معرفی محصول

26 مدل عطر خوش بو + خرید آنلاین

اموروز می خواهیم شما را با انواع عطر ها و خرید عطرهای خوش بو شما را آشنا کنیم. عطر ماده ای خوشبو ای است که همه جا با ما همراه است و این راحیه ها گاهی اوقات خوشبو یا بد بو هستند.

عطر چیست؟

ماده‌‌ای خوشبو است که برای خوشبوسازی بدن یا محیط و یا محصول استفاده می‌شود. عطر برگرفته از رایحه های طبیعی و مصنوعی است که در هوا پخش می شود و فرد و محیط اطرافش را خوشبو می سازد و معمولا از طبیعت یا گیاهان (برگ ها، گل ها، تنه، ریشه، ساقه و دانه ی گیاهان خوشبو) و منابع حیوانی( کندوی زنبور عسل، کیسه ی آهوی آسیایی و سگ آبی امریکای شمالی) گرفته می شود. در حقیقت عطر ترکیبی از اسانس های خوشبو، ترکیبات گیاهی یا حیوانی، روغن های معطر، ترکیبات مصنوعی یا شیمیایی مثل الکل و تثبیت‌کننده است که به جهت خوشبو ساختن فرد و یا محیط اطراف فرد استفاده می گردد و احساس خوشایندی را برای فرد به ارمغان می آورد.

24 مدل عطر خوش بو + خرید آنلاین

انواع مختلف عطرها

همان طور که گفتیم در ترکیب شیمیایی عطر ها، حلال و تثبیت کننده و اسانس وجود دارد و درصد این مواد در هر عطر متفاوت است و بسته به غلظت آن عطرها به انواع زیر دسته بندی می شوند:

  1. پرفیوم (Perfume):

ماندگارترین و گران ترین نوع عطرها پرفیوم ها هستند که با ۲۰ تا ۳۰ درصد اسانس از غلیظ ترین عطرها محسوب می شوند.

  1. ادوپرفیوم (Eau De Perfume):

ماندگاری این عطرها نسبتا خوب است ولی قیمت آنها به اندازه پرفیوم بالا نیست. میزان اسانس در ادوپرفیوم حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد می باشد.

  1. ادوتویلت (Eau De Toillete):
پیشنهاد:
25 مدل رژ لب جامد مات با ماندگاری بالا + خرید اینترنتی

پرطرفدارترین عطرها در جهان ادوتویلت ها هستند که ۵ تا ۱۵ درصد اسانس دارند و قیمتشان هم از ادوپرفیوم ها پایین تر است و ماندگاری آن بین ۲ تا سه ساعت می باشد.

  1. ادکلن (Eau De Cologne):

ادکلن دربین همه ی عطرها از غلظت پایین تری برخوردار است و قیمت آن از همه ی عطرها مناسب تر است. ۲ تا ۴ درصد اسانس دارد و بیشترین ترکیب آن از الکل است و ماندگاری آن در حدود ۲ ساعت می باشد.

انواع مختلف عطرها

مواد تشکیل دهنده عطر

یک عطر عمدتا از سه بخش تشکیل شده است:

اسانس: بخش اصلی عطر را ماده معطر یا اسانس آن تشکیل می دهد. اسانس ها انواع طبیعی و سنتزی دارند. اسانس های طبیعی از گیاهان و حیوانات به دست می آیند. اما اسانس های سنتزی توسط انسان، در کارخانه ها ساخته می شود. روش ساخت اسانس های مصنوعی معمولا سنتز شیمیایی است.

ماده حامل: برای رقیق کردن اسانس از حامل ها یا حلّال ها استفاده می شود. رایج ترین نوع حلال در عطرسازی الکل است. همراه با این الکل مقداری آب به عنوان ناخالصی وجود دارد. الکل باعث می شود که اسانس به خوبی پخش شود و از رشد میکروب ها جلوگیری می کند.

مواد افزودنی: گاهی برای افزایش مرغوبیت عطرها، موادی به فرمولاسیون عطر اضافه می شود که نه در دسته بندی اسانس قرار می گیرد و نه ماده حامل است. به این ترکیبات افزودنی های عطر گفته می شود. آنتی اکسیدان ها و مواد رنگی که برای افزایش پایداری و برای جذابیت فیزیکی به عطرها اضافه می شوند دو نمونه از مواد افزودنی هستند.

بهترین نقاط بدن برای عطر زدن

در كمال تعجب مشاهده مي كنيم كه بسياري از خانم ها نمي دانند كه عطر را به كجاي پوست خودشان بزنند. عطر بايد به نقاطي كه داراي نبض است زده بشود. در حقيقت, نقاط داراي نبض, نقاطي هستند كه فاصله رگها از سطح پوست به كمترين حد خود مي رسد و در همين نقاط, رگهاي خوني حرارت بيشتري از خودشان مي دهند كه به صورت يك پمپ كوچك عطر عمل مي كند و بوي عطر نيز بهتر متصاعد مي شود. نقاط داراي نبض عبارت است از : مچ دست, پشت گوش, پشت زانوي پا و پشت آرنج دست قسمت پائين گلو . در ضمن براي اينكه بوي عطر دوام بيشتري داشته باشد, روي مچ هاي پا نيز زده مي شود كه جريان متصاعد شدن عطر را از پائين به بالا امكان پذير مي سازد.

پیشنهاد:
خرید 20 مدل بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ( با کیفیت )

به کدام نقاط بدن باید عطر زد

راحیه عطر ها در مکان های مختلف

برای مجلس رسمی بهتر است از عطرهای تلخ، گرم، شیرین و تند استفاده كنید. به عطرهایی كه معمولا بوی شكلات و میوه‌های تابستانی را می‌دهند عطرهای «شیرین و گرم» می‌گویند و عطرهایی هم كه از اسانس ریشه درختان و ادویه‌های تند شرقی درست شده‌اند را عطرهای «تلخ» می‌گویند. غالبا عطرهایی كه در مجالس دوستانه استفاده می‌شوند عطرهای «سرد و ترش» هستند و این نامگذاری به‌ دلیل حس طراوت و آرامشی است كه عطرها منتقل می‌كنند. عطرهای سرد یك حس خنكی، شادابی و جوانی را به افراد القا می‌كنند و همچنین با استشمام عطرهای ترش یاد مركبات هم می‌افتید.

کلام آخر

ممنونم که تا آخر این مطلب هم با ما همراه بوده اید امیدوارم توانسته باشم شما را با خرید عطر و انواع عطر ها آشنا کرده باشم. اگر شماهم نظرات بیشتری در انتخاب خرید عطر می دانید ما را در کامنت ها همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا