معرفی محصول

26 مدل سشوار پر قدرت + خرید اینترنتی

امروز میخواهیم شمارا با فواید و ضرر های استفاده از سشوار مو آشنا کنیم.برای خرید یک سشوار با کیفیت و پرقدرت هزینه ای بیشتری کنار بگذارید تا از یک سشوار خوب استفاده کنید، معمولا سشوار های گران و برند با کیفیت هستند و می توانید حداقل چندسالی از آن استفاده کنید.

سشوار چیست؟

سشوار وسیله‌ای الکتریکی است که برای خشک کردن و حالت دادن موی سر به کار می‌رود. سشوارها از ۲ بخش عمده یعنی یک موتور دمنده و یک المنت تولید حرارت ساخته شده‌اند.

سشوار چیست؟

ساختار سشوار چیست؟

 • موتور :
  در سشوار معمولا از دو نوع موتور استفاده می‌شود. یک نوع موتور یونیورسال (موتور سری) یا قطب چاک‌دار است که با تعمیر آن آشنا خواهید شد. در این نوع سشوارها المنت با موتور به شکل موازی بسته می‌شود تا بتوان ولتاژ مورد نیاز موتور را تامین کرد. نوع دوم موتور جریان مستقیم دوازده ولت است. موتورهای جریان مستقیم دارای دو پایه اتصال به مدار هستند، که در بعضی از آنها یکی از پایه‌ها دارای علامت (+) است. این علامت بدین معناست که در این موتور رعایت اتصال قطب های مثبت و منفی به موتور الزامی است. در صورت عدم رعایت منجر به چرخش در جهت عکس شده و سبب می‌شود موتور پس از مدتی بسوزد.
 • المنت یا گرم کن (هیتر) :
  المنت سشوار همانند سایر المنت‌های لوازم خانگی ، از جنس کرم ، نیکل یا کرم آلومینیوم است که به دور یک عایق نسوزد چهارپر پیچیده می‌شود. المنت در سشوارهای گوناگون به اشکال مختلف بکار گرفته می‌شود.
 • در یا محفظه جلو و عقب سشوار:
  این قسمت بیشتر از جنس بالکیت است ولی در بعضی از سشوارها جنس استیل یا پلاستیک نیز می‌باشد. در سشوارهایی که جنس بدنه آنها پلاستیکی است، این بدنه در برابر حرارت زیاد (معمولا ناشی از بروز عیب در ساختمان سشوار است) بطور سریع تغییر حالت داده و ادامه کار سشوار را دشوار می‌سازد.
 • پروانه یا هواکش :
  پروانه یا هواکش نقش عمده‌ای در کار سشوار دارد. اگر پروانه هرزگرد شود و یا نچرخد، گرمای ایجاد شده در سشوار به عایق‌ها و هادی ها آسیب می‌رساند. که در اینگونه موارد بیشترین آسیب دیدگی متوجه سشوارهایی است که بدنه آنها از جنس پلاستیک است.
 • دیودها :
  در سشوارها معمولا از یک عدد دیود در پشت کلید اصلی مدار ، به منظور ایجاد یکسو سازی نیم موج استفاده می‌شود که از نوع پر آمپر می‌باشد. همچنین از چهار عدد دیود به منظور ایجاد یکسو سازی تمام موج استفاده می‌شود که دارای ولتاژ کاری و جریان اسمی کمی می‌باشند. امروزه به جای چهار دیود از یک مجموعه دیود استفاده می‌شود.
 • کلید :
  کلید سشوار می‌تواند یک عدد کلید دو حالته یا دو عدد کلید دو حالته یا دو وضعیتی باشد.
 • سیم رابط :
  در عموم سشوارها دو شاخه را به شکل پرسی به سیم رابط متصل می‌سازند. به سبب پایین بودن جریان سشوار ، نمره سیم را نیز پایین انتخاب می‌کنند.
 • دسته سشوار :
  جنس دسته سشوار معمولا از لاستیک یا کائوچو می‌سازند، که هر دو عایق‌های خوبی می‌باشند. در بعضی از سشوارها دسته قابلیت تاشدن نیز دارد. کلیدهای سشوار معمولا بر روی دسته نصب می‌شوند.
پیشنهاد:
خرید اینترنتی 22 مدل کرم موبر بدون حساسیت

ساختار سشوار چیست؟

معیار های یک سشوار خوب چیست؟

 1. نوع موتور
 2. قدرت
 3. فناوری تولید یون
 4. فناوری تورمالین
 5. حرارت سرعت و دکمه باد سرد
 6. دکمه های ویژه و خاص
 7. نوع المنت
 8. امکانات جانبی

علاوه بر این سشوار ها را به دسته‌های مختلف فوق حرفه‌ای ، حرفه‌ای ، نیمه‌حرفه‌ای ، خانگی و مسافرتی نیز تقسیم می‌کنیم که سشوار های خانگی نیز میتوانند به صورت چرخشی یا برس دار نیز باشند.

آشنایی با انواع سشوار برای خرید سشوار

تورمالین

این نوع سشوار با داشتن پوششی سنگی که حاوی مواد معدنی است و به طور طبیعی یون های منفی را منتشر کرده و موها را براق تر می کند .

سرامیک

حرارت این سشوارها بسیار کم است و به مو آسیبی نمی رسانند. سشوارهای سرامیکی دارای نوعی تکنولوژی هستند که به خشک کردن موها از درون و بیرون کمک می کنند.

چرخشی

برای حالت دادن موها در کمترین زمان مناسب است و دارای برس می باشد .

آشنایی با انواع سشوار برای خرید سشوار

نکات مهم که در خرید سشوار باید بدانیم

موتور:

سشوارهای حرفه ای برای آرایشگاه ها موتور AC و سشوار های خانگی موتورشان از نوع DC است . پس هنگام خرید حواستان به نوع موتور سشوار باشد.

قدرت :

برای کارکرد مفید یک سشوار باید به قدرت موتور آن توجه نمود . اگر سشوار برای مصارف خانگی می خواهید ، روی موتوری با قدرت 1800 یا 2000 وات به بالاتر حساب کنید ، توجه داشته باشید در سشوارهای چرخشی این عدد از 700 آغاز می شود زیرا نیازی به پرتاب باد نیست.

تنظیم حرارت:

برای تعیین حرارت مود نیاز یک سشوار خوب باید دکمه تنظیم حرارت داشته باشد .

ویژگی هایی مهم که در سشوار خوب باید باشد

تنظیم سرعت:

در مدل های خوب سشوار ، سرعت پرتاب باد را می توان تنظیم کرد . مقع استفاده از سشوار این آپشن به کارتان می آید پس به آن توجه کنید.

نوع المنت:

وجود المنت های سرامیکی در سشوار های جدید سبب کمتر داغ شدن این وسیله و افزایش طول عمر و کارکرد آن می شود.

پیشنهاد:
21 مدل محصولات جنسی با کیفیت سال 2020 + خرید آنلاین

باد سرد:

برای تثبیت مو می توانید از باد سرد سشوار استفاده کنید ، پس سشوارهایی تهیه کنید که مجهز به این دکمه هستند .

نکات مهم که در خرید سشوار باید بدانیم

مدل های مختلف سشوار ها

خانگی، نیمه حرفه ای و حرفه ای

سشوارهای براساس توان و اندازه و ویژگی های مختلفی به سه دسته خانگی، نیمه حرفه ای و سشوار حرفه ای دسته بندی می شوند:

مدل‌های خانگی

توان کم، سرعت کم، حرارت کم و تنظیمات ساده دارند که برای سشوار کشیدن عالی توصیه نمی شوند و بیشتر برای خشک کردن موها کاربرد دارند و هرچند که قیمت ارزان‌تری دارند اما توصیه نمی کنیم برای خرید سشوار، این مدل ها را انتخاب کنید. بیشتر شبیه اسباب بازی کودکانه هستند تا سشوار با عملکرد عالی !

مدل‌های نیمه حرفه‌ای 

سرعت متوسط و حرارت متوسط و تنظیمات کمی بیشتر نسبت به مدل های خانگی دارند و همچنین بازه قیمتی متوسطی دارند.

مدل‌های حرفه‌ای

این مدل ها تمام چیزی هست که شما به آن نیاز دارید. شاید فکر کنید شما یک آرایشگر حرفه ای نیستید و استفاده از این مدل ها هزینه اضافی است اما واقعیت خلاف این موضوع است. مدل های حرفه ای به سرعت و براحتی به موهای شما حالت داده و با ویژگی ها و لوازم جانبی مناسب مانند یک آرایشگر حرفه ای می توانید موهای خود را سشوار کشیده و آراسته کنید. تجربه ما اثبات کرده است که حتما با خرید سشوار حرفه ای و استفاده از مدل های پیشرفته و حرفه ای رضایت کامل را بدست خواهید آورد.

مدل های مختلف سشوار ها

اگر کمی دقت و حوصله به خرج دهید می توانید سشواری مناسب با موهایتان خریداری کنید تا سالیان سال بتوانید از آن استفاده کنید، در استفاده از سشوار مورد نظر نکات زیر را هم دقت کنید:

 • مراقب سیم سشوار باشید و در جمع کردن آن پس از پایان کار، طوری عمل کنید که آسیبی به سیم وارد نشود.
 • در مکان‌های مرطوب و خیس از سشوار استفاده نکنید چون احتمال برق‌گرفتگی و ایجاد حادثه وجود دارد.
 • اگر بنا به اتفاق یا هر دلیل دیگری، آب وارد دستگاه سشوارتان شد، سریعا آن را خاموش و از پریز برق جدا کنید.
 • بعد از اینکه کارتان با سشوار تمام شد، ابتدا آن را خاموش کنید و بعد سیم را از پریز بیرون بیاورید.

ممنونم که تا آخر مطلب با ما همراه بوده اید، در ادمه مطلب شما را با 26 مدل سشوار پر قدرت آشنا خواهیم کرد. اگر شما هم در این زمینه تجربه ای دارید نظرات خود را با در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا