معرفی محصول

26 مدل خود تراش تیز + خرید

اگر پا به سن گذاشته اید و سن و سالی از شما گذشته باشد حتما تجربه اصلاح با تیغ های قدیمی را دارید این نوع خود تراش دارای یک دسته بلند است که یک قسمت آن تیغ قرار دارد و داخل آن دسته تا می شود. استفاده از این نوع تیغ ها راحت نیست و نیاز به تمرین دارد. به همین علت امروزه بسیار مورد استفاده قرار نمی گیرد. خود تراش های امروزی بسیار تغییر پیدا کرده اند و پیشرفت کرده اند تا جایی که قابل مقایسه با دسته تیغ های قدیمی نیستند. از نمونه های آن می توان خود تراش ژیلت را نام برد. در این محصول چند تیغ نازک و خیلی تیز کنار هم قرار گرفته اند که ضخامت بسیار نازکی دارند. ما در ادامه این مقاله شما را با خود تراش و نحوه استفاده از آن آشنا خواهیم کرد تا هنگام خرید خود تراش نکات لازم را بدانید.

تفاوت خود تراش های قدیمی و جدید

خود تراش های قدیمی: این تیغ ها باید جنس مرغوب داشته باشند تا التهاب پوستی کاهش پیدا کند. این خود تراش ها یک تیغ دارند که یرای تراشیدن موی صورت باید تلاش بیشتری کنید. در خود تراش های قدیمی باید دقت زیادی داشته باشد که بریدگی در صورت ایجاد نشود. در خود تراش های قدیمی باید ابزار جانبی مورد نیاز مانند فرچه ، کف اصلاح ، تسمه و سنگ برای تیز کردن تیغ فراهم باشد.

خودتراش‌ های جدید : خود تراش های جدید جنس استیل ضد زنگ دارند که با این ویژگی باعث شده است خیلی راحت و روان بر روی پوست حرکت می کند. در این خود تراش چندین تیغ در یک خود تراش قرار گرفته اند که سبب اصلاح راحت و دقیق می شود. این خود تراش ها علاوه بر تراشیدن مو تارهای مو را بیرون می کشند. که اینکار باعث می شود که نیاز کمتری به تیغ زدن روی پوست داشته باشید و پوست صورت کمتر ملتهب شود. در خود تراش های جدید دارای فناوری جدیدی به نام نوار لغزنده ضد حساسیت است برخی از این خود تراش ها پنج تیغ دارند. که در این موارد بر آمدگی های پوست کمتر بین تیغ قرار می گیرند. و موی صورت را با فشار کمتری می تراشد و با این خود تراش ها هیچ گونه مویی بر روی صورت باقی نخواهد ماند. همچنین با یک کف اصلاح و یا ژل صلاح می توانید به راحتی اصلاح کنید. حالا تفاوت خود تراش های جدید و قدیمی را متوجه شدید بنابراین بهتر است که هنگام خرید نکات لازم را بدانید.

تفاوت خود تراش های قدیمی و جدید

آقایان چگونه اصلاح کنند

به طور کلی خود تراش دستی مانند تیغ و ژیلت هستند و و خود تراش های برقی مانند ماشین های اصلاح هستند. اصلاح روزانه صورت باعث رشد سریع مو ها می شود و یا اینکه باعث می شود ریش و سیبیل ضخیم تری داشته باشید و یا اصلاح صورت باعث تیره شدن رنگ مو های تیره می شود. این باورها و صحبت ها اصلا صحت ندارد و سرعت رشد مو کاملا ژنتیکی است و به میزان ضخامت مو شما بستگی دارد. حالا با توجه به این موارد بهتر است که چگونه اصلاح کنیم؟

  • اصلاح روزانه صورت باعث می ‌شود مو های صورت سریع‌ تر رشد کند یا اینکه ریش و سبیل ضخیم‌ تری داشته باشید یا حتی گفته می ‌شود که اصلاح صورت به تیره ماندن رنگ مو های صورت کمک می‌کند! اگر این موارد به گوش شما هم خورده است ، در همین جا باید خیال شما را راحت کنیم که چنین خبر هایی در کار نیست. سرعت رشد مو به همراه میزان ضخامت و رنگ آن ، امری کاملا ژنتیکی است و هیچ ربطی به تعداد دفعات تیغ زدن صورت ندارد.
  • باور غلطی در میان مردم وجود دارد که تیغ ‌های تازه و نو بیشتر باعث بریدگی پوست در حین اصلاح می ‌شوند ، اما بد نیست بدانید دقیقا خلاف این باور ، درست است . دلیل این امر نیز ساده و منطقی است ، هر چقدر تیغ کهنه و کُند باشد ، به همان اندازه در حین اصلاح باید فشار بیشتری بر روی پوست وارد شود ؛ فشار بیشتر نیز به بریدگی و ایجاد جراحت منجر می ‌شود. به این ترتیب اگر در حین اصلاح ، احساس کردید تیغ به راحتی مو های صورت شما را نمی‌ تراشد ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که تیغ را عوض کنید.
  • یکی دیگر از باور های غلطی که در خصوص تیغ ‌های اصلاح وجود دارد این است که گفته می‌ شود تیغ‌ باید هر هفته عوض شود. این امر نیز صحت ندارد چرا که کند شدن تیغ به عوامل مختلفی بستگی دارد که از آن جمله می ‌توان به کیفیت تیغ ، نحوه ساختن تیغ ، تعداد دفعاتی که یک فرد در هفته صورت خود را با تیغ اصلاح می ‌کند ، نوع ژل یا خمیری که برای اصلاح استفاده می‌ شود و نحوه نگه ‌داری تیغ اشاره نمود.
پیشنهاد:
26 مدل کرم دور چشم قوی با قیمت مناسب + خرید

به این ترتیب می‌توان گفت در خصوص زمان تعویض تیغ نمی ‌توان برای تمامی افراد یک نسخه واحد پیچید و تجربه نشان داده است که هر فرد بسته به شرایطی که به آن اشاره شد باید تیغ اصلاح خود را عوض کند. یک تیغ اصلاح خوب و درجه یک، به راحتی می‌تواند حدود یک ماه وظیفه اصلاح صورت شما را به عهده بگیرد بدون این‌که کند شود. در این مدت نیز به راحتی می ‌توانید با این تیغ صورت خود را هفته ‌ای ۳ تا چهار بار اصلاح کنید ، بدون این‌که نگران کند شدن آن باشید.

تاریخچه خود تراش ها

تاریچخه خود تراش ها به صد سال قبل از مسیح برمیگردد که در آن زمان آنها از دو تکه صدف به عنوان موچین استفاده می‌ کردند و مو ها را بیرون می ‌کشیدند. موچین ‌ها در طول تاریخ به عنوان محبوب‌ ترین وسیله آرایشی مورد باقی مانند و از سوی مردان و زنان متمدن برای برداشتن توام با درد موی صورت و بدن مورد استفاده قرار گرفتند. بعد از این اولین تیغ‌ های خود تراش ۳۰ هزار سال با استفاده از سنگ آتش ‌زنه ، درست شدند. این تیغ ‌ها را شاید بتوان نخستین تیغ ‌های بک بار مصرف محسوب کرد به خاطر اینکه تیغ‌ های درست شده با سنگ آتش ‌زنه به سرعت کند می‌ شدند.در آن دوره زنان برای از بین بردن مو های بدن از دارو های مو زدای ساخته شده از ترکیبات وحشتناکی مانند آرسنیک ، نشاسته و آهک استفاده می ‌کردند. که حدود سه هزار سال قبل از میلاد مسیح انسان ها< قادر به ذوب فلز شدند و توانستند برای نخستین بار تیغ‌ های دائمی مو تراشی یا همان خود تراشی درست کنند. تیغ‌ های مسی ساخته شده در این دوره در هند و مصر یافت شده‌اند و اولین خرید خود تراش ها در آن کشور اتفاق افتاد.

پیشنهاد:
لیست خرید 25 مدل سرم مو حالت دهنده با کیفیت + قیمت

تاریخچه خود تراش ها

هنگام استفاده از خود تراش به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

بهتر است خود تراش را با فشار زیاد روی پوستتان نکشید خود تراش زنانه ای که جنس و کیفیت خوبی داشته باشد ، طوری ساخته شده که به راحتی و با یک حرکت نرم روی پوست سر بخورد. خود تراش و همینطور ژیلت مخصوص آقایان بوده است و قسمت صابونی به راحتی به روی پوست میلغزد تا از بریدگی و از آسیب احتمالی جلوگیری کند. جهت حرکت ژیلت خیلی مهم نیست ؛ محصولات جدید ژیلت طوری طراحی شده اند که می توانید آن ها را در هر جهتی که راحت هستید بکشید. هرچند به علت نامنظم بودن رشد مو و برای این که قسمت کاملا تمیز شود ، باید ژیلت را در جهات مختلفی بکشید. برای استفاده از ژیلت پوستتان را مرطوب کنید پوست پاهایتان نسبت به پوست صورت ، پشت یاکمرتان حاوی غدد چربی کمتری است ، بنابراین برای داشتن پوستی سالم باید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. اول این که بعد از استفاده از ژیلت ، برای جلوگیری از اصطکاک و کشیدگی پوست ، باید آن را مرطوب کنید. دوم این که برای حفظ لایه رویی پوست که فقط ۲ تا ۵ میکرون یک میلیونیم متر ضخامت دارد ، باید آن را چرب و مرطوب کنید.پس برای حفظ و نگهداری از پوست بعد از استفاده از ژیلت ، آن را حتما مرطوب کنید. یدک تیغ ژیلت تان را هر چند وقت یک بار عوض کنید امروزه تیغ های ژیلت دارای قابلیت تعویض سری یا همان یدک هستند که به راحتی امکان آن وجود دارد پس بهتر است تیغ ها را مرتب عوض کنید، چون تیغ های قدیمی و کند باعث سوزش و خراش پوست می شوند ، پس از هر بار استفاده از ژیلت آن را با مسواک تمیز کنید و در پوش آن را بگذارید اگر خود تراش یا زیلت شما درپوش ندارد بهتر است هنگام خرید خود تراش دیگری را انتخاب کنید.

ما در ادامه این مقاله شما را با 26 مدل خود تراش تیز آشنا خواهیم کرد تا هنگام خرید نکات لازم را بدانید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکرم اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا