آموزشی

نکات کلیدی در هنگام استفاده از ریمل چشم

امروز می خواهیم در این مطلب شما را با نکات کلیدی ریمل چشم و انواع ریمل چشم اشنا کنیم. با وجود راه ها و روش های مختلفی که در علم پزشکی و زیبایی وجود دارد می توان چهره ای دلنشین تر و بهتری را برای خود به ارمغان آورد اما بیشتر افراد به دلایل مختلفی از جمله هزینه، ترس و عدم اطلاعات کافی سراغ اینگونه روش ها نمی روند و به دنبال راهی آسان تر برای زیباتر دیده شدن هستند. ریمل یکی از اساسی ترین وسیله در میان میکاپ خانوم ها به شمار می اید و بهترین و ساده ترین روش می باشد اما برای استفاده از ریمل باید نکاتی را رعایت کنیم تا به چشم هایمان اسیبی وارد نشود. در این مقاله می خواهیم برای بهتر دیده شدن چشم هایتان نکاتی را درمورد ریمل بیان کنیم. با ما همراه باشید…..

نکات کلیدی در مورد نحوه صحیح ریمل زدن

به مدل چشم هایتان توجه کنید

شناخت دقیق فرم و مدل چشم ها، کمک بسیار زیادی به جذاب تر شدن آرایش چشم ها می کند، قبل از ریمل زدن ابتدا مژه هایتان را با فر مژه فر کنید این کار کمک زیادی به بهتر دیده شدن ریمل بر روی مژه ها می کند.

به طور کلی چشم های افراد به دو مدل دسته بندی می شوند: چشم های دور از هم/ چشم های نزدیک به هم

چشم های دور از هم
در مرحله اول، همه مژه ها را با ریملی که برسی نازک و دقیق دارد، ریمل بزنید.
در مرحله بعد ، برای پوشش مژه ها از گوشه داخلی تا وسط پلک، به برسی نیاز دارید که کمی بزرگ تر باشد.این کار باعث می شود که فاصله چشم ها از هم کم تر نشان داده شود.
بعد از اینکه مژه ها را کاملا با ریمل پر کردید، با شانه مژه، آنها را شانه بزنید تا مژه ها کاملا مرتب و طبیعی به نظر برسند.

نکات کلیدی در مورد نحوه صحیح ریمل زدن

چشم های نزدیک به هم
در مورد چشم های نزدیک به هم، بر خلاف مدل چشم های با فاصله، بهتر است تاکید بیشتری بر گوشه چشم ها داشته باشید.چرا که با ریمل زدن بیشتر مژه های این قسمت، چشم ها  با فاصله بیشتر و بازتر به نظر خواهند رسید.
بعد از زدن فر مژه، لایه اول ریمل را روی همه قسمت های مژه، از گوشه داخلی تا انتهای مژه ها بزنید.
لایه دوم ریمل فقط از وسط پلک به قسمت گوشه خارجی چشم ها زده می شود تا تاکید بیشتری بر این قسمت داشته باشد . با حرکت برس ریمل به جلو و عقب، ریشه مژه ها را تیره تر از قسمت های دیگر کنید تا این تیرگی، توجه بیشتری را به این قسمت جلب کند.

اگر می خواهید حجم مژه ها را بیشتر نشان دهید، می توانید با چند مژه اضافه از وسط پلک به سمت خارج پلک آنها را پرتر کنید.

نکته مهم:کسانی که چشم های بسته و ریزی دارند، بهتر است بعد از لایه اول ریمل بر روی همه مژه ها، لایه دوم را بیشتر بر قسمت مژه های وسط پلک متمرکز کنند. برای اینکار بهتر است از ریملی با برس باریک استفاده نمایند.

انواع ریمل

 نکات کلیدی ریمل چشم دوسر چیست؟
ریمل‌هایی که دارای دو سر هستند برای این که چشمان شما حالتی زیباتر به خود بگیرد استفاده می‌شوند. یک سر این ریمل‌ها مایع سفید رنگ دارد که هم محافظت‌کننده مژه‌ها از خشک شدن و شکننده شدن است و هم تقویت کننده و سر دیگر حاوی مایع ریمل است.

چطور به مژه ها ریمل بزنیم؟

 • ابتدا نگاه خود را به سمت پایین بیندازید، در این حالت مژه‌های‌تان را از ریشه تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید تا اندازه مژه‌های‌تان کشیده شود و اگر می‌خواهید مژه‌های‌تان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید، نه بیشتر زیرا در صورت استفاده زیاد مژه‌های‌تان به داخل یکدیگر می‌روند و شکل زیبایی را به شما نمی دهند.
 •  به یاد داشته باشید که برس کشیدن به مژه‌های‌تان باید به سمت بالا و خارج باشد تا نگاه شما در دیگران اثر کند و آنها جذب شما شوند. عجله نکنید و  اجازه دهید تا ریمل تان از حالت خیسی خارج شده وخشک شود و بعد اگر کارهای دیگری را که مد نظر دارید بر چشمان‌تان انجام دهید. با این شیوه می‌توانید نتیجه بهتری به دست بیاورید.
 •  اگر می‌خواهید ماده ریمل بیشتر روی برس آن بنشیند، برس را داخل ظرف بچرخانید. هیچ وقت آن را در ظرف ریمل بالا و پایین نکنید، چون باعث می‌شود که ریمل داخل ظرف زودتر خشک شود.
 • اگر ریمل شما نو و میزان ماده روی میله آن زیاد است اضافه آن را بادستمال پاک کنید. درست است که کمی از ریمل هدر می‌رود اما از مالیده شدن اضافه ریمل روی مژه‌های خود جلوگیری کرده‌اید.حتما شما هم دوست ندارید که با مالیده شدن مقدار زیادی ریمل روی مژه‌های خود چهره مصنوعی و نامرتب داشته باشید.

چطور به مژه ها ریمل بزنید

نکاتی که قطعاً می‌تواند در روند آرایش شما تغییر مثبت ایجاد کند:

 • ریملی که جدید است معمولاً خیلی غلظت بالایی دارد و چشم‌ها و دورش را کثیف می‌کند برای همین بهتر است برس ریمل را روی دستمال بکشید تا اضافه آن گرفته شود.
 • اگر می‌خواهید آرایش مژه‌هایتان در طول روز خراب نشود و پاک کردن ریمل نیز ساده باشد لایه اولی را ریمل معمولی و لایه دوم را ریمل ضدآب بزنید.
 • برای حجم دادن و ضخیم نشان دادن تار مژه‌ها به هر دو سمت مژه‌ها ریمل بزنید.
 • اگر ریمل تان کمی خشک و سنگین شده است آن را داخل آب گرم قرار دهید تا رقیق شود.
 • برای حجم بخشیدن به مژه‌ها قبل از ریمل زدن کمی پودر بچه روی مژه بزنید.
 • از یک مسواک تمیز و نو به‌عنوان شانه مژه برای گرفتن اضافات ریمل استفاده کنید.
پیشنهاد:
راز داشتن مژه های پر پشت و بلند چیست ؟

7 نکات کلیدی ریمل چشم که با آنها می توانید چشم های زیبایی داشته باشید.

 •  قبل از خرید حتماً ترکیبات ریمل را بررسی کنید
 • برای پاک کردن ریمل با مژه های خود مهربان باشید
 •  وسواس زیادی برای پاک کردن ریمل به خرج دهید
 •  مژه هایی که ریمل زده‌اید را دستمالی نکنید
 • تاریخ انقضای ریمل را جدی بگیرید
 •  همیشه‌ قبل از ریمل زدن فرمژه بزنید
 •  هرگز از ریمل به طور اشتراکی با دیگران استفاده نکنید

۸ ترفند ریمل زدن که با آن ها آرایش چشم بی نظیری خواهید داشت

چند نوع ریمل داریم؟

نکات کلیدی ریمل چشم، انواع مختلفی از ریمل ها وجود دارد که هر کدام از انها ویژگی ها و کاربرد های خاص خود را دارند. به عنوان مثال، برخی از ریمل ها بلند کننده مژه هستند و برخی دیگر حجم دهنده. چگونه به نوع ریمل پی ببریم؟ معمولا برس ریمل نشان از نوع آن دارد. علاوه بر این، اطلاعات درج شده روی بسته محصول نیز به شما خواهند گفت که در حال خرید چه نوع ریملی هستید ما در ادامه این مقاله شما را با انواع ریمل ها اشنا خواهیم کرد:

 نکات کلیدی ریمل چشم حجم دهنده

اگر مژه های بلند اما کم پشتی دارید، ریمل حجم دهنده برای شما مناسب است. این ریمل ها حاوی خرده مژه هستند که مژه های شما را حداقل تا دو برابر پرپشت تر نشان خواهند داد. در واقع این ریمل ها دارای پلیمرهای سیلیکون یا موم هستند.

 نکات کلیدی ریمل چشم  بلند کننده

اگر از مژه های بلندی برخوردار نیستید، ریمل های بلند کننده می تواند برای شما مفید واقع شوند. ریمل های بلند کننده حاوی الیاف هستند که باعث بلند دیده شدن مژه ها خواهند شد.

 نکات کلیدی ریمل چشم فر کننده

برخی افراد دارای مژه های بلند و پر پشت هستند؛ اما متاسفانه از حالت خوبی برخوردار نیستند. ریمل های فر کننده یکی از پرطرفدارترین انواع ریمل ها هستند که به میزان قابل توجهی پلیمر و رزین می باشند. برای آن که نتیجه خوبی از این نوع ریمل ها بگیرید، بهتر است پیش از استفاده از فرمژه برای حالت دادن بیشتر کمک بگیرید.

 

چند نوع ریمل داریم؟

سوالات رایج در استفاده از ریمل زدن

ریمل ضدآب، چروک چشم می‌آورد!

توصیه می‌کنیم برای استفاده روزانه از ریمل‌های ضدآب استفاده نکنید، چراکه برای پاک کردن یک ریمل ضد آب باید حسابی تلاش کنید و از مواد پاک‌کننده استفاده کنید و همین مالیدن مواد پاک کننده و کشیدن دستمال و پنبه اطراف چشم ؛ پوست لطیف این قسمت را می‌آزارد و نتیجه چیزی نخواهد بود به جز از بین رفتن تدریجی انعطاف‌پذیری پوست و ایجاد چروک‌های زودرس.

همچنین این تقلا‌ها برای پاک‌کردن می‌تواند به مژه‌ها هم آسیب بزند و گاهی موجب کنده‌شدن آنها شود. هرچند شاید به دلیل پایداری اکثر خانم‌ها این ریمل‌های ضدآب را ترجیح دهند اما توصیه می‌کنیم برای استفاده روزانه وسواس بیشتری به خرج دهید.
ریمل‌ روغنی یا آبکی؟
ریمل‌ها از نظر شکل ساختارى به دو نوع پودرى ومایع در بازار ایران عرضه مى‌شوند. پایه اصلى ریمل‌هاى مایع به صورت آب و روغن است، ریمل هایى که پایه اصلى آنها روغن است واصطلاحا به نام ضدآب یا واترپروف شناخته می‌شوند در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم هستند ولى متأسفانه خشک شدن آنها روى مژه‌ها به مدت طولانى صورت مى‌گیرد، ولى ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها آب است دقیقا برخلاف ریمل‌هاى مزبور هستند و راحت‌تر پاک می‌شوند.در واقع براى پاک کردن انواع ریمل‌هاى پودرى و مایع مى‌توان از آب استفاده کرد اما براى پاک کردن ریمل‌هاى روغنى (واترپروف) باید از محلول آب و صابون استفاده کرد. ريمل خوب وسيله اي است كه استفاده از آن راحت باشد و نسبت به عرق، شست‌وشو و ريزش اشك مقاوم باشد.
ریمل حساسیت هم می‌دهد؟
وجود مواد رنگى، عطرى و نگهدارنده موجود در داخل ریمل‌ها نیز مى‌تواند حساسیت‌هاى پوستى را افزایش دهد، وجود این مواد به دلیل جلوگیرى از خراب شدن ترکیبات موجود است و حتى بعضى از اوقات براى مقابله با میکروب‌ها از آنتى بیوتیک‌هاى پیشگیرى کننده استفاده مى‌کنند تا احتمال عفونت‌ را هنگام مصرف کاهش دهند. افرادى که با استفاده مکرر از ریمل‌ها دچار التهاب و حساسیت مى‌شوند، ریزش مژه‌ها در آنها به مراتب بیشتر از سایرین خواهد بود.
کدام ریمل بهداشتی‌ تر است؟
ریمل‌هاى مایع به خصوص آنهایى که پایه اصلى آنها آبکى است محیط مناسبى براى رشد و نمو میکروب‌ها هستند و با تکثیر این میکروب‌ها و حضور مداوم آنها در نزدیک چشم مى‌توانند عفونت‌هاى چشمى، التهاب، قرمزى، ترشحات غلیظ، خارش و حتى پوسته ریزى لبه پلک را ایجاد كنند. همچنین در موارد شدیدتر این ریمل‌ها به قرنیه چشم آسیب مى‌رسانند و در نهایت لک قرنیه و اشکال در بینایى را به وجود مى‌آورند و این علائم با ادامه مصرف افزایش مى‌یابد، بنابراین به دلیل حساس بودن ناحیه اطراف چشم، بهتر است از این ریمل‌ها کمتر استفاده شود.
کدام ریمل سبب ریزش مژه‌ ها می‌شود؟
ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها از روغن تشکیل شده است به دلیل این که به سختى پاک مى‌شوند، موجب افزایش ریزش مژه‌ها و چسبندگى آنها مى‌شوند. استفاده از ریمل‌ها یا هرگونه لوازم آرایشى ممنوعیت خاصى ندارد، حتى افرادى که به دلیل بیمارى‌هاى مختلف مژه‌های‌شان کم پشت شده و مژه‌هاى خود را از دست داده اند، مى‌توانند با استفاده از ریمل ظاهر چهره خود را تا حدى به صورت طبیعى برگردانند، ولى باید از مصرف زیاد و دائمى ریمل که شانس ابتلا به عفونت و حساسیت را افزایش مى‌دهد خوددارى کنند.
سوالات رایج در استفاده از ریمل زدن

 اشتباهات متداول در هنگام ریمل زدن

از آ نجایی که در بین لوازم آرایش می توان از ریمل به عنوان یکی از اصلی ترین ابزاربرای یک میکاپ زیبا و کامل نام برد،همه ی خانم هایی که دوست دارند هنگام خرید در انتخاب آن دچار اشتباه نشوند و به راحتی تشخیص دهند که برای مژه هایشان کدام نوع از انواع ریمل ها مناسب تر است، بهتر است با تفاوت آنها آشنایی داشته باشند تا مناسب ترین آن را هنگام خرید تهیه نمایند.پس باید بدانند که:

 • ریمل را چند بار روی مژه هایتان می کشید : اگر فکر می کنید که با مالیدن چند بار ریمل، مژه هایتان حجیم تر و بلندتر می شوند، اشتباه کرده اید. روش درست این است که یک بار ریمل بزنید، کمی صبر کنید تا کاملا خشک شود سپس لایه ای دیگر روی آن بیاورید. با این کار تشخیص می دهید که آیا واقعا چشم هایتان به ریمل بیشتری احتیاج دارد یا خیر. معمولا 2 یا 3 لایه برای حجیم کردن مژه هایتان کافی است.
 • ریمل را در جهتی نامناسب می کشید : شما باید ریمل را از انتهای مژه هایتان آغاز و به سمت بیرون هدایت کنید و در حین این کار کمی آن را به اطراف تکان دهید تا مژه هایتان حجیم و پر پشت به نظر آید.
 • مژه های پایین را نادیده می گیرید : بیشتر خانم ها به مژه های پایین خود ریمل نمی زنند زیرا فکر می کنند اهمیتی ندارد. اما این کار در جذاب کردن چشم های شما تاثیر بسیاری می گذارد. فقط یادتان باشد که ابتدا مژه های پایین خود را ریمل بزنید، سپس به سراغ مژه های بالایی بروید.
 • هر روز از ریمل ضد آب استفاده می کنید:همان طور که شما هم می دانید، ریمل های ضد آب به مژه هایتان می چسبند و با یک بار شستشو از بین نمی روند. اگر عادت دارید که هر روز از آن استفاده کنید، باید منتظر آسیب پوست دور چشم تان هم باشید. برای جلوگیری از این کار تنها زمان هایی که واقعا احتیاج است، از ریمل ضد آب استفاده کنید و ریمل های معمولی را برای مصرف روزانه به کار بگیرید.
 • فرو بردن مدام فرچه ریمل داخل قوطی ریمل:آیا از این که ریمل هایتان به سرعت خشک می شوند، شکایت دارید؟ دلیل خشک کردن زود هنگام ریمل، عادت نادرست شما است. چه یک بار فرچه را درون قوطی فرو ببرید و چه چهار بار، حجم مشخصی از ریمل به فرچه خواهد چسبید. این کار فقط باعث ورود هوا به قوطی ریمل و خشک‌شدن سریع‌تر آن می‌شود. بنابراین از این کار خودداری کنید.
 •  از شانه مژه استفاده نمی کنید:اگر فکر می کنید که ریمل به تنهایی مژه های شما را حجیم و پر پشت نشان خواهد داد، کاملا در اشتباه اید. شما می توانید از شانه ابرو برای جدا کردن مژه های بهم چسیبده استفاده کنید. بهتر است این کار را پس از ریمل زدن مژه ها انجام دهید یا حتی می توانید از فرچه های قدیمی ریمل برای شانه کردن مژه هایتان استفاده کنید.
 • استفاده از فر مژه پس از زدن ریمل:استفاده از فر مژه پس از ریمل زده مژه ها ، آن هم زمانی که کاملا خشک شده است، مژه های شما را غیر طبیعی نشان خواهد داد. به علاوه موجب شکستن مژه ها و پس از مدتی ریختن آنها می شود. برای جلوگیری از این کار، قبل از ریمل زدن از فر مژه استفاده کنید.
 •  ریمل های تاریخ مصرف گذشته را دور نمی ریزید:دخترها عاشق آرایش کردن هستند اما گاهی فراموش می کنند که محصولات آرایشی هم تاریخ مصرف دارند. لوازم آرایشی کهنه می توانند به سلامتی شما آسیب برسانند. به عنوان مثال استفاده از ریمل فاسد موجب عفونت و قرمزی چشم می شود، مژه های شما را خشک می کند و پس از مدتی موجب ریختن آنها می شود. بنابراین به تاریخ انقضا آنها دقت یا هر 3 تا 6 ماه آنها را با ریملی نو عوض کنید.
پیشنهاد:
انواع براش های آرایشی

 اشتباهات متداول در هنگام ریمل زدن 

کدام ریمل را خریداری کنیم؟

 • برای مژه های کم پشت،با فاصله و نازک یک ریمل خرده مژه دار و البته ضد آب مناسب تر از انواع دیگر است.ریمل های خرده مژه دار هم که تکه های ریز و تارهای کوتاه مو خط خطی لابه لای برس آنها وجود دارند می باشند.
 • مژه های پرپشت و سیاه اما صاف و بی حالت بهتر است با یک ریمل بدون خرده مژه با برسی از هم باز نه فشرده حالت داده شوند که البته برای این مژه ها نوع ریمل می تواند هم ضد آب باشد و هم معمولی.
 • برای مژه های بلند و حالت دار و نزدیک به هم استفاده از یک ریمل پلاستیکی با برس پیچی می تواند در تیره تر نشان دادن و خوش حالت تر کردن آنها کمک کند که البته اغلب ریمل های پلاستیکی به راحتی با آب از مژه ها جدا خواهند شد.
 • مژه های بسیار کوتاه و نازک کم پشت را ابتدا با یک ریمل خرده مژه دار کاملا پرپشت و بلند کنید و سپس برای جداساختن آنها از یک ریمل پلاستیکی به آرامی روی آنها بزنید و در دو جهت افقی و عمودی آنها را از هم باز کنید و فرم دهید.
 • قابل ذکر است که هنگام خرید وقتی که برس یک ریمل پلاستیکی را خارج می کنید حالت کش دار داشته و مواد ریمل کاملا محسوس به برس آن چسبیده باشند.
کدام ریمل را خریداری کنیم؟

نکته کلیدی

سعی کنید طبق نکات کلیدی ریمل چشم که ذکر شد ریمل متناسب با مژه های خود را تهیه کنید. از برند های مختلف استفاده نکنید و تا جایی که می توانید برند معتبری را انتخاب کنید و سعی کنید همواره از همان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا