آموزشی

نحوه صحیح لاک زدن

لاک زدن را همه خانم ها به خصوص دختر های جوان دوست دارند و سعی می کنند با لاک زدن و انجام دادن روش های مختلف مانند کاشت ناخن ، ژلیش ناخن ، کاور ناخن و … ناخن و دستان زیباتری داشته باشند زیرا این کار اعتماد به نفس خانم ها را افزایش داده و باعث می شود که ان ها جذاب تر دیده شوند . اما گاهی اوقات نتیجه لاک زدن چندان رضایت بخش نیست زیرا بعضی از افراد نمی توانند به صورت حرفه ای لاک بزنند . لاک زدن روی ناخن به مهارت کافی نیاز دارد. هرچند که لاک زدن توسط یک سالن آرایشی مانیکور ، توصیه بهتری است ، اما خودتان نیز می‌توانید با کمی دقت ، لاک‌های مورد علاقه خودتان را روی ناخن‌های تان امتحان کنید . اگر این کار را به صورت حرفه‌ای و ماهرانه‌ای انجام دهید ، لاک تا یک هفته روی ناخن دوام دارد.
نگران نباشید در این مقاله به شما نحوه صحیح لاک زدن را آموزش خواهیم داد تا بتوانید همانند آرایشگر ها بی عیب و نقص لاک بزنید تا دستان زیباتری داشته باشید .

ترفند لاک زدن در خانه

  • ناخن هایتان را از هرگونه لاک و چیزهای دیگر به خوبی پاک کنید و با ناخن های تمیز لاک زدن را آغاز کنید .
  • یک لایه برق ناخن به ناخن های تان بزنید تا از شکستن ناخن های تان جلوگیری کرده باشید .
  • حالا باید یک قطره از لاک تان را در مرکز ناخن تان قرار دهید یعنی کمی پایین تر از ریشه ناخن، فرقی نمی کند لاک تان مات ، براق و یا اکلیلی باشد .
  •  در این مرحله باید به آرامی قطره لاک روی ناخن تان را کمی به سمت ریشه ناخن هل دهید .
  •  قلم لاک تان را به طور مستقیم از بالا به سمت پایین و تا نوک ناخن بکشید .
  • در ششمین مرحله  باید به پایه ناخن برگردید و قلم لاک تان را به صورت منحنی حرکت دهید .
  •  وقتی انحنا را کشیدید باید قلمو را از بالا تا پایین ناخن تان بکشید .
  • مرحله شش را تکرار کنید . ( به پایه ناخن برگردید و قلم لاک تان را به صورت منحنی حرکت دهید . )
  • مرحله هفت را تکرار کنید . ( وقتی انحنا را کشیدید باید قلمو را از بالا تا پایین ناخن تان بکشید . )
  •  برق ناخن بزنید .

امروزه شما می توانید بدون توجه به اندازه ، قد و شکل ناخن های تان هر رنگ لاکی را که دوست دارید بزنید . اما بعضی از رنگ ها ناخن های کوتاه را بهتر نشان می دهند . ( مثل صورتی نئون، طلایی، و … )

اگر لاک رنگ تیره دوست دارید…

رنگ قرمز : رنگ سرخ بهترین رنگ است و درتمام طول سال قابل استفاده می باشد. چه روز چه شب. مسلما حالت و قد ناخن هرطور که باشد، این رنگ زیباست اما اگر ناخن کوتاه آراسته و مرتب باشد، قطعا بسیار زیباتر خواهد شد.

رنگ آلویی : اگر رنگ های بنفش را دوست دارید، کمی روشن ترش را انتخاب کنید و یک رنگ آلویی درخشان داشته باشید.

رنگ آبی فیروزه ای : رنگ های دریایی را دوست دارید؟ این رنگ از فیروزه ای برای راضی کردن کسانی که دنبال یک رنگ تابستانی هستند عالی است و ناخن های کوتاه را به شدت آراسته و شیک نشان می دهد .

رنگ مشکی : هیچ چیز با یک لایه رنگ کلاسیک مثل مشکی ناخن های کوتاه را تکمیل نمی کند حتی در گرمای تابستان . بنابراین اگر شما هم رنگ مشکی را دوست دارید می توانید ناخن های خود را زیبا تر نشان دهید .

ترفند لاک زدن در خانه

اگر رنگ لاک خنثی دوست دارید…

رنگ هلویی : رنگ های خنثی در سالن های زیبایی ناخن لس انجلس از پرطرفدارترین رنگ ها هستند. به خصوص برای ناخن های کوتاه تر .

رنگ قهوه ای : این رنگ از لاک را کمی روشن تر کنید تا برای فصل تابستان شبیه به نسکافه ای شود . این رنگ روشن و تر و تازه برای ناخن های کوتاه عالی است .

رنگ صورتی : این رنگ روی ناخن های کوتاه خیلی زیبا دیده می شود و در کلکسیون های مخصوص تابستانه برند ها قرار دارد .

اگر رنگ لاک روشن دوست دارید…

اگر رنگ های روشن را دوست دارید می توانید از رنگ صورتی پر رنگ و نارنجی استفاده کنید .

اشتباهاتی که در حین لاک زدن انجام می دهیم

 پس از لاک زدن دوش آب گرم گرفتن : هیچ وقت بلافاصله بعد از لاک زدن دوش نگیرید ، چون احتمالا وقت کافی برای خشک شدن لاک را ندارید ، و دوش آب گرم از همه بدتر است . قرار دادن لاک ناخن در گرما و بخار حمام می تواند باعث حباب یا لکه دار شدن آن شود . بهتر است یک ساعت بعد از این که لاک زدید ، دوش بگیرید .

رفتن به تخت خواب درست بعد از لاک زدن : اگرچه ناخن ها در عرض چند دقیقه خشک خواهند شد ، اما در حقیقت چند ساعت طول می کشد تا لاک ناخن کاملا ثابت و خشک شود ، که ترفند بسیار ساده برای کمک به فرآیند خشک کردن لاک این است که یک یا دو دقیقه صبر کنید ، سپس برای سه دقیقه آب خیلی سرد روی دستان خود بریزید . با این حال مراقب باشید که آب را مستقیما روی ناخن های تان نریزید چون فشار آب ممکن است باعث لکه دار شدن لاک های تان شود .

پیشنهاد:
راهنمای خرید رژ لب بدون سرب

 نزدن تاپکات : نزدن تاپکات نه تنها ظاهر براق لاک را می گیرد ، بلکه طول عمر لاک را نیز کوتاه می کند . هر روز زدن یک لایه اضافی تاپکات باعث ماندگاری خیلی بیشتر آن می شود.

 نزدن روکش بیس و پایه :  روکش بیس پوشش اصلی سطح ناخن را صاف میکند ، تا لاک خیلی صاف روی ناخن بنشیند و از رنگی شدن ناخن توسط لاک ناخن جلوگیری کند که به معنی نداشتن ناخن زرد است . این یک قدم اضافی است ، اما ارزشش را دارد ، پس سعی کنید از آن استفاده کنید .

استفاده از یک ضربه برای اعمال لاک : اگر یک تکنیک وجود دارد که شما باید انجام دهید ، این است که از سه یا چهار ضربه برای استفاده از لاک ناخن استفاده کنید. با یک ضربه ، دشوار است که دیواره های کناری (چپ و راست ناخن) و ناحیه کوتیکولی به دست آید و ناخن تمام نشده به نظر می رسد.

 لاک زدن بر روی ناخن های چرب : اگر روی سطح ناخن تان قبل از لاک زدن ، چربی وجود داشته باشد ، حتما آن را پاک کنید .

استفاده از لاک های قدیمی : هیچ چیز ناامید کننده تر از خداحافظی با لاک ناخن مورد علاقه تان نیست که قدیمی و خراب شده است ، اما این کار باید انجام شود . با قدیمی شدن لاک ها ، مایعات لاک تبخیر می شود و باعث سفت شدن و زبر شدن آن می شود . استفاده از لاک های قدیمی بسیار مشکل است . لاک های قدیمی مانند لاک های تازه به ناخن خوب نمی چسبند . بنابراین از لاکی که 12 ماه از مصرف آن گذشته است استفاده نکنید .

 استفاده از پاک کننده آستونی : پاک کننده های لاک ناخن آستونی پوست اطراف ناخن را خشک می کنند . استفاده مکرر از پاک کننده های آستونی می تواند باعث ایجاد نقاط سفید بر روی ناخن ، شکاف در لبه بغل بین پوست و ناخن و همچنین خشک شدن پوست شوند .

اشتباهاتی که در حین لاک زدن انجام می دهیم

انواع لاک ناخن و راهنمای انتخاب آن

همان طور که می دانید امروزه انواع مختلفی از لاک ناخن وجود دارد که شاید آشنایی با این مدل ها ، کمک کند تا انتخابی بهتر و مناسب تر داشته باشید . در این قسمت با مدل های مختلف لاک ناخن بیشتر آشنا می شوید !

لاک های مات : این گروه از لاک ها مات بوده و اغلب برای براق کردن بخشی یا تمام آن از برق ناخن استفاده می شود . از لاک های مات برای آرایش زیر ناخن نیز استفاده می شود .

لاک های براق کننده : سبب براق شدن و با دوام شدن لاک ناخن می شود .

لاک های ترک : باید حتماً قبل از استفاده از این لاک ، روی ناخن خود یک لاک دیگر را زده باشید و بگذارید خشک شود . سپس یک لایه از این لاک را روی لاک قبلی بکشید ، چند ثانیه صبر کنید تا خشک شود . خواهید دید که ترک ترک شده و طرح های زیبایی را بوجود می آورد .

لاک ژلیش : ژلیش لاکی است که دوام زیادی دارد که پک مخصوص به خود را دارد که شامل : بیس کد ، لاک ژله ای رنگی (که رنگهای مختلفی دارد) ، تاپ کد و لاینر را دارا می باشد . لازم به ذکر است که ژلیش بر روی ناخن های طبیعی استفاده می شود و بر روی کاشت خیلی قطور می شود .

لاک های کریستالی یا اکلیلی : این گروه از لاک ها به وسیله اضافه شدن اکلیل یا صدف به بازار عرضه شده و رنگ بندی و اشکال متنوعی دارند .

مدل لاک آینه ای : امروزه طراحی ناخن روز به روز در حال پیشرفت است و لاک ناخن تنوع فوق العاده زیادی پیدا کرده که برای سلیقه ها ، استایل ها ، موقعیت ها و فصل های مختلف قابل استفاده اند . نسل جدید لاک ناخن را می توان لاک های آینه ای یا کروم دانست که باعث می شوند ناخن های شما مانند آینه بدرخشند، این مدل لاک های ناخن حالت فلزی و براقی دارند که جذابیت خاصی به دستان خانم ها می بخشند .

لاک مخملی : یکی از مدل های مانیکور است و می توان گفت عجیب ترین شان لاک های پرزدار و مخملی است . این لاک ها رنگ های بسیار شاد و متنوعی دارند و استفاده از آن ها بسیار آسان است .

لاک های شنی : لاک های شنی همانند لاک های مخملی رنگ های متنوعی دارند و نحوه استفاده از آنها نیز مانند لاک های مخملی است .

پیشنهاد:
تقویت ناخن با روش هایی خانگی

لاک های نئونی : لاک های نئونی به شما کمک می کند تا ناخن های تان در تاریکی بدرخشد . رنگ این لاک ها مانند ماژیک های هایلایت است و خیلی سریع خشک می شوند و با توجه به مارک انتخابی ، ماندگاری خوبی دارند اما نسبت به جنس های دیگر ماندگاری شان کم تر است. لاک ناخن نئون بسیار براق و درخشنده است و جذابیت آن ها در شب چندین برابر می شود .

لاک های مغناطیسی : لاک های مغناطیسی از آن دسته لاک هایی هستند که مدتی است فروشگاه ها و لوازم آرایشی ها را پر کرده اند .

انواع لاک ناخن و راهنمای انتخاب آن

نکته هایی برای انتخاب لاک ناخن

گواهی اصالت محصول :‌ از خرید  لاک ناخن  از  فروشگاه هایی  که گواهی اصالت محصول وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشورمان را ندارند خودداری  کنید .

لاک زدن زنان باردار : بانوان باردار تا جایی که می توانند از لاک های موقت (ژله  ای) که نیاز  به استفاده از  دستگاه UV دارند پرهیز کنند . چون اشعه  ماورا بفنش  برای سلامت جنین ، خطر  آفرین  است . مواد شیمیایی در لاک ها می  توانند  پتانسیل  بالایی  برای تهدید سلامت  مادران  در  دوران بارداری باشند . این که گفته می  شود که لاک ناخن و آستون و دیزاین ناخن ، ناباروی می آورد و تهدید مهمی برای سلامت جنین است را باور نکنید!

لاک زدن برای کودکان : معمولا توصیه نمی شود ، زیرا همان طور که می دانید، محصولات حاوی مواد شمیایی هستند که در اثر  حرارت و درمعرض  قرار گرفتن  با آب و موادشوینده ، تغییر رنگ و کاربری  می دهند و این برای کودکانی که  مدام در حال جویدن ناخن هستند، خطر آفرین بوده و سلامت دهان و دندان  آن ها را تهدید میکند . از لاک ناخن برای کودک زیر  ۷ سال استفاده نکنید . تولونس که ماده  شمیایی  پر کاربردی در طراحی  فرمولاسیون لاک ها است ، برای  سلامت کودکان مضر  است .

لاک های تقلبی : از دست فروشان در رهگذرها ،‌ متروها ، مغازه های غیر معتبر محصولی خریداری نکنید .

مشاوره خرید لاک : در انتخاب رنگ برای پولیش ناخن ، از مشاوران مد برای طرح های مجلسی  و شیک استفاده کنید .

لاک های مخملی : اگر دوست دار پولیش مخملی هستید ، توصیه می کنیم که شیوه استفاده از  رنگدانه های آن را ابتدا فرا  گرفته و شیوه تمیز کردن آن را نیز بدانید تا در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنید .

لاک های آینه ای :  رنگ های آینه  ای پر رنگ را می توانید در استایل های مجلسی نیمه نخست سال ست کنید که ترکیب جذابی با کیف و کفش های لاکچری دارند .

لاک اصل : در خرید لاک ، مراقب جنس های تقلبی بازار باشید ، برای اطمینان از اصل بودن جنس ، مشخصات فیزیکی و ظاهری محصول در فروشگاه را با  مشخصات فنی ارائه شده در سایت برند مورد نظر خود تطبیق دهید .

عفونت های لاک : محصولات غیر اصل ، مشکلات بهداشتی و عفونت های قارچی را برای شما به ارمغان می آورد . حتما در انتخاب خود ، به این موضوع توجه کنید که با بخش حساسی از پوست پا و دست روبرو هستید .

لاک های موقت : در استفاده از لاک های ژله ای ، مدتی تامل کنید تا اکسیژن کافی به صفحه ناخن ، منتقل شده و سطخ ناخن شما  پوسته پوسته نشده باشد و آسیب نبیند .

پاک کننده  لاک : در استفاده از  پاک  کننده ها نیز دقت کنید که می تواند سطح ناخن شما را حساس کند .

هیپو آلرژیک : اگر پوست حساسی دارید ، از محصولات هیپو آلرژیک استفاده کنید . محصولاتی که حساسیت کمی داشته  و به  رنگ و جنس پوست شما آسیب نمی زند .

لاک اشتراکی : هیچ وقت از محصولات آرایشی و بهداشتی اشتراکی استفاده  نکنید . محصولات اشتراکی ، عفونت های  قارچی را به ارمغان آورده  و  آسیب پوست را افزایش می دهد .

بهترین مارک لاک ناخن :  در خرید محصولات ،  از برندهای معتبر  و شناخته شده استفاده کنید .

خرید اینترنتی لاک ناخن : در خرید اینترنتی لاک ، از سایت هایی استفاده کنید که نماد اعتماد الکترونیک را از وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته باشند .

 

جمع بندی کلی

همان طور که گفته شد در هنگام لاک زدن سعی کنید ناخن های تمیزی داشته باشید ، از تاپکات استفاده کنید ، از لاک های قدیمی استفاده نکنید ، استفاده نکردن مکرر از پاک کننده های آستونی ، زدن روکش بیس و پایه و … لاک های اصل را خریداری کنید و در صورت خرید اینترنتی ، سایت های معتبر را انتخاب کنید . برای کودکان زیر 7 سال از لاک ناخن استفاده نکنید . همچنین می توانید برای بهتر دیده شدن و ایجاد تنوع از انواع لاک ها استفاده کنید مثل لاک مغناطیسی ، آینه ای ، مخملی ، شنی ، مات ، براق کننده و … در صورت رعایت نکات گفته شده می توانید دستان زیباتری داشته باشید . از این که تا آخر این مقاله ما را همراهی کردید سپاس گزاریم . اگر در این زمینه تجربه دارید با ما در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا