آموزشی

چطور صورت استخوانی داشته باشیم

امروزه وقتی حرفی از صورت استخوانی به میان می آید ، اولین روشی که برای استخوانی کردن صورت به ذهن می رسد عمل جراحی است . اما این تنها راه نیست . راه حل های ساده تری برای داشتن صورت استخوانی و زیبا بدون انجام عمل جراحی وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید . ورزش ، تغذیه سالم و استفاده از دارو های گیاهی می تواند شمارا برای داشتن صورتی استخوانی کمک کند . این روش ها نه تنها مانند عمل جراحی آسیب نمی زند بلکه فواید بسیاری نیز هم دارد . برای آشنایی بیش تر با این روش ها و داشتن صورت استخوانی با ما همراه باشید .

استخوانی کردن صورت با رژیم غذایی مناسب

تغییر وزن می تواند بر چهره شما اثر گذاشته و به استخوانی شدن آن کمک کند . چهره شما به صورت ژنتیکی شکل گرفته است و انجام دادن برخی تمرینات موجب کاهش چربی صورت می شود . با این حال از دست دادن وزن نیز نمی تواند شکل اصلی صورت را تغییر داده و برای مثال چهره بیضی را به مستطیل تبدیل کند . برای استخوانی کردن صورت باید نکات دیگری را نیز رعایت کرد . به منظور لاغر کردن صورت ابتدا باید به کم کردن وزن خود اقدام کنید . مصرف کالری خود را کاهش داده و بیش تر تحرک داشته باشید . با کاهش یافتن کالری مصرفی و اضافه ، وزن شما نیز تا حدودی کاهش می یابد . سعی کنید فعالیت بدنی روزانه را فراموش نکنید چرا که کاهش وزن در طی دراز مدت اتفاق می افتد. رژیم غذایی مناسب با مصرف دانه های تصفیه شده ، پرهیز از مصرف قند و چربی در کاهش وزن به شما کمک خواهد کرد . وعده های غذایی تان را اصلاح کرده و آن ها را همراه با گوشت قرمز و سفید ، همراه با سبزیجات تازه و دانه های کامل در نظر بگیرید . میان وعده های فرآوری شده و کره های انرژی زا را کنار گذاشته و جایشان را با میوه های تازه ، ماست کم چرب و کره گردویی عوض کنید . در صورتی که پزشک شما در مورد اضافه وزن به شما توصیه کرده است ، از یک رویکرد سالم برای اضافه کردن وزن بدن خود استفاده کنید . افزایش وزن هنگام مصرف کالری بیش تر در بدنتان رخ می دهد. مصرف کالری در غذاهایی مانند پروتئین ، دانه های کامل ، سبزیجات نشاسته دار ، چربی های غیر اشباع و لبنیات باعث می شود همراه با یک تغذیه سالم به وزن مناسب خود برسید .

هم چنین با بالا رفتن سن ممکن است چربی بدن کاهش یابد . سیگار کشیدن ، مصرف نوشیدنی های الکلی ، در معرض نور خورشید بودن و برخی داروها نیز می تواند ظهور پیری را افزایش دهد . کلاژن پروتئینی است که پوست را شاداب می کند . همراه کم شدن چربی در بدن ، چربی در صورت نیز کاهش می یاید و باعث استخوانی شدن صورت می شود . جلوگیری از سطح ناسالم چربی به منظور جلوگیری از چاق شدن صورت بسیار مهم است .

8 راه موثر برای لاغر کردن صورت

1 . گرم کردن ماهیچه ها : ابتدا ماهیچه های صورت را گرم کنید . تا آن جا که ممکن است صاف بنشینید سپس سعی کنید حروف صدا دار (a , e , i , o , u)  را به صورت آرام تلفظ کنید . اینکار را انجام دهید تا صورت گرم شود .

پیشنهاد:
راهکار هایی برای جوان ماندن

2 . بالا بردن چانه : تا جایی که می توانید چانه تان را بالا بکشید . برای اینکه این ورزش کار آمد و نتیجه بخش باشد روی صندلی نشسته و سر را به عقب خم کنید . سعی کنید تا جایی که می توانید لب هایتان را به سمت جلو فشار دهید . این حالت را 5 تا 10 ثانیه حفظ کنید . سعی کنید اینکار را 2 تا 3 بار انجام دهید .

8 راه موثر برای لاغر کردن صورت

3 . حفظ حالت :  10 تا 15 ثانیه حال خود را حفظ کنید . تمرین این کار به این صورت است که دستتان رو دور خود بپیچید و بعد گردنتان را به سمت بالا بکشید . همچنین کمر را به صورت صاف نگه داشته و نفس عمیقی بکشید . سپس نفس عمیقی کشیده و 10 تا 15 ثانیه شمرده و به حالت اولیه خود برگردید . حالا 5 ثانیه لب پایین را به سمت بیرون کشیده و دوباره به حالت اولیه برگردانید . این ورزش را 5 بار تکرار کنید تا زمانی که احساس کنید ماهیچه هایتان خسته شده اند .

4 . نشستن روی صندلی : صاف بنشینید و مدادی را در دهان بگذارید . همه اینکار ها را در حالتی که سر را بدون حرکت و ثابت نگه داشته اید انجام دهید . سپس با مدادی اسم خود را روی هوا بنویسید.
5 . ورزش ماهیچه های گردن : این حرکت برای ماهیچه های گردن عالی بوده و آن ها را شکل می دهد . سر را به سمت راست کج کرده و با شانه گوش تان را بخارانید . در همین زمان با دست فشاری به شقیقه بیاورید . در این حالت حدود 10 ثانیه مانده و برای طرف دیگر هم همین کار را انجام دهید .
6 . لب ها و گونه ها : نفس عمیق کشیده و لب هایتان رو روی هم فشار دهید و گونه هایتان را باد کنید . دست هایتان را روی گوشه ای از صورت گذاشته و گوش ها و گونه ها را بپوشانید . حالا فشاری به گونه ها بیاورید . سعی کنید 5 تا 6 ثانیه در این حالت بمانید و سپس به حالت اول برگردید . این کار را 5 تا 6 بار تکرار کنید .
7 . دهان را محکم بفشارید : دهان را ببندید و لب ها را بفشارید و سعی کنید به آرامی فک پایین تان را به سمت جلو بیاورید . حالا انگشت اشاره تان را روی چانه قرار داده و سعی کنید با فشاری که به چانه اعمال مقابله کنید و برای چند ثانیه در همین حالت بمانید . این کار را حدود 8 تا 10 بار تکرار کنید .
8 . چانه : یکی از مهم ترین ورزش هغا ، ورزش چانه است که سخت ترین ورزش این دوره است و برای تقویت ماهیچه ها طراحی شده است . زبان خود را در برابر سقف دهان و در نزدیکی یکی از دندان هایتان نگه دارید . این کار را 30 ثانیه انجام دهید و بعد از 5 ثانیه استراحت دوباره این حرکت را انجام دهید . تا 10 بار این حرکت را انجام دهید .

استفاده از گیاهان جمع کننده اندام

این نکته را فراموش نکنید که غذاهایی که باعث نفخ می شوند را کمتر مصرف کنید . مواد غذایی نفاخ علاوه بر اینکه باعث دل درد می شوند باعث چاقی صورت نیز می شوند . از گیاهانی که باعث جمع شدن صورت می شوند استفاده کنید . بخور گیاهان قابض باعث جمع کنندگی پوست صورت شده و به لاغر شدن صورت کمک می کند . از جمله این گیاهان می توان به : انار ، پوست درخت بلوط ، برگ خشک سماق و گلنار اشاره کرد . برای انجام این کار کافی است مقداری از گیاه گفته شده را در آب ریخته و بجوشانید . سپس برای بخور دادن استفاده کنید .

پیشنهاد:
راهنمای خرید رژ لب بدون سرب

آب درمانی

آب درمانی

یکی از روش های داشتن صورت استخوانی ، آب درمانی می باشد . برای اینکار ، صورت تان را با آب خنک بشویید . این کار علاوه بر لاغر شدن صورت می تواند به شفاف شدن صورت نیز کمک کند . همچنین می توانید برای این کار از یک حوله مرطوب استفاده کنید . ابتدا حوله را خیس و سرد کنید و برای چند دقیقه اجازه دهید روی پوستتان بماند تا سردی در آن نفوذ کند .

ضماد گل و سرکه

استفاده از ضماد گلنار و ضماد گل سرخ نیز می تواند برای داشتن صورتی استخوانی و زیبا بدون عمل جراحی تاثیر داشته باشد . برای تهیه ضماد پودر یکی از گیاهان معرفی شده را در آب جوشانده و کمی سرکه به آن اضافه کنید . سپس خمیر به دست آمده را روی پوست خود بمالید . مقدار پودر و ضماد بستگی به اندازه صورت شما دارد .

جویدن آدامس

جویدن آدامس نیز یکی از راه هایی است که می تواند بسیاری از عضلات صورت را درگیر کند. اگر علاقمند به آدامس جویدن باشید، این کار برای شما سخت نخواهد بود. فقط توجه داشته باشید که آدامس های بدون قند مصرف کنید تا سلامتی شما نیز حفظ گردد.

تاثیر کرم های آرایشی و لیپوساکشن برای صورت

تکرار واژگان سیب و هلو

سعی کنید دو واژه سیب و هلو را در فاصله های زمانی مختلف تکرار کنید. تکرار این دو کلمه باعث فعال شدن گونه ها و دهان شده و تعداد زیادی از ماهیچه های این بخش را درگیر خود می کند

تاثیر کرم های آرایشی و لیپوساکشن برای صورت

شاید استفاده از کرم ها ساده ترین راه برای لاغر کردن صورت به نظر برسد. اما باید بدانید در اغلب موارد این کرم ها هیچ تاثیری ندارند و یا تاثیر آن ها کاملا موقتی است . از این رو بهتر است به دنبال استفاده از این مواد نباشید . لیپوساکشن نیز عمل جراحی زیبایی است که بر روی اندام های اطراف صورت مانند گردن،  گونه ها و چانه انجام می شود . این راهکار شاید شما را به خواسته تان برساند اما قطعا مانند هر عمل جراحی دیگری مشکلات و عوارض جانبی دارد . اگر قرار است از این روش استفاده کنید ، بهتر است به عنوان آخرین راه چاره به آن نگاه کنید و از ابتدا فکر خود را درگیر آن نکنید و به روش های طبیعی برای اینکه چگونه صورتی استخوانی داشته باشیم، فکر کنید.

نکاتی برای استخوانی کردن صورت

1. ورزش های هوازی

2. رژیم غذایی سالم زیر نظر دکتر تغذیه

3. حذف غذاهای حاوی قند و چربی از رژیم غذایی

4. مصرف فیبر و سبزیجات سبز

5. عدم مصرف الکل

6. کاهش مصرف غذاهای نفاخ و بخاردار

نکاتی برای استخوانی کردن صورت

 

 کلام آخر

لاغر شدن زیاد در صورت باعث می شود صورت شما فرو رفته تر و مسن تر نشان داده شود . حدودا بین 15-25 درصد چربی برای حفظ جوانی صورت نیاز است . همچنین اینکه چیزی به اسم لاغری موضعی وجود ندارد . همچنین روشی برای از بین بردن چربی ها در یک نقطه خاص نیز وجود ندارد . برای لاغر کردن صورت باید آماده از دست دادن وزن در تمام صورت خود باشید . جراحی صورت به جدیت هر جراحی دیگری است چرا که رگ های خونی بسیاری در صورت وجود داشته که این جراحی را مخاطره آمیز کرده و حتی در صورت انجام صحیح ، جراحی صورت جای زخم بر خواهد گذاشت . از اینکه مارا تا پایان این مقاله همراهی کردید ، متشکریم .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا