معرفی محصول

25 مدل شامپو مو فوق العاده برای انواع مو + خرید ارزان

داشتن موهای سالم و زیبا آرزوی هر فردی است و هر فردی به سالم بودن و شادابی موی خود اهمیت می دهد. این علاقه مندی در بیشتر خانم ها وجود دارد.داشتن موهای سالم  و زیبا نیاز به توجه و مراقبت کافی دارد . شامپو مو یکی از این روش ها مراقبت از مو است باید از راه های طبیعی استفاده کنید و استفاده از مواد شیمیایی را به حداقل برسد

شامپو مو یکی از لوازم ضروری بهداشتی برای هر فرد محسوب می شود بنابراین باید در انتخاب شامپوی مناسب موی سر، دقت زیادی داشته باشیم.برخی از شامپوهای خارجی بعد از ورود به ایران با گذشت زمان ، رنگ و عطر جدید پیدا می کنند و کیفیت خود را از دست می دهند

برخی از شامپو ها با برند های ایرانی برای برخی مناسب هستند و برای بعضی دیگر نه .و برخی برند ها طرفداران زیادی را دارد.

ساختار شامپو

شامپو ها حاوی مواد غلیظ کننده ، حالت دهنده ،متعادل کننده PH، دترجانت عامل کف زا ،ترکیبات نرم کننده ،عطر دهنده و نگهدارنده ها می باشند .اکثر شامپو ها فرمولهای شبیه هم دارند و تنها تفاوتشان در رنگ و عطر آنها می باشد. نکاتی که در شامپو مو باید به آن دقت کرد شامل :تاریخ تولید،تاریخ انقضا ،داشتن مجوز بهداشت و پروانه بهره برداری است. شامپو برای موهای خشک و چرب متفاوت است کسانی که موی چرب دارند باید از شامپو برای موهای چرب استفاده کنند که روغن کمتر و پاک کنندگی بیشتری دارند و کسانی که موی خشک دارند باید از شامپویی استفاده کنند که دارای نرم کننده باشد.

ساختار شامپو

در هنگام خرید شامپو مو برچسب روی شامپو را حتما بخوانید. مواد تشکیل دهنده روی شامپو را حتما بخوانید. میزان سولفات و سورفکتانت ها رو بررسی کنید.شامپو به هیچ وجه نباید دارای ترکیبات خطرناک مانند فرمالدئید ،پارابن و فتالات باشد.

برای خرید شامپوی مناسب باید به دو هدف توجه کنید اینکه هدفتان از خرید شامپو چیست؟ و دوم اینکه جنس موهایتان چگونه است؟

امروزه شامپو ها کاربرد های زیادی دارند مانند تثبیت کننده ،تقویت کننده،ضد ریزش ،ضد شوره و غیره با این حال شامپوهای ضد ریزش و ضد شوره و حالت دهنده میان مصرف کنندگان طرفداران زیادی را دارد.

در هنگام خرید شامپو باید هدف خود را مشخص کنید.برخی از شامپوها کاربردهای پیچیده ای دارند که در واقع هیچ کاری انجام نمی دهند.شامپوهای ضد شوره و شامپو ضد ریزش از نوع درمانی هستند بنابراین باید از داروخانه ها تهیه شوند.و اغلب توسط پزشکان تجویز می گردنند.اما به صورت آزاد هم می توانید از داروخانه ها تهیه کنید.

در انتخاب شامپوی مورد نظر، یک نکته مهم دیگر این است که نوع موهایتان چیست؟ شامپو باید بر اساس اینکه موهایتان خشک، چرب ،معمولی ، رنگ شده و آسیب دیده است انتخاب گردد.

پیشنهاد:
خرید اینترنتی23 مدل کیف آرایشی جا دار

موهای چرب

این موها معمولا براق هستند و یک روز بعد از شستن چرب می شوند.به هنگام لمس این موها چربی را روی دستان خود حس خواهید کرد.برای اینگونه موها شامپوهای سبیوم یا چربی زیاد دارند استفاده نکنید. بهترین نوع شامپو برای موهای چرب آنهایی هستند که روی برچسبشان مواد پاک کننده مانند سولفات داشته باشند دقت کنید که نباید مقدار سولفات زیاد باشد. موهای چرب نیازی به نرم کننده زیاد ندارد.

موهای خشک

این نوع موها معمولا کدر و زبر هستند و چربی ندارند و سبک تر از موهای چرب هستند. بعد از شستشو تا چند روز چرب نمی شوند. موی خشک ،نیاز بیشتری به نرم کننده دارد .

موهای معمولی

بیشتر افراد موهای معمولی دارند. این نوع موها نه چرب هستند و نه خشک .نه زیاد صاف و لخت است و نه زیاد فر و مجعد .بهترین نوع شامپو برای موهای معمولی شامپوهایی هستند که مواد نرم کننده و پاک کننده به اندازه کافی داشته باشد.نوع موها و نازکی و ضخیم بودن تارهای مو به ژنتیک هر فرد بستگی دارد.گاهی مراقبت های نادرست از مو باعث نازک شدن تارهای مو میگردد.بنابراین از شامپویی استفاده کنید که تار مو ها را ضخیم کند.شامپوها با موادی مانند پروتئین و گندم هیدرولیز شده باعث ضخیم تر شدن تارهای مو می شوند.قطر موها را بیشتر می کند

برای موهای فر و مجعد از شامپوهایی که دارای مواد نرم کننده هستند و باعث رطوبت رسانی به مو می شوند.برخی از این محصولات که کاندیشنر و پاک کننده با هم هستند همه این مزایا را دارند.

برخی موهای خشک و آسیب دیده به طور ژنتیکی خشک هستند و گاهی در اثر گرمای زیاد سشوار و اتوی مو باعث سوختگی،خشکی و آسیب به موها می شود.

برای اینگونه موها از شامپوهایی که حاوی مواد نرم کننده هستند و دارای دی متیکون و سیکلو متیکون که باعث درخشندگی مو و نرمی مو می شود کمک می کند و سلامتی موها را باز می گرداند .این ترکیبات کوتیکول های مو را نرم و خوش حالت می کند.

راههای مراقبت از مو

با این راهکارها بدون استفاده از مواد شیمیایی و صرفه جویی در هزینه سلامتی موهای خود را حفظ کنید

راههای مراقبت از مو

1 – در هنگام خواب روغن زیتون به موی خود بزنید و صبح روز بعد بشویید

2-به طور مرتب موهای خود را با روغن خردل جوشانده ،ماساژ دهید.

3-رژیم غذایی را رعایت کنید ، ورزش کنید ،خوردن آب کافی در روز و غذاهای مغذی  مانند میوه و سبزیجات تازه ، این کارها باعث می شود موهایی سالم و زیبا داشته باشید.

4-موهایتان را هر 5 هفته یکبار کوتا و نوک گیری کنید

پیشنهاد:
25 مدل بهترین بیگودی و فر کننده مو (فوق العاده ) + لینک خرید

5-هر دو یا سه هفته یکبار از عصاره شنبلیله برای طراوت موهای خود استفاده کنید

5- روغن نارگیل را آب لیمو مخلوط کنید و بر روی موها بمالید .

6 موها را کش های محکم نبندید. زیرا باعث شکستن تار موها می شود از نوارهای پارچه ای ملایم استفاده کنید.

7-شستشوی مو با آب لیمو باعث طراوت و درخشندگی موها می شود

8-اگر دچار شوره موی سر هستید در طول شب از مخلوط آب و سرکه استفاده کنید و صبح شستشو دهید . به مدت چند هفته تکرار کنید

9- راه دیگر برای از بین بردن شوره سر آغشته کردن مو با عصاره شنبلیه است باید چند دقیقه موی سر را با این عصاره ماساژ دهید سپس بشویید.

10-مالیدن روغن زیتون و بادام برای رهایی از شوره سر مناسب است.

11-راه دیگر برای درخشندگی موها مخلوط موز با عسل است که به مدت 30 الی 40 دقیقه روی سر بماند و بعد شستشو دهید.

12- برای جلوگیری از سفیدی مو از مخلوط گیاه علفی به نام مرجان آهن و کنجد سیاه که روند سفیدی مو را کاهش می دهد استفاده کنید.

13-راهی دیگر برای داشتن موهای سالم مالیدن عصاره برگ گشنیز سبز بر روی موی سر است

اما با همه این موارد گفته شده رعایت تغذیه سالم و شیوه زندگی مناسب و سالم بودن اعضای بدن بر روی سلامت موها تاثیر بسیار زیادی دارد.هر اتفاقی که در بدن رخ می دهد انعکاس آن بر پوست و مو نمایان می شود.

ساختار تار مو

بخشی که بر روی سر می روید و قابل مشاهد است تار مو (Shaft) می‌نامند. هر تار مو از سه لایه تشکیل شده است پوشش خارجی مو (کوتیکول) ،پوسته مو (کورتکس) و مغز مو (مدولا)

ساختار تار مو

لایه خارجی مو از بخش های داخلی مو محافظت می کند. این لایه بی رنگ و نازک است و آسیب پذیر است و آسیب رسیدن به آن باعث ظاهر بد و نامرتب شدن مو می شود. این لایه رطوبت را سریع جذب می کند.

لایه میانی مو پوسته مو است که پرروتئین های موجود در این لایه به مو خاصیت ارتجاعی می دهند. و ملانین موجود در مو دلیل رنگی شدن مو است .رنگ قهوه ای و یا مشکی به دلیل ملانین مو است و  و رنگ قرمز مو به دلیل وجود فوملانین است. رنگ بلوند مو به دلیل ملانین بسیار کم در پوسته سر است. اگر هیچ ملانین در مو تولید نشود مو بدون رنگ رشد خواهد کردو سفید می شود.

داخلی ترین لایه مو مغز مو است این لایه سبب انعکاس نور در تار های مو می شود. دلیل اینکه مو در نور خورشید رنگی متفاوت دارد همین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

دکمه بازگشت به بالا