معرفی محصول

21 مدل چسب ناخن قوی + خرید آنلاین

یکی از روش های زیبایی خانم ها برای زیبا شدن دستشان کاشت ناخن و ناخن مصنوعی می گذارند،بهترین روش برای جدا کردن ناخن ها مصنوعی استفاده از آب ولرم است که در این حالت ناخن ها خود به خود جدا می شوند. خانم ها می توانند برای بهبودی عوارض چسب ناخن از کرم های مرطوب کننده مانند اوسرین استفاده نمایند. خرید چسب ناخن مهم ترین وسایل در کاشت ناخن است که در ادامه مطلب 21 مدل از بهترین چسب ناخن ها را برای شما جمع‌ آوری کرده ایم تا بتوانید بهترین چسب ناخن را استفاده کنید.

21 مدل چسب ناخن قوی + خرید آنلاین

جنس ناخن

ناخن ها از کراتین ساخته شده است، کراتین نوعی پروتئین است که سلول‌های بافت ناخن از آن تشکیل شده‌اند. کراتین نقش مهمی درسلامت ناخن دارد. کراتین ناخن‌ را قوی و مقاوم می‌کند تا آسیب نبینند. کراتین همان است که موهایمان را می سازند.

رشد طبیعی ناخن چقدر است

کاملاً طبیعی است که ناخن پاهایتان را کمتر از دست‌هایتان کوتاه کنید. ناخن پاها به طور طبیعی دو برابر کمتر از ناخن‌های انگشتان دست‌ها بلند می‌شوند. در واقع ناخن پاها 1.6 میلی متر و ناخن دست‌ها 3.5 میلی متر در ماه بلند می‌شوند. توجه داشته باشید که کوتاه کردن منظم ناخن‌ها، به فرم و گردی آن‌ها بستگی دارد. بهتر است در کوتاه کردن ناخن پاها دقت بیشتری داشته باشید تا در گوشت پا فرو نروند.

ساختار تشکیل ناخن

ساختار تشکیل ناخن

لبه آزاد ناخن: این قسمت همان قسمت سفید ناخن است که جدا از پوست است و لبه آزاد دارد و رشد می‌کند و شما هنگام گرفتن ناخن و سوهان زدن با این قسمت سر و کار دارید.

صفحه ناخن: این قسمتی، قسمتی از ناخن است که دیده می‌شود و روی بستر ناخن قرار دارد و در واقع به پوست چسبیده است. این قسمت از کربن، هیدروژن، اکسیژن، سولفور و نیتروژن تشکیل شده است که با فرآیند کراتینه سازی تولید می‌شود یعنی سخت شدن سلول‌های مرده و تبدیل شدن به یک سطح صاف و محکم.

هلال ناخن: اگر به قسمت پایین ناخن‌های خود نگاه کنید چیزی هلالی شکل و سفید رنگ می‌بینید که هلال ناخن نام دارد و محل برخورد بستر ناخن با ماتریس ناخن است.

کوتیکول: قسمتی از پوست که روی ناخن را پوشش می‌دهد کوتیکول نام دارد و معمولا قطر آن کمتر از یک میلیمتر است. کوتیکول وطیفه حفاظت از ناخن در مقابل عفونت و باکتری را به عهده دارد و این همان قسمتی است که در فرآیند مانیکور برش داده می‌شود تا صفحه ناخن تمیز و بلند به نظر برسد و این کار با سلامت ناخن در تضاد است.

پوشش روی ناخن: قسمتی از پوست زنده که روی ماتریس ناخن و پایه ناخن را پوشش می‌دهد.

هایپونیچوم: این خط محلی است که صفحه ناخن را از بستر ناخن جدا می‌کند، یعنی خطی که وقتی به زیر ناخن‌ها نگاه می‌کنید در لبه آن مشاهده می‌کنید و باید مراقبت باشید که هنگام گرفتن ناخن به آن صدمه نزنید.

پیشنهاد:
25 مدل کرم شب برای درخشان کردن صورت + خرید آنلاین

شیار ناخن: این قسمتی است که لبه آزاد ناخن را از پوست جدا می‌کند و در واقع خط هدایت کننده رشد ناخن است. فرو رفتن لبه ناخن به گوشت در این قسمت رخ می‌دهد و به همین دلیل نباید شیار ناخن را عمیق کوتاه کرد.

دیواره ناخن: این قسمتی پوستی است که دو طرف ناخن را در برمی‌گیرد.

پایه ناخن: پایه یا بستر ناخن قسمتی است که زیر صفحه ناخن قرار دارد و در واقع قسمتی از پوست انگشت است.

ماتریس ناخن: ماتریس ناخن قسمتی است که بافت ناخن در آن ساخته می‌شود و تنها قسمت زنده بافت ناخن به شمار می‌رود که حاوی عصب و رگ‌های خونی است و سلول‌های ناخن را می‌سازد.

غذا هایی که به رشد ناخن کمک می کند

تغذیه مهم ترین برنامه در رشد ناخن میباشد که باید به آن توجه کنیم که چه نوع مواد غذایی استفاده کنیم تا به رشد ناخن هایمان کمک کنیم.

غذا هایی که به رشد ناخن کمک می کند

پروتئین: بیشتر افراد به میزان پروتئین دریافتی روزانه خود توجهی ندارند و بدون این که اطلاع داشته باشند کمبود پروتئین دارند که این کمبود با تحلیل رفتن عضلات و قسمت‌‌های مختلف مثل ناخن‌ها جبران می‌شود. با مصرف کافی گوشت، تخم مرغ، ماهی و لبنیات پروتئین روزانه مورد نیاز خود را دریافت کنید.

ویتامین Aاین ویتامین ضروری برای رشد و سلامت ناخن را می‌توانید با مصرف هویج و سیب زمینی شیرین و سایر سبزیجات دریافت کنید.

ویتامین C: این آنتی اکسیدان قوی در ترشح کلاژن و کند شدن فرآیند پیری نقش دارد و در رشد ناخن‌ها هم موثر است. با مصرف میوه‌ها و سبزیجات آن را تامین کنید.

ویتامین D: این ویتامین به محکم شدن ناخن و بقیه استخوان‌های بدن کمک می‌کند و می‌توان آن را با مصرف غذاهای دریایی و قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید دریافت کرد.

ویتامین Eاین ویتامین در رشد موها و ناخن و سلامت پوست اهمیت زیادی دارد و در دانه‌های روغنی و برخی میوه‌ها وجود دارد.

منیزیم: منیزیم در غذاهای دریایی به وفور یافت می‌شود به در رشد و زیبایی ناخن و مو موثر است.

آهن: گردش خون کافی و اکسیژن رسانی به بافت‌ها در رشد ناخن‌ها هم موثر است، آهن را از گوشت قرمز و حبوبات دریافت کنید.

آب: برای داشتن ناخن‌های لازم ضروری است که روزانه مقدار زیادی آب بنوشید تا بدن شما هیدراته باقی بماند و ناخن‌ها هم رطوبت کافی دریافت کنند. نوشیدن روزانه دو لیتر آب تضمین می‌کند که بدن شما کمبودی نخواهد داشت.

توصیه هایی مهم برای داشتن ناخن هایی زیبا

 • کرم مرطوب کننده مناسب دست ها را تا روی ناخن ها نیز استفاده کنید و کاملا ناخن ها را ماساژ دهید. از پزشک بخواهید کرم یا لوسیون مغذی ناخن ها به شما معرفی کند.
 • اگر مجبور هستید دست ها را مکرر در آب فرو ببرید یا با محصولات شیمیایی سر و کار دارید حتما از دستکش استفاده نمایید. به طور کلی از اینکه دست ها در آب فرو روند اجتناب کنید.
 • برای تمیز کردن دست ها، محصولاتی وجود دارند که بدون نیاز به آبکشی دست ها را کاملا تمیز می کنند.
 • دست ها را از سرما و باد به کمک دستکش محافظت کنید.
 • تغذیه سالمی داشته باشید.
 • سیگار نکشید.
 • با پوشیدن دستکش از آسیب ناخن ها جلوگیری کنید.
 • پوسته های کنار ناخن ها را نکنید زیرا باعث ایجاد عفونت می شود.
 • ناخن ها را همیشه سوهان بکشید البته نه به روش رفت و برگشت.
پیشنهاد:
25 مدل بهترین موزن گوش و بینی ( فوق العاده ) + قیمت مناسب

توصیه هایی مهم برای داشتن ناخن هایی زیباوسایل مورد نیاز برای گذاشتن ناخن مصنوعی

در خرید ناخن مصنوعی مهم ترین وسایل خرید چسب ناخن است که باید جنس این چسب عالی و قوی باشد تا سریع از ناخن جدا نشود. در خید چسب ناخن مصنوعی دقت داشته باشید که مایع داخل آن خشک نشده باشد.

 • لاک پاک کن بدون استون
 • پد کتانی (یا پنبه)
 • گوش پاک کن
 • چوب های مخصوص مانیکور
 • پک ناخن مصنوعی (که باید بافر و چسب مخصوص داشته باشه)
 • بافر ناخن
 • چسب (فقط و فقط از چسب مخصوص ناخن استفاده کنین)
 • قیچی (برای بریدن سر چسب)
 • ناخن گیر

مراحل انجام کار گذاشتن ناخن مصنوعی

1 – دست هاتون رو خوب بشورین و کاملا انگشت ها و کوتیکول ها رو خشک کنین و مطمئن بشین همه ی جای انگشتا و ناخنتون کاملا خشک باشه.

2 – ناخن هاتون حتما از لاک باید پاک باشه و بهتره که روی ناخن رو با یک لاک پاک کن غیر استونی بکشین تا مطمئن بشین هیچ چربی و آلودگی روی سطح ناخن نمونده باشه تا چسب کاملا ثابت بمونه و حباب زیرش ایجاد نشه.

3 – ناخن های مصنوعی رو از جعبه خارج کرده و ناخن مصنوعی مناسب هر انگشت رو مشخص کنین که کارتون راحت تر باشه.

4 – ناخن اصلی خودتون رو تا جایی که میشه و به انگشت آسیب نمیرسه کوتاه کنین.

5 – روی سطح ناخن واقعی رو اندکی بافر یا  بزنین تا اندکی ناهموار بشه و ناخن مصنوعی بهتر بهش بچسبه.(میتوانید به جای بافر با خرید چسب ناخن ، ناخن مصنوعی ها رو به خوبی بچسبانید)

6 – حالا خیلی آرام و ملایم یک چوب مانیکور رو بردارین و خیلی آرام کوتیکول ها رو به عقب برانین، اگر سریع انجام بدین ممکنه باعث زخم شدن پوست بشه و دیگه نتونین ناخن مصنوعی رو بذارین.

7 – اول از همه روی ناخن های دستی بذارین که باهاش کارهاتون رو انجام میدین (مثلا اگر راست دستین روی دست راست رو اول بذارین).

8 – یک نقطه چسب رو روی ناخن مصنوعی بذارین و یک نقطه چسب رو هم روی سطح ناخن اصلا چسب زیاد نزنین چون میزنه بیرون و ممکنه با پوستتون هم تماس پیدا کنه.

9 – حالا ناخن مصنوعی رو دقیقا بالای کوتیکول ناخن اصلی قرار بدین و صاف بذارینش روی ناخن و روی بستر اون فشارش بدین. این فشار رو تا 10 ثانیه نگه دارین تا مطمئن بشین هیچ حبابی بوجود نیمده باشه. این مرحله خیلی مهمه…چون اگه ناخن مصنوعی محکم به بستر نچسبه رطوبت میره زیرش و باعث بلند شدن ناخن از سطح یا قارچ ناخن میشه.

10 – یک گوش پاک کن بردارین و اطراف ناخن رو اگه چسب بیرون زده تمیز کنین.

مراحل انجام کار گذاشتن ناخن مصنوعی

کلام آخر

ممنونم که تا آخر این مطلب با ما همراه بوده اید امیدوارم توانسته باشید همه چیز درباره چسب ناخن و خرید چسب ناخن قوی را متوجه شده باشید. اگر شماهم اطلاعات بیشتری درباره چسب ناخن می دانید ما را در کامنت همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا