معرفی محصول

خرید 25 مدل خمیر دندان سفید کننده با کیفیت عالی + قیمت

یکی از محصولات بهداشتی که همه خانواده ها به آن اهمیت می دهند و در هر خانواده ای وجود دارد و از آن استفاده می کنند خمیر دندان است.که باید در انتخاب آن دقت بیشتری کرد. هر فردی با توجه به نیاز هایی که دارد خمیر دندان مناسب خود را انتخاب می کند. و در خرید خمیر دندان مناسب باید راهنمایی های لازم در این مقاله را بدانند.

فلوراید موجود در خمیر دندان از مینای دندان محافظت می کند و با پوسیدگی دندان مقابله می کند. بنابراین انجمن دندان پزشکی آمریکا این ماده را جزیی جدایی ناپذیر  و موثر و ماده ضروری در خمیر دندان می دانند.

خمیردندان استاندارد

ویژگی یک خمیر دندان خوب و استاندارد این است که حاوی فلوراید باشد و از پوسیدگی دندان جلوگیری کند. همه خمیر دندان های استاندارد حاوی فلوراید هستند.

خمیردندان استاندارد

سطح سایشی خمیر دندان

هر خمیر دندانی دارای مواد ساینده است که برای تمیز و سفید کردن دندان ها است. سطح سایش دندان ها یا RDA در همه محصولات متفاوت است .محصولات دندانی باید ۲۵۰ RDA و یا کمتر داشته باشند زیرا اگر بالاتر باشد به دندان ها آسیب می رساند.خرید خمیر دندان

نکته مهم این است که اشخاصی که به زخم و آفت دهانی مبتلا می شوند باید از مصرف محصولاتی که حاوی SLS هستند پرهیز کنند. زیرا این ماده زخم های دهانی را افزایش می دهد.

توجه به جرم دندان های

قبل و بعد از زدن مسواک لایه ای از باکتری ها سطح دندان ها را می پوشانند که همان پلاک دندان ها هستند اگر این پلاک ها روی دندان بماند سخت می شود و به جرم دندان تبدیل می شود.این جرم ها بیماری های لثه ای به وجود می آورند.و جرم زدایی دشوار می شود .برخی از خمیر دندان هایی که حاوی روی سیترات و پیروفسفات هستند از تجمع پلاک های دندان جلوگیری می کنند.

اهمیت فلوراید

فلوراید ماده ای است که به طور طبیعی در دندان ها و استخوان ها یافت می شود و در بدن به صورت فلوراید کلسیم است. برخی از نوشیدنی ها و غذاهای دریایی حاوی فلوراید هستند.

فلوراید با تاثیری که بر روی سلول های دندانی می گذارد .دندان ها را در برابر پوسیدگی مقاوم می کنند.فلوراید بر روی مینای دندان اثر محافظتی دارد . فرآیند پوسیدگی که توسط باکتری ها به وجود می آید را کاهش می دهد.و به دو صورت اثر محافظتی دارد.توانایی باکتری ها برای تولید اسید را کم می کندو دوم اینکه حالت اسیدی بزاق را کاهش می دهد.و PH بزاق را افزایش می دهد.

پیشنهاد:
خرید 25 مدل بهترین اسپری مو حالت دهنده مو (قوی) + قیمت

خمیر دندانهایی مناسب هستند که فلوراید آنها دارای 1300 ppm تا 1500 ppm است.خمیردندانهای کودکان میزان فلوراید کمتر دارند. زیرا ممکن است توسط کودک بلعیده شود که باعث ایجاد مسمومیت در کودک می شود.و لکه های سفیدی را روی دندان پدید می آورد که آن را فلوروزیس می نامند. خمیر دندان های بزرگسالان فلوراید بیشتری دارد. برای کودکان شش سال کمتر ، توصیه نمی شود.

اهمیت فلوراید

 

خمير دندان مناسب

خمیر دندانی که تهیه می کنید باید بدانید که برای چکاری مناسب است؟ اگر دندان های سالمی دارید و معاینه سالیانه دارید می توانید از خمیر دندان های سفید کننده مقطعی استفاده کنید.اگر به صورت طولانی مدت استفاده کنید باعث سایندگی دندان ها می شود بنابراین توصیه نمی گردد. در خرید خمیر دندان مناسب باید دقت زیادی کنید.

اگر در معاینات پزشکی مشخص شود که مبتلا به پوسیدگی دندان هستید و می خواهید پوسیدگی دندان را کاهش دهید از خمیر دندان های حاوی فلوراید و ضد پوسیدگی استفاده کنید. روی خمیر دندان ها باید کلمه ضد پوسیدگی یا (Cavity Protection) درج شود

اگر دندان های حساس دارید و معاینات دندانپزشکی نشان دهد حساسیت دندانی دارید که این حساسیت از بیماری لثه و پوسیدگی دندان نیست از خمیر دندانهای ضد حساسیت باید استفاده کنید.

در صورتی که دندان های شما زود جرم می گیردو مستعد جرم گیری است باید ابتدا جرم گیری کنید سپس از خمیر دندانهای دیگر استفاده کنید.خمیر دندان هایی در بازار هستند که روی آنها عبارت ضد جرم یا  Anti tartar درج شداست این خمیر دندان های دارای ترکیبات پیروفسفات است که از به وجود آمدن جرم جلو گیری می کند.

خمیر دندان های زیادی در بازار عرضه شده اند که کارایی های مختلف دارند ماند ضد پلاک، ضد جرم و ضد پوسیدگی که بر اساس نیاز خود می توانید این خمیر دندان ها را تهیه کنید. در انتخاب خمیر دندان مارک خاصی را مد نظر نگیرید زیرا سلیقه ای است و بر حسب نیاز و هزینه می توانید خمیر دندان مناسب خود را تهیه کنید.

خمیر دندانهای زغالی:

خمیر دندان های ذغالی حاوی کربن هستند .کربن دارای خاصیت سایندگی است که موجب سایش مینای دندان می شود. خمیر دندان های سفید کننده و یا ذغالی به دلیل داشتن مواد ساینده در مدت زمان کوتاه سبب پوسیدگی و از بین رفتن مینای دندان می شود. این خمیر دندان ها فلوراید کمی دارند که از مینای دندان محافظت نمی کند اما این خمیر دندان ها لکه های بد رنگ از دندان را پاک می کنند. و تاثیر گذاری متفاوتی دارند.

پیشنهاد:
25 مدل کرم و ژل ترمیم کننده پوست با کیفیت + قیمت

استفاده از مسواک و خمیر دندان باعث می شود تشکیل جرم روی دندان خیلی طولانی مدت اتفاق بیفتد اما زمانی که دندان ها جرم بگیرد با مسواک و خمیر دندان نمی توان آن را رفع کرد. برای اینکار باید به دندانپزشک  مراجعه کنید تا جرم گیری را برای شما انجام بدهد.

خمیردندان سفید کننده:

این خمیر دندان های سفید کننده لکه های دندانها را که بر اثر قهوه، چای و سیگار به وجود آمده اند را پاک می کند.خمیر دندان های سفید کننده دارای ترکیبات پراکسید اکسیژن است و موادی دارد که که باعث سایندگی دندان ها می شود.به همین دلیل لایه سطح خارجی دندان را برمی دارد و لایه زیرین که سفید است نمایان می شود. اما در زیاده روی از این خمیر دندان ها مینای دندان از بین میرود و موجب پوسیدگی می گردد. بنابران مصرف طولانی مدت از این خمیردندان باعث آسیب رساندن می شود و مناسب نیست.

خمیردندان سفید کننده:

خونریزی لثه بعد از مسواک زدن

گاهی اوقات با حرکت های آهسته مسواک زدن از لثه شما خون می آید این خون آمدن از لثه مشکل جدی و بزرگی نیست اگر نکات مهم مسواک زدن را ندانید این خونریزی مشکلات زیادی را برای شما به وجود می آورد.

روش نخ دندان کشیدن

ممکن است بعد از استفاده از نخ دندان از لثه هایتان خون بیاید و هرکسی این مشکل را تجربه کرده است.این به دلیل استفاده نادرست از نخ دندان و محکم کشیدن نخ روی لثه اتفاق می افتد. اگر به این روش نخ دندان بکشید هنگام مسواک زدن هم از لثه هایتان خون می آید که خطر و آسیب بزرگی به دندان هایتان وارد می کند.

 

تغییر هورمونها

بیشتر خانمها در دوران های مختلف، هورمون هایشان تغییر میکند. مانند بارداری،حاملگی و یائسگی لثه هایی حساس پیدا می کنند.و حتی یک حرکت آرام مسواک روی دندان باعث خونریزی می شود.

امیدوارم در این مقاله شمارا با خرید خمیر دندان مناسب آشنا کرده باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا