معرفی محصول

21 مدل از بهترین دهانشویه خوشبو کننده دهان + خرید آنلاین

بسیاری از افراد ترجیح می دهند از دهانشویه به جای استفاده از مسواک و نخ دندان استفاده کنند. اگر تا به حال از دهانشویه استفاده کرده باشید می دانید که دهانشویه ها انواع و اقسام های مختلفی دارند،از سفید کننده گرفته تا خوشبو کننده دهان.

انواع های مختلف دهانشویه

به طور کلی دهانشویه ها را می توان به دو دسته درمانی و غیردرمانی تقسیم کرد:

1. دهانشویه های درمانی همان طور که از نام آن پیداست برای درمان بعضی بیماری ها ازجمله بیماری های لثه ای، بدبویی دهان و … استفاده می شود که باید توسط پزشک تجویز شوند چرا که اگر بیمار به صورت خودسرانه از آنها استفاده کند ممکن است دچار عوارض جدی شود.
2. دهانشویه های غیردرمانی بیشتر برای موارد بهداشتی به کار می روند و انواع آن در بازار و داروخانه ها قابل دسترس هستند. بعضی آنها حاوی الکل و برخی دیگر فاقد الکل هستند. مزیت دهانشویه های حاوی الکل این است که راحت تر جذب مخاط دهان، لثه و … می شوند و اثرگذاری شان بیشتر است. اما مضراتی هم دارند ازجمله اینکه می توانند دهان را خشک کنند و اگر طولانی مدت استفاده شوند حتی می توانند باعث سرطان های داخل دهانی شوند، بنابراین دهان شویه های فاقد الکل گرچه مزیت الکل را ندارند اما مضرات حاصل از آن را نیز ایجاد نمی کنند و ایمن تر هستند.

انواع های مختلف دهانشویه

دهانشویه های درمانی دارای مواد فعالی هستند که به کنترل و کاهش علائم خاصی مانند نفس بدبو، التهاب لثه ها، پلاک دندان و پوسیدگی دندان کمک می کنند. از جمله مواد موجود در دهانشویه های بهداشتی می توان به استیل پیریدین کلراید، کلرهگزیدین، روغن های ضروری، فلوراید یا پراکسید اشاره کرد. برخی دهانشویه های بهداشتی با از بین بردن باکتری های عامل بوی بد دهان به رفع دائمی این مشکل کمک می کنند.

طریقه مصرف دهانشویه

1- حدود ۵ سی‌سی‌ از دهانشویه‌ را داخل‌ دهان‌ بریزید و سرتان‌ را به‌ طرف‌ جلو خم‌ كنید (برای‌ جلوگیری‌ ازقورت‌ دادن‌ دهانشویه‌)

2- بمدت‌ ۱ دقیقه‌ دهانشویه‌ را در داخل‌ دهان‌ به‌ گونه‌ای‌ بچرخانید تا تمام‌ سطح های‌ دندان ها با آن‌ تماس ‌پیداكند و بعد آن‌ را بیرون‌ بریزید

پیشنهاد:
لیست قیمت 39 مدل کرم ضد آفتاب رنگی [با کیفیت] + خرید آنلاین

3-حداقل‌ نیم‌ ساعت‌ پس‌ از استفاده‌ از دهانشویه‌ چیزی‌ نخورید ، نیاشامید و دهان‌خود را با آب‌ نشوید

4-برای‌ جذب‌ بهتر و بیشتر فلوراید بهتر است‌ قبل‌ از استفاده‌ از دهانشویه‌ دندان های ‌خود را بدون‌ خمیر دندان‌ مسواك‌ بزنید .

دهانشویه خود را برای چه مواردی استفاده می کنید

هنگام انتخاب دهانشویه ، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید اهداف شخصی شما است.

• بوی بد دهان: اگر نگرانی اصلی شما بوی بد دهان است ، استفاده از دهانشویه آرایشی در طول روز ممکن است برای شما کافی باشد.

• خشکی دهان: اگر داروهایی مصرف می کنید یا شرایطی داشته باشید که به عنوان یک عارضه باعث ایجاد خشکی دهان می شود، استفاده از دهانشویه ای که به منظور فراهم آوردن راحتی دهان و دندان در بسیاری از ساعات به طور همزمان است بهترین انتخاب شما باشد.

• مشکلات پلاک یا لثه: با انتخاب دهان شویه های حاوی فلوراید یا سایر مواد مؤثر دیگر که با باکتری ها مقابله می کنند ، می توان شرایط دیگری مانند ساخت پلاک ، پس رفت لثه و التهاب لثه را حل کرد.

دهانشویه خود را برای چه مواردی استفاده می کنید

مواد تشکیل دهنده دهانشویه

فلوراید: این ماده با پوسیدگی دندان مبارزه کرده و مینای دندان را تقویت می کند.

ستیل پیریدینیوم کلرید : این ماده بوی بد دهان و باکتری ها را از بین می برد.

کلرهگزیدین: این باعث کاهش پلاک و کنترل لثه می شود.

روغن ضروری: بعضی از دهانشویه ها حاوی ترکیباتی هستند که در روغن های اساسی یافت می شوند ، مانند منتول (نعناع) ، اکالیپتوس و تیمول ( آویشن ) که دارای خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی هستند.

کاربامید پراکسید یا هیدروژن پراکسید: این ماده دندان را سفید می کند.

کودکان از چه سنی باید از دهانشویه استفاده کنند

پیشنهاد می‌شود کودکان از ۶سالگی از دهان‌شویه فلوراید دار استفاده کنند. دهان شویه های اطفال معمولا دارای مواد فعال در سطح بسیار ملایم بوده و خاصیت پاک کنندگی و سست کنندگی پلاک های دندانی را دارند و از این رو باعث افزایش کارایی مسواک زدن می شوند. همچنین به دلیل داشتن فلوراید در حد مورد نیاز دندان ها مانع پوسیدگی آنها می شود. طعم مناسب این دهان شویه ها از ویژگی هایی است که کودکان را به استفاده از آنها ترغیب می کند.

دهانشویه بهتر است یا مسواک زدن

با استفاده از مسواک تنها به بخشی از باکتری‌های دهان ( چسبیده به دندانها ) می‌توان دسترسی داشت و تنها دندان ها تمیز می شوند اما با استفاده از دهان شویه می‌توان تمام سطوح دهان را ضد عفونی کرد و بار میکربی آن را کاهش داد.

پیشنهاد:
21 مدل ژل ابرو درجه یک + لینک خرید

دهانشویه بهتر است یا مسواک زدن

تاریخچه کامل دهانشویه

تحقیقات باستان شناسان نشان میدهد که فرهنگ های باستانی به بهداشت دهان اهمیت می داده اند. محققان به فرمولاسیون هایی برای پاکیزه نگه داشتن دندان ها و خوشبو کردن دهان دست یافته اند که به تمدن های مصر، چین ، یونان و روم باستان بر می گردد. در این فرمولاسیون ها از زغال ، میوه ها، گل های خشک شده، استفاده می شده است اما در باره اثربخشی آنها شواهدی در دست نیست.

محصولاتی که فعلاً برای تامین بهداشت دهان می شناسیم با تولید خمیردندان در قرن ۱۸ به بازار وارد شدند. در ادامه، دهان شویه در اواخر قرن ۱۸ به صورت انبوه در دسترس عموم قرار گرفت. در بسیاری از فرمولاسیون های اولیه ، از الکل به عنوان ثبات دهنده استفاده می شد. اما اخیراً برای حذف عوارض دهانشویه های الکلی، انواع بدون الکل عرضه شده است. در این فرمولاسیون ها از ترکیباتی نظیر ستیل پیریدینیوم کلراید، زینک و پراکسید هیدروژن بهره گرفته اند.

فواید استفاده از دهانشویه

  1. پاکسازی باقی مانده غذا از دهان
  2.  از بین بردن باکتری های دهان
  3. سفید شدن دندان ها

ضرر های استفاده از دهانشویه

  1. خطر ابتلا به سرطان دهان و دهان خشک
  2.  افزایش فشار خون
  3. بیماری های روده

تاریخچه کامل دهانشویه

بهترین زمان استفاده از دهانشویه

به گفته انجمن دندانپزشکی آمریکا مهم نیست دهانشویه را قبل یا بعد از مسواک زدن استفاده کنید هر دو زمان به یک اندازه موثر است، مهم تر از همه این ها آن است که از دهانشویه با کیفیت استفاده کنید.

استفاده از دهانشویه برای خوشبو کردن دهان در هر زمانی در روز امکان پذیر است.

اغلب توصیه می شود دندان ها را دو بار در روز مسواک زده و یک بار نخ دندان بکشید، استفاده از دهانشویه نیز می تواند به همراه هر بار مسواک زدن یا تنها صبح یا شب انجام شود.

اگر از دهانشویه برای مشکلات دهان و دندان، درمان التهاب لثه، بوی بد دهان مزمن و یا حفره های دندان استفاده می کنید حتما قبل از استفاده با دندانپزشک صحبت کنید.

 

ممنونم از این که تا آخر این مطلب هم با ما همراه بوده اید ، امیدوارم توانسته باشم شما را با استفاده درست از دهانشویه آشنا کرده باشم در ادامه مطلب می توانید بهترین دهانشویه ها را از سایت ما خریداری کنید و از دندان های خود و کودکان های دلبندتان مراقبت کنید. اگر شما هم نظرات دیگری در استفاده از دهانشویه می دانید ما را در کامنت ها همراهی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا