معرفی محصول

25 مدل آینه آرایشی زیبا + لینک خرید

همانطور که می دانیم امروزه آرایش کردن صورت یکی از کار هایی است که بین خانم ها و برخی از آقایان رواج پیدا کرده است به همین دلیل باید این کار به نحوه صحیح و بدون اشتباه انجام داد اما آیا تا به حال به این فکر کره اید که چگونه می توان این کار را انجام داد ؟ آیا می دانستید بدون استفاده از آینه نمی توان به راحتی آرایش کرد. متاسفانه برخی از افراد تمامی آینه ها را مناسب برای آرایش کردن می دانند در صورتی که اینطور نیست چرا که باید برای آرایش کردن از آینه مخصوص آرایش استفاده کنیم. ما در ادامه این مقاله شما را با آینه آرایشی آشنا خواهیم کرد تا هنگام خرید آینه آرایشی علاوه بر زیبایی آن نکات مهم را بدانید.

تفاوت آینه میز توالت با آینه آرایشی چیست ؟

وجود یک میز آرایش یا همان میز توالت در اتاق خوابتان باعث می شود که شما با خیال آسوده هر روز در مقابل آینه بایستید و خود را برای یک روز با نشاط آماده کنید. همانطور که می دانید میز آرایش یک قطعه محبوب از اتاق خواب است که اغلب مختص خانم ها می ‌باشد. محل اصلی قرار گیری میز آرایش یا میز توالت در حمام و سرویس‌ های بهداشتی است اما کوچک ‌تر شدن روز به روز خانه‌ ها و عدم وجود فضای مناسب در حمام و سرویس بهداشتی باعث شد تا مکان قرارگیری اصلی این میز‌ ها تغییر کند و آنها به اتاق خواب ها انتقال پیدا کنند. می توانید به راحتی در میز ‌های آرایش برای نگهداری از لوازم مورد نیاز شما کشو‌ هایی طراحی شده است. شما می ‌توانید از کشو میز آرایش برای نگهداری از لوازم آرایش شانه یا عطر و… استفاده کنید. علاوه بر این ها اگر بخواهیم نگاه کلی به آینه میز توالت بیندازیم باید گفت که آینه یز توالت را نباید با آینه گریم اشتباه گرفت چر که این آینه ها با چراغ های بزرگ اطراف خود به نماد گریم و آرایش فیلم ها بدل شده اند. اما این تنها جایی نیست که از آینه گریم استفاده می شود . اما آینه میز توالت تنها برای دیدن چهره شما مناسب نه اینکه بخواهید ساعت ها جلوی میز آرایش بشنییند تا آرایش کنید. برای انجام این کار بهتر است که از آینه های آرایشی استفاده کنید که این اینه ها در ابعاد کوچک و بزرگ در بازار ها به عرضه می رسند که می توانید به راحتی آنها را خریداری کنید و تا آرایشی زیبا و با دقت داشته باشید بنابراین بهتر است هنگام خرید آینه آرایشی به ابعاد آینه هم توجه کنید.

پیشنهاد:
25 مدل ماسک مو درخشان کننده برای انواع مو +خرید ارزان

تفاوت آینه میز توالت با آینه آرایشی چیست ؟

چند نوع آینه داریم ؟

انواع لامپ های آینه گریم : لامپ ها بخش اصلی اینه گریم را تشکیل می دهند. این لامپ ها هستند که آینه گریم را با دیگر آینه های موجود در بازار متفاوت می کنند. در ادامه به معرفی انواع لامپ های بکار رفته در آینه گریم خواهیم پرداخت.

• لامپ های رشته ای قدیمی. این مدل از لامپ ها قدیمی با مصرف زیاد و نور مناسب خود معمولا در تمامی مکان ها استفاده می شوند. لامپ های گرد زرد رنگ نمونه اصیل و قدیمی لامپ های رشته ای هستند که همچنان در آینه های گریم قدیمی مورد استفاده قرار می گیرند.

• لامپ های کم مصرف. پس از لامپ های رشته ای نوبت به لامپ های کم مصرف بود که جای خود را در بازار باز کنند. البته این لامپ ها به دلیل شکل ظاهری و بزرگ خود معمولا زیاد در آینه های گریم استفاده نمی شوند.

• لامپ های ال ای دی امروزه لامپ های ال ای دی و مدل های دیگر آن ها در تمامی مکان هایی که نیاز به لامپ دارند مورد استفاده قرار می گیرند. این لامپ ها نیاز به فضای زیادی ندارند و حتی می توان از آن ها بر روی قاب آینه نیز استفاده کرد. بیشتر آینه های گریم قابل حمل نیز از این نوع لامپ ها برای روشنایی استفاده می کنند. معمولا لامپ های ال ای دی رنگ آبی و مهتابی دارند.

آینه گریم قابل حمل : آینه های قابل حمل در سال های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی ساخته شده اند. این آینه ها برخلاف مدل های قدیمی آینه گریم ثابت که از لامپ های قدیمی و بزرگ استفاده می کردند ، از لامپ های ال ای دی و کم مصرف بدون برآمدگی استفاده می کنند. معمولا مدل های قابل حمل آینه گریم دارای باتری و یا سیم برق مستقیم هستند و در شکل های مستعطیل ، مربع ، دایره و یا بیضی در بازار موجود هستند.

آینه گریم ثابت : این نوع آینه ها از پرکاربرد ترین مدل آینه گریم هستند و به صورت ثابت بر روی دیوار نصب می شوند. آینه گریم ثابت می تواند ابعاد مختلفی داشته باشد و معمولا در دو ، سه و یا چهار طرف خود دارای چراغ است. این آینه ها به شکل معمول حالت مربع و یا مستطیل دارند و می توانند به شکل قدی و یا نیمه مورد استفاده قرار گیرند که شما میتوانید هنگام خرید آینه آرایشی قابل حمل ، بر حسب نیازتان آینه مرود نظر را انتخاب کنید.

آینه های گریم و آرایشی چه کاربرد هایی دارند ؟

 • به دلیل داشتن روشنایی برای نشان دادن ضعف ها و مشکلات صورت
 • به دلیل داشتن روشنایی می تواند کم و زیاد بودن آرایش و گریم را نشان دهد
 • محل گریم فیلم برداری فیلم های سینمایی و تلویزیونی
 • محل گریم تئاتر ها
 • شبکه های تلویزیونی و برنامه های زنده
 • سالن های آرایش و زیبایی
 • منازل
پیشنهاد:
26 مدل کرم ترک پا قوی + لینک خرید

آینه های گریم و آرایشی چه کاربرد هایی دارند ؟

قدیمی ترین نشانه‌ های آینه مربوط به شش هزار سال پیش از میلاد است که در کشور ترکیه یافت شده ‌است. اما در سال های قدیمی تر آن مانند سه هزار سال پیش تر میلاد در مصرباستان برمیگردد. نمونه ‌ای دیگر از وجود آینه به حدود سه هزار سال پیش در ایران میرسد که یعنی در زمان هخامنشیان که آن ‌ها با صیقل دادن سنگ ‌ها و فلزات آنها را به آینه ‌هایی شفاف تبدیل می ‌کردند که آثار آن در تالار آینه تخت جمشید باقی مانده ‌است. آینه ‌های صیقل‌ شده در آمریکای جنوبی و مرکزی به دو هزار پیش از میلاد باز می ‌گردد. در چین آینه ‌های برنجی به دو هزار پیش از میلاد باز می‌ گردد. آینه ‌های روکش شده از فلز در صیدای لبنان در سده یکم پس از میلاد یافت شده‌ است. علاوه بر این ها شاید شما هم کنجکاو باشید که بدانید آینه ها از چه نوع مواد خامی تشکیل شده اند که این مواد ها شامل:

 •  آينه‌ هايی كه در آن ‌ها سطح شيشه با يک ورقه نازک فلز به طريق احيای شيميايی پوشانده شده است.
 • آينه ‌هايی كه در آن ‌ها يک ورقه نازک فلز روی شيشه پاشيده شده است.
 • آينه ‌هايی كه از طريق فلز پوش كردن سطح شيشه در خلا ساخته شده ‌اند.
 • آينه‌ هایی كه با استفاده از روش تصعيد كاتدی ساخته شده‌ اند.

علاوه بر این مواد خام بر حسب روش ساخت متفاوت هستند چرا که مواد زير موادی هستند كه معمولا برای رسوب فلز بر روی سطح شيشه مورد استفاده قرار می ‌گيرند :

 •  املاح فلزی مانند نيترات نقره يا سولفات مس كه بايد رسوب شوند.
 • عوامل احيا كننده مانند شكر ، اسيد تارتاريک و املاح آن ، فرمالدئيد ها كه برای احيای تركيب‌ های ذكر شده در قسمت بالا به كار می روند.
 • عوامل كمک كننده برای آماده ‌سازی ، افزايش يا كند كردن واكنش شيميايی (آمونياک ، كربنات سديم ، هيدروكسيد پتاسيم ، اسيد سولفوريک)
 • عوامل فعال كننده برای اصلاح سطح شيشه با يک بنيان كلريد قلع
 • مواد محافظت كننده برای حفظ لايه رسوب شده از خراشيدگی ، ضربه ، آسيب مكانيكی و عوامل جوی جلا دادن يا پوشش فلزی از نوع لعاب مس

ما در ادامه این مقاله شما را با 25 مدل آینه آرایشی زیبا آشنا خواهیم کرد تا هنگام خرید آینه آرایشی نکات لازم را بدانید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم. اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سه =

دکمه بازگشت به بالا