان از پوسیدگی دندان ها پیشگیری می کند.همچنین استفاده از نخ دندان باعث خوشبو شدن دهان و دندان می گردد. جرم ها و آلودگی های سطح دندان را از بین می برد. یکی از فواید نخ دندان که شاید هرکسی نداند این است که سکته قلبی و مغزی را کاهش می دهد. جرم ها و باکتری های دهان از طریق دستگاه گوارش، وارد خون می شود که همین امر باعث سکته قلبی و مغزی می شود.با استفاده از نخ دندان از این موارد پیشگیری می کنید و از بیماری های لثه جلو گیری می کنید. عفونت لثه از بیماری هایی است که در صورت رعایت نکردن بهداشت دهان اتفاق می افتد.

 

فواید نخ دندان

زمان استفاده از نخ دندان

بعد از هربار خوردن وعده غذایی می توانید از نخ دندان استفاده کنید به خصوص اگر مواد شیرین و چرب خورده باشید. بهتر است حتما از نخ دندان استفاده کنید. از زیاده روی و استفاده بیش از حد نخ دندان وسواس نداشته باشید. بهترین زمان قبل از خواب و در شب است قبل از مسواک زدن مهم ترین زمان استفاده از نخ دندان است. در طول روز 3 بار نخ دندان بکشید زیرا تا حد زیادی از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند.

نشانه بوی بد دهان بعد از نخ دندان کشیدن

اگر در هنگام استفاده از نخ دندان بوی بد حس کرید و یا نخ دندان پاره شد نشان دهنده این است که دندان شما پوسیده شده است. بنابراین این پوسیدگی با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن درست نمی شود برای اینکار حتما به دندان پزشک مراجعه کنید تا از پوسیدگی بیش از حد جلوگیری شود. و در خرید نخ دندان با پزشک مشورت کنید.

پیشنهاد:
خرید 20 مدل بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ( با کیفیت )

مراحل صحیح نخ دندان کشیدن

  • خرید نخ دندان مناسب نازک و یکدست
  • به اندازه 20 تا 25 سانتی متر از نخ دندان را جدا کنید
  • برای تسلط بیشتر دو سر نخ را را بهم گره بزنید تا مانند یک حلقه شود ب این کار به راحتی می توانید نخ دندان بکشید و از هدر رفتن نخ دندان هم جلوگیری می شود.اگر به صورت نخ باز و بدون گره نخ دندان بکشید نتیجه خوبی نخواهید گرفت.
  • برای کشیدن نخ دندان از انگشت شصت و سبابه کمک بگیرید
  • از هر قسمت نخ دندان یکبار استفاده کنید زیرا اگر از همان قسمت استفاده کنید مجددا آلودگی ها به همان قسمت منتقل می شود و در نتیجه پاکسازی صورت نخواهد گرفت.
  • نخ دندان را از یک سمت دیواره دندان وارد کنید و سمت دیگربا کمی فشار خارج کنید.
  • اگر اولین بار از نخ دندان استفاده می کنید ممکن اس از لثه خون بیاید اما اگر این کار را چند بار تکرار کنید عادی می شود و فشار وارد بر لثه را می توانید کنترل کنید.
  • بعد از کشیدن نخ دندان با مسواک زدن فضای خالی دندان ها را تمیز کنید.

مراحل صحیح نخ دندان کشیدن

 

انواع نخ دندان

نخ دندان بدون موم: این نخ دندان برای دندان های چسبیده به هم مناسب است و ممکن است نخ پاره شود.

نخ دندان مومی : این نوع نخ دندان از جنس نایلونب و پوششی از موم است .و احتمال پارگی خیلی کمتری دارد و استفاده از آن در دندان های خیلی چسبیده  کمی مشکل است.

مدل دنتال Dental : این مدل از سایر مدل ها ضخیم تر و بلند تر است در دو نوع موم و بدون موم عرضه می شود .در افرادی که فاصله دندان هایشان زیاد است کاربرد دارد.

نخ دندان سوپر: این مدل نخ دندان شبیه نخ ساخته شده است که می توان برای دندان های ارتودنسی از آن استفاده کرد.

نخ دندان طعم دار:ممکن است کودکان علاقه چندانی به استفاده از نخ دندان نداشته باشند بنابراین نخ دندان طعم دار مانند توت فرنگی ممکن است علاقه را در کودکان به وجود بیاورد.

پیشنهاد:
خرید آنلاین 25 مدل سایه ابرو با کیفیت

نخ دندان الکتریکی: این نوع از نخ دندان برای افرادی که استفاده از نخ دندان معمولی برایشان سخت است پیشنهاد می شود نخ دندان الکتریکی دسته ارگونومیک دارد که سرهای زاویه دار دارند و پشت دندان ها را به راحتی تمیز می کنند. این نخ دندان ها لثه ها را به آرامی تحریک می کنند که باعث بهبود سلامتی لثه ها می شود. این نخ دندان برای کودکان و افراد مسنی که دستشان می لرزد و توانایی زدن نخ دندان را ندارند باید با کمک و نظارت یک فرد انجام بگیرد.

 

روش های سالم ماندن دندان ها

برای داشتن لثه و دندان های سالم باید روزی دوبار مسواک بزنید و منظم به یک دندان پزشک مراجعه کنید از خوردن مواد قندی و شیرینی بپرهیزید. از نظر بهداشتی نخ دندان برای پاکسازی دندان ها مناسب نیست و مسواک تاثیر گذار تر از نخ دندان است .فقط در صورتی که فاصله دندان ها خیلی کم باشد و به هم چسبیده باشند که مسواک نتواند بین آنها را به خوبی تمیز کند در اینصورت نخ دندان کارایی دارد .

روش های سالم ماندن دندان ها

 

خلال دندان یا نخ دندان؟

استفاده از خلال دندان باعث می شود که لثه ها و دندان ها آسیب ببینند و یا بین دندان ها فاصله بیفتد که تاثیر منفی در زیبایی دارد. درواقع هیچ اثری در تمیز کردن دندان ها ندارد و ممکن است نیمی از غذاها در لا به لای دندان ها باقی بماند که باعث تجمع باکتری ها شودکه همین امر باعث پوسیدگی دندان ها می شود.

.

 خونریزی لثه هنگام استفاده از نخ دندان طبیعی است

در اولین بار به هنگام کشیدن نخ دندان ممکن است از لثه شما خون بیاید و این امری غیر عادی نیست به مرور زمان عادی می شود و مشکل باید حل شود.خرید نخ دندان

اگر خونریزی بسیار کم باشد علامت التهاب لثه است اگر هرروز به طور صحیح نخ دندان بکشید این مشکل برطرف خواهد شد. بنابراین رعایت بهداشت دهان و دندان امری ضروری است.

خون آمدن از لثه نشانه بیماری پیشرفته نیز می تواند باشد که ممکن است لثه و فک شما را درگیر کرده باشد. در این موارد حتما باید به یک دندانپزشک مراجعه کنید تا علت مشخص شود .اگر بیماری لثه داشته باشید با کشیدن نخ دندان و مسواک ، به طور مرتب مشکل رفع خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =

دکمه بازگشت به بالا