نحوه استفاده صحیح از سایه چشم | زیباکنیم | با زیباکنیم خود را زیبا کنیم

نحوه استفاده صحیح از سایه چشم

  • 26 خرداد 1399
  • 0 نظر
  • gharib
حالت شب

یکی از لوازم آرایش هایی که باعث زیبا تر شدن و جذابیت بسیاری از خانم ها می شود استفاده از سایه چشم است که استفاده صحیح از این محصول دارای نکات مهمی است که باید آن ها را بدانید. اما چگونه می توانیم این نکات را به بهترین شکل انجام دهیم؟ همان طور که میدانیم تمامی کار هایی که انجام میدهیم نکات بسیاری مهمی دارند که هر کدام به شیوه مناسب و مختص خود انجام می شود که ما در این مقاله شما را با نکات مهم درباره استفاده از سایه چشم آشنا خواهیم کرد.

نکات مهم برای سایه زدن چیست؟

شاید در نگاه اول استفاده از سایه چشم یک مبحث بسیار راحت باشد اما انجام این کار احتیاج به دقت بسیاری دارد. چرا که اگر این کار با دقت کم و به طور نا منظم انجام شود باعث کوچک تر دیده شدن چشم ها می شود و هیچ زیبایی و جذابیتی به چشم ها نمیدهد به همین دلیل بهتر است که نکات نحوه استفاده محصول را بدانید.

برای سایه چشم زدن بهتر است اول از همه پوستتان را زیر سازی کنید که این کار باعث جلوه بخشیدن بسیار به چشم ها می شود چرا که کار اصلی که در سایه زدن است به همین دلیل ابتدا دور چشم ها را با دستمال مرطوب پاک کنید تا چربی های اضافی گرفته شود اما این نکته را از بین نبرید دستمال مرطوب را به داخل چشم ها نزنید و سپس دور چشمتان را مرطوب کنید و بعد از مرطوب کردن از کرم پودر یا کرم گریم استفاده کنید بعد از استفاده از کرم بهتر است که از یک کانسیلر هم کمک بگیرید چرا که کانسیلر باعث تثبیت آرایش چشم شما می شود و علاوه بر این تمام چین و چروک ها را می پوشاند و پوست زیر چشم شما و روی پلکتان را یک دست میکند. بهتر است برای داشتن سایه ای زیبا از رنگ تیره تر برای گوشه های خارجی پلک و از رنگ های روشن برای گوشه های داخل پلک استفاده کنید چرا که اگر سایه را از گوشه خارجی چشم به سمت بالا و بیرون بکشیم چشم ها درشت و کشیده تر می شوند.

علاوه بر این ها شما باید بدانید که کجای چشم سایه بزنید. شما می توانید پایین ابرو ها را یک رنگ سفید بزنید چرا که کار باعث خوش فرم و زیبا تر شدن ابرو ها می شود و چشم شما را باز تر و بزرگ تر نشان میدهد. سعی کنید هنگام سایه زدن چشم های خود را باز نگه دارید و سرتان را به عقب متمایل کنید تا  بتوانید به بهترین شکل سایه بزنید. سایه زدن چشم را از قسمت بیرونی شروع کنید و به طوری که روی چشمتان یک V بکشید و با برس های مخصوص قسمتی از سایتان را محو کنید این کار را تا زمانی که سایه ملایم تر شود ادامه دهید علاوه بر این اگر چشم های گود یا پلک های افتاده دارید سعی کنید با چشم های باز این کار را انجام دهید نه چشم های بسته با این روش می توانید رنگ چین پلک تان را به خوبی ببینید. اگر در این زمینه تجربه کمی دارید و نگران ریخت سایه رو صورتتان هستید بهتر است که از تثبیت کننده روش پوستتان استفاده کنید ، یا می توانید کانسیلر زدن را در آخر آرایش انجام دهید.

پیشنهاد:
نحوه صحیح استفاده از رژگونه

نکات مهم برای سایه زدن چیست؟

چه نوع سایه ای بخریم؟

شاید این اتفاق افتاده باشد که شما قصد خرید دارید و از یک محصول خوشتان آمده در چنین مواقعی بهتر است علاوه بر سلیقه به نوع و رنگ پوستتان هم دقت کنید. در هنگام انتخاب رنگ سایه نه تنها به رنگ چشم و رنگ پوست خود توجه میکنید بلکه به حالت چشم های خود نیز توجه داشته باشید. معمولا رنگ سایه باید با رنگ چشم تضاد ملایم و آرامی داشته باشد. بنابر این از سایه هم رنگ چشم خود استفاده نکنید. هنگام خرید سایه به رنگ لباس خود نیز توجه داشته باشید زیرا تناسب رنگ سایه با رنگ لباستان شما را زیبا تر و جذاب تر خواهد کرد. زمانی که قصد دارید از سایه استفاده کنید بهتر است که پوستتان را کامل بشویید و سپس کار را روی چشمتان انجام دهید. برای جذاب تر زیبا تر شدن چشمان خود بعد از سایه خط چشمی ملایم تا تیره انتخاب نمایید. همیشه ابتدا سایه بزنید و بعد خط چشم بکشید. برای اینکه بدانید باید چه محصولی بخرید بهتر است یه نوع پوستتان توجه کنید .

بهتر است افرادی که پوست گندمی دارند همه رنگ سایه را با توجه به سلیقه و رنگ موی خود می توانند به راحتی استفاده کنند اما کسانی که پوست تیره دارند باید از سایه هایی با تناژ رنگ روشن نسبت به پوست استفاده کنند که سایه های طلایی و نقره ای از این رنگ ها هستند. علاوه بر این دو کسانی که دارای پوست روشن هستند باید از سایه های تیره تر در گوشه های خارجی پلکشان استفاده کنند. در کنار همه این ها این را از یاد نبرید که هنگام خرید نکات بسیاری را باید را رعایت کنید. سایه های کمرنگ بهترین انتخاب در تمام مدت سال هستند چرا که به طور طبیعی با رنگ پوست واقعی شما مخلوط می شوند و به راحتی چهره شما را آن طور که انتظار دارید زیبا می کنند. رنگ های ملایمی که در پوست پیدا می شود مثل قهوه ای ، وانیلی و ارغوانی کمرنگ از جمله رنگ هایی هستند که حالت طبیعی بسیار جذابی را به چشمان شما هدیه می دهند. برای اینکه چهره شما جذاب تر شود می توانید از رنگ هایی با پیش زمینه تند تر استفاده کنید. اگر تمامی این نکات را هنگام خرید سایه رعایت کنید می توانید بهترین نوع سایه چشم را انتخاب کنید.

 

چه نوع سایه ای استفاده کنیم

سایه های پودری یکی از بهترین انواع سایه ها به شمار می روند چرا که هم باعث می شوند چشم های شما جذاب تر جلوه کنند و همچنین حالت طبیعی چشم را نیز از بین نمی برند. شما می توانید از سایه های چشم پودری چرب یا خشک استفاده کنید. از چشم های خود به خوبی مراقبت کنید. چند تکنیک را به همراه رنگ های مختلف بر روی چشمان خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که کدام یک از آنها بیش از سایرین مناسب شما است و زیبایی مورد نظرتان را برایتان فراهم می آورند علاوه بر این سایه های چرب از هر سایه دیگری بر روی چشم ها زیباتر به نظر می رسد اما متاسفانه لای چین و چروک چشم جمع می شود و برای استفاده در روز های گرم و برای مدت زمان طولانی انتخاب مناسبی به شمار نمی آیند. سایه های مدادی با آن همه رنگ ها متنوعی که دارند یکی از گزینه های مناسب به شمار می روند.

پیشنهاد:
روش های درمان موخوره

تنها اشکالی که می توان از این وسیله گرفت این است که نوک آن ها اندکی ضخیم بوده و پس از استفاده چشم ها اندکی اذیت شده و ممکن است پلک ها دچار سوزش موقتی و قرمزی کمی شوند. اگر قصد دارید که چشم هایی درشت و زیبا داشته باشید سعی کنید که در آرایشتان از سایه های کمرنگ استفاده نمایید. این نکته را از یاد نبرید که استفاده از سایه بعد از خط چشم موجب ایجاد یک حالت خواب آلودگی و کم نما شدن چشم ها می شود به همین دلیل از خط چشم در آخر کارتان برای ایجاد بهترین حالت استفاده نمایید. با استفاده از یک ریمل مناسب سعی نمایید که مژه ها را پر پشت و فردار نمایید. برای این کار می توانید از انواع ریمل های پرپشت و بلند کننده مژه استفاده نمایید اگر میخواهید چشم هایی درشت داشته باشید بهتر است که داخل چشم هایتان به جای استفاده از مداد مشکی از مداد سفید یا کرمی رنگ استفاده کنید.

استفاده کاربردی از سایه

بسیاری ازخانم ها دوست دارند که چشمان درشت و تاثیر گزار داشته باشند. یکی از متخصصان گریم هالیوود به نام جیک بایلی توصیه میکند که برای بزرگ تر شدن چشم ها بهتر است از دو ردیف سایه استفاده کنید. علاوه بر این یکی از متخصصان گریم پر آوازه به نام سارا لوکرو برای داشتن چشم های زیبا تر توصیه می کنند که سایه را در جای مناسب چشم اعمال کنید آنها می گویند که بیشترین میزان رنگ باید در وسط پلک باشد. همچنین اشاره می کنند با تمرکز بیشتر سایه در قسمت وسط پلک بالا می توان حالت زیبا تری به چشم داد. همچنین با این کار مشخص می شود که سایر مناطق پلک باید میزان سبک تری از سایه را داشته باشند. سایه ها یا خط چشم هایی به رنگ های آبی و بنفش را هم گاهی امتحان کنید. هر رنگی که روشن تر باشد چشم ها را درشت تر نشان می دهد و اگر به درستی استفاده شوند می توانند عمق بسیار خوبی را به چشم ها بدهند. کار های گریم سلبریتی هایی خانم ها را انجام می دهد در این مورد توضیح می دهد که برای طبیعی به نظر رسیدن چشم ها تنها در پلک بالا از خط چشم استفاده کنید و قانون ها را زیر پا نگذارید.

ما در این مقاله شما را با نحوه استفاده صحیح از سایه چشم آشنا کرده ایم امیدوارم مطالب مفیدی را در اختیار شما گذاشته باشیم و از اینکه ما را تا آخر این مقاله همراهی کرده اید از شما سپاسگزاریم. اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

رنگ مو های فانتزی

حالت شب

رنگ مو های فانتزی دوام زیادی بر روی مو ها نداشته و تنها می توان از آن ها برای رنگ […]

انواع براش های آرایشی

حالت شب

برس های آرایشی کاربرد و انواع مختلفی دارند . براش ها دقت شما را در استفاده از لوازم آرایشی بالا […]

مواد شیمیایی مضر در لوازم آرایشی

حالت شب

امروزه مصرف لوازم آرایشی در کشور ما به شدت بالا رفته و حتی می توان گفت این صنعت از صنایع […]

علت خشکی لب و روش های درمان آن

حالت شب

ترک یا خشکی لب‌ها مشکلی شایع و آزاردهنده است که البته برخی درمان‌های خانگی می‌توانند به رهایی از آن‌ بدون […]

روش های درمان موخوره

حالت شب

مو خوره یا دو شاخه شدن مو به این معنی است که مو های شما تغذیع کافی نداشته و یا […]

چطور صورت استخوانی داشته باشیم

حالت شب

امروزه وقتی حرفی از صورت استخوانی به میان می آید ، اولین روشی که برای استخوانی کردن صورت به ذهن […]

درمان ریزش مو با روش های خانگی

حالت شب

ریزش مو یا آلوپسیا یا طاسی امروزه مشکلی است که بسیاری از افراد دچار آن هستند . هر مویی نوع […]

تقویت ناخن با روش هایی خانگی

حالت شب

همان طور که مراقبت از مو و پوست در زیبایی تاثیر گذار است ، مراقبت از ناخن هم یکی از […]

جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه