معرفی محصول

لیست قیمت 21 مدل تافت مو (با کیفیت) + خرید اینترنتی

امروزه با توجه به تغییرات ژنتیک برخی از افراد دارای مو های فر هستند و برخی دیگر مو های کاملا لخت و صاف دارند که ممکن است شما هم مو های لخت یا مو های فر داشته باشید. شاید این مشکل برای شما پیش آمده باشد که به یک دورهمی یا مهمانی دعوت شده باشید و اما مو های شما خوش حالت نباشد و به فکر چاره باشد. در چنین مواقعی شما می توانید به راحتی از تافت مو و یا چسب مو استفاده کنید .برخی از افراد معتقد هستند یکی از بهترین راه ها برای بهتر نشان دادن موها و حالت دادن به آن ها استفاده از تافت است که گاهی به طور مداوم و در برخی مواقع دیگر تنها در مواقعی که به مهمانی دعوت هستند از این محصولات استفاده میکنند.

بهتر است هنگامی که قصد استفاده از این محصول را دارید تمامی نکات و خطرات طولانی مدت آن را بشناسید و سپس از آن استفاده کنید چرا که پوشش پلیمری این محصول باعث اتصال تار مو ها به یکدیگر می شود و باعث حالت گرفتن مو ها میشود و همچنین مو ها غیر قابل انعطاف میشوند. در کنار تمامی این نکات شاید برای شما سوال باشد که تافت مو چیست؟ ما در ادامه مقاله شما را با تافت مو و نحوه استفاده از آن آشنا خواهیم کرد.

تافت مو چیست؟

تافت یکی از حالت دهنده های مو است که با اسپری شدن روی مو ها حالت مو ها را حفظ می کند و به دلیل این که استفاده از این نوع حالت دهنده ها راحت تر از سایر انواع حالت دهنده ها است، طرفداران بیش تری را به خود جلب کرده است.تافت مو محلولی است که بعد از اسپری شدن روی مو ها ، به صورت یک لایه ی نازک روی مو قرار می گیرد و به سرعت باعث استحکام بیش تر مو می شود . نکته ای را که در استفاده از این نوع اسپری ها باید در نظر گرفت این است که در انتخاب نوع آن دقت شود به طوری که نه آن قدر بی تاثیر و نرم باشد که هیچ کاربردی برای حفظ حالت مو نداشته باشد و نه این که مو ها را خیلی محکم، ضخیم و خشک کرده باشد و علاوه بر این بتواند به مو حالت زیبایی بدهد.

تافت ها از زمان های قدیمی هستند به طوری که از دوران باستان قدمت دارد تنها با تفاوت که در آن دوران این محلول ها به صورت روغن های نرم کننده و حالت دهنده بودند که از استوانه های فلزی برای نگهداری آن استفاده میشد. یکی از قدیمی ترین گیاهی که به این عنوان استفاده می شود گیاه کتیرا است که این گیاه حالت ژلاتینی دارد و هنگامی که مو ها خیس بودند به موهای خیس مالیده میشدند که حالت پذیری مو را فراهم می کند و علاوه بر این باعث ترمیم مو ها می شود. اما امروزه حالت دهنده های شیمیایی بسیاری مانند اسپری های تافت ، واکس مو ها ، ژل ها وارد بازار شده اند که هر کدام از این ها یک کار را انجام میدهند و تنها تفاوت آنها کیفیت و ماندگاری آن ها است.

معمولا تافت مو ها حالت تثبیت ‌کنندگی دارند و استفاده از اسپری ‌ها راحت ‌تر است و نسبت به دیگر حالت‌ دهنده‌ ها طرفدار بیشتری دارند. بعضی از اسپری‌ های مو پایه الکلی دارند و در زمانی که به مو می‌رسند الکل تبخیر شده و پوشش نازکی روی مو ها نشسته و مو ها را در جای خود تثبیت می‌ کند. بهتر است که هنگام انتخاب و خرید اسپری باید دقت کنید اسپری که انتخاب میکنید تعادل مناسبی بین لطافت و مو و اسپری بر قرار باشد که نه مو ها را خشک کند و نه خیلی قدرت نرمی به مو ها بدهد. زمانی که گفته می شود اسپری تافت مو تنها به این معنی نیست که این محصول را می توان تنها از طریق اسپری خریداری کرد بلکه می توان آنها را به عنوان های مختلف استفاده کرد که آین محصولات را با هم بررسی میکنیم.

پیشنهاد:
24 مدل سشوار چرخشی با کیفیت + خرید انلاین

معمولا تافت مو ها چند مدل دارند که این ها شامل:

  • اسپری مو سبک
  • اسپری مو متوسط
  • اسپر مو قوی
  • اسپری مو ترمیم کننده

 

موس یا فوم حالت دهنده

یکی از حالت‌ دهنده ‌های مو فوم‌ها و موس ها هستند که ساختار شیمیایی آن ‌ها شبیه ژل ‌ها هستند با این تفاوت که ژله ای مانند نیستند و به شکل کف هستند. فوم ‌ها مانند ژل مو را خیلی خشک و غیر قابل انعطاف نمی‌کنند بلکه موس‌ ها ظاهر غیر طبیعی‌ را که ژل‌ ها درست می‌کنند ندارند و مو ها را همیشه در حالتی طبیعی قرار می‌دهند و موس ‌ها در مقایسه با انواع ژل ‌ها و حالت ‌دهنده‌ های مو دوام کمتری دارند و پس از گذشت مدتی کوتاه خشکی مو از بین می‌رود. البته همین دوام کم موس ‌ها عیب بزرگ آنها هم محسوب می ‌شود.

به همین دلیل آرایشگران توصیه می‌کنند هیچ‌ وقت موس ‌ها را به تنهایی و بدون استفاده از سشوار و باقی دستگاه‌ های حالت‌دهنده مو استفاده نکنید ولی از سوی دیگر متخصصان پوست و مو درباره عوارض استفاده بیش از حد از وسایلی مانند سشوار هشدار می‌دهند زیرا باعث آسیب جدی به موها می‌شوند. این نکته را از یاد نبرید که  هر حالت ‌دهنده ‌ای برای مو های شما شما ساخته نشده چرا که موس ‌ها بسته به ضخامت مو های افراد و میزان چربی آنها در انواع مختلفی عرضه می‌شوند و بهتر است نوع مناسب آن را با توجه به نوع موی خود انتخاب کنید. استفاده از موس مو ها و فوم حالت دهنده به گونه ای است که بعد از حمام مو هایتان را به طور منظم شانه بزنید و زمانی که مو ها کمی به صورت نم دار شد موس را به کف دست بزنید و سپس به حالت چنگ زدن به موهایتان بزنید.

تافت مو چیست؟

ژل ها

ژل مو ترکیبات شیمیایی هستند و مانند تافت ها ساختار پلیمری دارند و در فناوری ساخت ژل ‌ها ، پلیمر هایی با وزن مولکولی بالا در آب حل شده‌اند که وظیفه این پلیمر ‌ها آن است که رشته ‌های مو را به هم متصل کنند و علاوه بر این پوشش پلیمری محیط بر تار های به هم چسبیده مو، باعث افزایش حجم کلی ‌آنها می ‌شود. زمانی که ژل روی ساقه مو قرار می‌گیرد حلال آن تبخیر شده و فقط لایه نازکی از پلیمر سطح مو را می‌پوشاند. پوشش پلیمری باعث اتصال مو ها به یکدیگر می‌ شود و در نهایت مو های فرد غیر قابل انعطاف شده و حالت می‌گیرد.این را از یاد نبرید بعضی از ژل ‌ها قوام ژل‌‌ های حقیقی را ندارند و فقط محلول روغن در آب هستند که استفاده از آنها صرفا باعث نرم شدن مو ها، ایجاد درخشندگی و راحت شانه شدن می شود.

پیشنهاد:
25 مدل بهترین برس سایه چشم( اصل ) + لینک خرید

همانطور که ژل ها از مزایای بسیاری برخور دار هستند معایب هم دارند که معمولا از‌ آنجا که ژل از سطح سر جذب نمی شود مشکلی برای ریشه مو ها که در عمق پوست سر قرار دارد ایجاد نمی ‌کند ولی اگر طولانی ‌مدت روی پوست سر قرار گیرد طبعا مواد شیمیایی به ساقه مو آسیب میرساند و موجب شکنندگی مو ها یا موخوره، از بین رفتن درخشندگی و شفافیت مو ها و یا ایجاد دانه‌ های شوره‌ مانند می ‌شود و علاوه بر این از آنجا که تماس هر ماده شیمیایی با پوست احتمال حساسیت و علائم پوستی مانند قرمزی، خشکی و خارش را در پی دارد توصیه می‌ شود ژل‌ ها تا حد امکان به ساقه پوست سر مالیده شود و از تماس آنها با پوست سر و صورت اجتناب شود.

 

کرم های حالت دهنده مو

این نوع کرم ها اغلب در جا های مرطوب مصرف می‌شوند و چربی کمتری نسبت به واکس مو دارند. مقدار مورد نیاز برای افرادی که مو های ظریف و نازک دارند یک سکه کوچک و اگر مو های ضخیم دارید به‌ اندازه یک سکه بزرگ است. کرم ‌حالت‌ دهنده مو معمولا مو ها را لیز و چسب ناک می ‌‌کند و اگر بیش از حد استفاده شود موجب می‌شوند مو ها چرب و کثیف به نظر برسند. اینکه چه میزان از این کرم‌ها را استفاده کنید کاملا وابسته به جنس و بافت مو هایتان است. این کرم ‌ها را اول روی کف دست بریزید و بعد روی مو پخش کنید و نکته مهمی که وجود دارد این است که  کرم ‌زدن را از پنج‌ سانتی متری ریشه ‌ها شروع کنید و بعد موها را جمع کنید تا کرم روی همه مو ها مالیده شود. روی نوک مو ها نیز تمرکز خاصی داشته باشید تا پایین آنها نیز به خوبی حالت بگیرند. اگر از کرم روی مو های خشک استفاده می‌کنید، کرم را بیشتر روی مو های بالایی بمالید تا حالت آنها بهتر خود را نشان دهد.

 

واکس مو

واکس مو یکی از محصولات حالت دهنده مو به شمار می‌ آید که مانند موم ها هستند. از این رو به آن واکس (موم) گفته می‌ شود. این محصول با چسباندن تار های مو به یکدیگر بافتی طبیعی به آن می‌بخشد. راست نگه داشتن مو ها یکی دیگر از کاربرد های واکس مو است. واکس مو جنبه براق‌ کنندگی مو را دارد و اصلا سبب ایجاد موخوره نمی‌ شود زیرا مو ها حالت‌ خشک‌ و شکننده پیدا نمی‌کنند. در ادامه این مطلب شما را با 24 مدل تافت مو آشنا خواهیم کرد تا بتوانید بهتر نوع تافت مو را برای موهایتان انتخاب کنید. اگر در این زمینه تجربی ای دارید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 7 =

دکمه بازگشت به بالا