آموزشی

آموزش و نحوه صحیح استفاده از ریمل

یکی از مهم ترین لوازم آرایشی هایی که بسیاری از خانم ها استفاده می کنند و به آن اهیمت بسیاری می دهند ریمل است. که ریمل ها باعث بلند تر و حجیم تر شدن مژه ها می شوند تا چشمان شما را گیراتر و جذاب تر نشان دهد. اما ممکن است که بسیاری از افراد نحوه صحیح استفاده از ریمل را نمی دانند و همین امر باعث می شود که ریمل زیر چشم شما بریزد و پخش شود. برای اینکه بدانید چگونه می توان از ریمل استفاده کرد بهتر است که تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

چند نوع ریمل داریم ؟

ریمل بلند کننده : برخی افراد هستند که می خواهند مژه های بلندتری داشته باشند به طوری که به ابرو هایشان برخورد کند به همین دلیل باید ریمل هایی انتخاب کنند که دارای مواد تشکیل دهنده ای مانند الیاف باشد. این ریمل ها باعث جمع شدن این ماده مخصوص روی مژه می شود و به مژه های کوتاه ، بلندی خاصی هدیه می دهد و به چنین ریمل هایی ریمل های بلند کننده گفته می شود.

ریمل ضخیم کننده : یک سری از افراد به دلیل داشتن مژه های نازک تر تمایل دارند که  از ریمل هایی استفاده کنند که باعث ضخیم تر و حجیم تر شدن مژه های آن ها شود. معمولا مواد تشکیل دهنده این نوع ریمل ها از پلیمر های سیلیکون یا موم تشکیل شده است اما یادتان باشد که به هنگام استفاده از این ریمل ها حتما برس ریمل را با دستمال کاغذی پاک کنید تا پوشش اضافی بین مو های ریمل از بین رود. حالا برای داشتن چشمانی باز تر می توانید ریمل را در بین چشم هایتان بزنید و برای داشتن چشمان گربه ای ریمل را از گوشه چشم ها آغاز کنید.

ریمل فر کننده : برای فر کردن مژه ها حتما از ریمل هایی که دارای پلیمر و رزین هستند استفاده نمایید. به هنگام استفاده از ریمل های فر کننده باید بیشترین مقدار را به ریشه های مژه بزنید. بعضی از آرایشگر ها برای بهتر نمایان شدن فر بر روی مژه از ترکیب کردن ریمل های بلند کننده و ضخیم کننده استفاده می کنند و با استفاده از فر مژه مژه ها را فر داده و بعد با برس بلند کننده از ریشه تا نوک را ریمل می زنند سپس با تعویض این برس با برس ضخیم کننده مجدد از ریشه تا نوک را ریمل بزنید. برای بهتر نمایش دادن می توانید از نوک برسی که آن را پاک کرده اید پوشش اضافی ، به قسمت هایی از چشم که برای ما مهم است استفاده نمایید.

هنگام استفاده از ریمل چه نکاتی را باید راعایت کنیم؟

 • زمانی که قصد دارید در آرایشتان از ریمل استفاده کنید بهتر است که هیچ وقت ریمل را به عنوان اولین لوازم آرایشی استفاده نکنید و بهتر است آن را در آخر آرایشتان استفاده کنید تا باعث جلا دادن بیشتر چشم های شما شود.
 • هنگام استفاده از ریمل مطمئن شوید که ماده ریمل اضافی روی برس آن وجود ندارد چرا که موجب لک و قطره بر روی مژه ها می‌ شود چرا که ماده ریمل تنها باید تا حدی روی برس باشد که آن را مرطوب کند.
 • اگر شما می ‌خواهید مژه‌ های برجسته ‌تری داشته باشید می ‌توانید بعد از خشک شدن ریمل به لبه‌ های بیرونی کمی بیشتر ریمل بزنید.
 • زمانی که ریمل می زنید از مژه‌ های بالا شروع کنید ، قلم را از انتهای داخلی به سمت لبه ‌های بیرونی مژه‌ ها بکشید. در حالی که این کار را می ‌کنید سعی کنید با حرکات دورانی مژه‌ های خود را به سمت بالا هدایت کنید.
 • شما همچنین می ‌توانید از شانه مژه به شکل مشابهی استفاده کنید تا زمانی که ریمل هنوز خشک نشده مژه ‌ها به هم نچسبند. همچنین این کار باعث می ‌شود تا مژه ‌ها بلندتر دیده شوند و برای مدت طولانی‌ تری به همان شکل بمانند.
 • اکنون برای مژه‌ های پایین ، قلم ریمل را به صورت عمودی نگه دارید و از ریشه‌ های داخلی به سمت لبه ‌های خارجی بکشید. قلم را فشار ندهید چرا که باعث لک شدن پوست می ‌شود. این کار نیاز به حوصله دارد ولی چند دقیقه تمرکز شما را از اشتباه نجات می ‌دهد.

هنگام استفاده از ریمل چه نکاتی را باید راعایت کنیم؟

چه نوع ریملی مناسب مژه هایمان است؟

اگر مژه های بلندی دارید : این نوع افراد باید ریملی انتخاب کنند که پرکننده باشد. با توجه به قطر مژه ‌ها انواع مایع یا کرمی را انتخاب کنید. برس ریمل ‌تان باید درشت باشد تا تمام طول مژه را پوشش دهد. و هنگام استفاده باید پایین را نگاه و با ریمل فشار آرامی روی مژه ‌ها وارد کنید. بعد بالا را نگاه کنید و به آرامی ریمل را به نوک مژه ‌ها بکشید. اگر هنوز مژه‌ ها آن‌ قدر که مایلید پر دیده نمی ‌شود ، ریمل خشک را بین ریشه و نوک مژه مجددا بکشید تا بین این دو فضا پر شود. و در آخر این نکته را از یاد نبرید که چون مژه ‌های بلندی دارید رنگ ریملی که انتخاب می ‌کنید می‌ تواند طبیعی یا فانتزی باشد. حتی براق بودن رنگ انتخابی مشکلی ایجاد نمی ‌کند.

پیشنهاد:
درمان ریزش مو با روش های خانگی

اگر مژه های کوتاهی دارید : این نوع افراد باید ریملی انتخاب کنند که هم پوشانندگی خوبی داشته باشد و هم مژه‌ های شما را بلندتر نشان دهد. ریمل‌ های بلند کننده حاوی میکروفیبر هایی هستند که به ساقه مژه‌ ها چسبیده و آن را بلندتر نشان می ‌دهند. برس ریمل شما باید دارای مو های نازکی باشد که بین مژه‌ ها نفوذ کند و حتی مژه ‌های نازک کنار چشم را پوشش دهد. هنگام استفاده از این ریمل ها باید از ریشه به آرامی به سمت نوک مژه ‌ها بکشید اما مراقب باشید ریمل در نوک مژه حالت گوله گوله پیدا نکند. و این نکته را از یاد نبرید که سعی کنید رنگ ریمل شما مشکی یا قهوه ای تیره باشد. از رنگ ‌های متالیک استفاده نکنید زیرا در نور مژه‌ ها را کوتاه‌ تر نشان می ‌دهند.

اگر مژه های صاف و بدون حالت دارید: ریمل ها باید به مژه ها حالت دهند پس نوعی ریمل را انتخاب کنید که برس آن ها انحنا دارد و می ‌تواند با جدا کردن مژه ‌ها از هم به آنها قوس بدهد. ریملی که انتخاب می ‌کنید باید سبک و از نوع ژل کرم باشد که به سرعت خشک شود ولی در عین حال مژه را خشک و سفت نکند. برای استفاده از این ریمل ها باید بدانید که برس آن را به سمت نوک مژه ها بکشید تا کامل به خود حالت بگیرد و نکته استفاده از این ریمل این است که بعد از اتمام ریمل زدن بهتر است که از فر مژه استفاده کنید.

اگر مژه های کم پشتی دارید : این نوع افراد  باید ریملی انتخاب کنند که مژه ‌ها را پرپشت و ضخیم نشان دهد. در ضمن ریمل شما باید به رشد مژه کمک کند و جلوی ریزش آن را بگیرد. بهترین نوع ریمل برای شما انواعی است که حاوی ویتامین B5 و روغن انگور و کراتین باشد. برس ریمل هم باید سایز و حالت معمولی داشته باشد.  برای استفاده از این ریمل باید آن را کاملا از ریشه به سمت خارج بکشید. کشیدن خط چشم همراه با ریمل برای شما الزامی است. برای آن که مژه ‌ها در نواحی خالی جدا از هم دیده نشوند چند مرتبه و هر بار از میزان کمی ریمل استفاده کنید. شما باید تین نکته را از یاد نبرید که شما بهتر است از ریمل هایی که خیلی مشکی هستند استفاده نکنید و به جای آ« از ریمل های قهوه ای یا ذغالی استفاده کنید.

 

چگونه ریمل بزنیم که مژه ها بهم نچسبد؟

قبل از ریمل زدن بهتر است که برای این که مژه هایتان خوب حالت بگیرد از فر مژه استفاده کنید و سپس از ریمل استفاده کنید. زمانی که از فر مژه استفاده می کنید به این نکته توجه کنید که مژه هایتان حتما باید تمیز باشد چرا که اگر ماده ای روی مژه ها باشد فر مژه باعث شکسته شدن مژه ها می شود و حالت خیلی بدی پیدا می کند. در ضمن از فر مژه ای استفاده کنید ک مژه هایتان را هم زمان فر کند. اما نکته بعدی که باید در ریمل زدن رعایت کنید این است که مطمئن شوید ماده اضافی روی برس ریمل نیست و به اندازه مورد نیاز ماده روی آن قرار دارد چرا که اگه ماده اضافه ای روی برس ریمل قرار داشته باشد بهتر است آن را کمتر کنید. یکی از دلایلی که باعث می شود مژه ها بهم بچسبند همین موضوع است. حالا برای شروع ریمل زدن بهتر است که به پایین نگا کنید  و سپس برس ریمل را به صورت افقی نگه دارید و از ریشه به سمت نوک مژه ها حرکت کنید تا مژه هایتان بهم نچسبد اما اگر مژه های کوتاهی دارید یا دوست دارید ریمل پرتری داشته باشید و حس می کنید که لازم است چند بار ریمل بزنید  و منتظر باشید تا ریملتان خشک شود و برای بار دوم اقدام کنید. و در آخر اگر همه مراحل را انجام دادید اما باز هم مژه ها بهم چسبید تنها یک راه دارید آن هم این است که وقتی مژه ها هنوز خیس هستند و ریمل خشک نشده با دست یا یک شی نوک آن تیز نباشد مژه ها را از هم جدا کنید.

چگونه ریمل بزنیم که مژه ها بهم نچسبد؟

چگونه ریمل های خشک شده را به حالت اول برگردانیم ؟

ریمل ها بعد از گذشت زمان خشک می شوند و این موضوع باعث آزار و اذیت خانم ها می شود و مجبور می شوند ریملی که هنوز زیاد از آن استفاده نکرده اند را دور بی اندازند اما صبر کنید و ریمل های خشک شده تان را دور نریزید چرا که با چند ترفند ساده و اضافه کردن موادی خاص می توانید آن ها را احیا و قابل استفاده کنید که در ادامه آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

 • یک راه ها برای احیا کردن ریمل های خشک شده برداشتن درب پلاستیکی ابتدای ریمل است  که می توانید به وسیله یک چاقو حلقه لاستیکی را در بیاورید.
 • برای رفع خشکی ریمل چند قطره روغن زیتون را داخل آن بریزید و خوب تکان دهید با این روش مژه هایتان را هم تقویت می کنید.
 • چند قطره چای گرم داخل ریمل بریزید و در آن را ببندید و خوب تکان دهید. خواهید دید ریمل خشک شده تان دوباره مانند روز اول می شود.
 • اضافه کردن 2 تا 3 قطره چشمی به ریمل برای رفع خشکی ریمل بسیار موثر است . بعد از ریختن قطره های چشمی درون ریمل درب آن را ببندید و خوب تکان دهید سپس می توانید دوباره از این ریمل استفاده کنید.
 • در این روش ریمل را 5 دقیقه درون آب داغ می گذاریم و چهار الی پنج قطره از مایع لنز را داخل آن می ریزیم و سپس 15 الی 20 ثانیه تکان می دهیم
 • اگر ریمل شما خشک شده است چند قطره گلاب به آن اضافه کنید و ریمل را تکان دهید تا مواد به درستی مخلوط شوند.
 • برای استفاده مجدد از ریمل خشک شده یک قطره روغن بادام شیرین داخل تیوپ ریمل بریزید و خوب تکان دهید
پیشنهاد:
نکاتی که باید قبل از خرید کرم مرطوب کننده بدانیم

 

تاریخچه ریمل ها

مصریان باستان معتقد بودند که برای رهایی از شر ارواح بد باید چشم و ابرو ها را آرایش کنند که این کار را با استفاده از مخلوطی از مواد طبیعی گیاهی یا حیوانی و دوده یا ذغال انجام می دادند. اما تا سال 1830 تغییر ویژه ای در ریمل به وجود نیامد و همواره از ریمل های دست ساز استفاده می شد تا این که یک عطر ساز فرانسوی به نام یوجین ریمل برای اولین بار محصولی به بازار عرضه کرد که مخلوطی از دوده ذغال و وازلین بود و به نام خودش ریمل  و ماسکارا معروف شد که این محصول تولید شده به صورت گسترده در اروپا مورد استقبال قرار گرفت به طوری که حتی امروزه در بسیاری از زبان ها به جای ماسکارا از واژه ریمل استفاده می شود. از سوی دیگر در سال 1917 در قاره آمریکا یک شیمیدان جوان با الهام از محصول دست ساز خواهر خود میبل محصول جدیدی اختراع کرد که به افتخار او میبلین نامگذاری شد. که اولین حاوی ترکیبات جامدی شبیه کیک قالبی بود و برای اولین بار برسی کوچک را برای استفاده راحت تر در جعبه آن قرار داده شد.

تاریخچه ریمل ها 

نحوه صحیح ریمل زدن

زمانی که قصد دارید به روش صحیح ریمل بزنید بهتر است نگاه خود را به سمت پایین بیاندازید چرا که در این حالت مژه هایتان را از ریشه تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید تا اندازه مژه هایتان کشیده شود و اگر می خواهید مژه هایتان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید نه بیشتر چرا که در صورت استفاده زیاد مژه هایتان به داخل یکدیگر می روند و شکل زیبایی را به شما نمی بخشد . برای اینکه چشمانی مانند یک  آهو داشته باشید توصیه می شود که قسمت بیرونی چشمتان را با ریمل بیشتری برس بکشید . برای اینکه یک نگاه و چشمان خاص داشته باشید توصیه می شود دفعه اول ریمل خود را با رنگ مشکی استفاده کنید ولی در دفعه بعدی از ریمل های رنگی استفاده کنید و ریمل رنگی را هم مثل ریمل مشکی از ریشه تا انتها برس بکشید . در نهایت اگر می خواهید ریمل تان باعث شود که مژه هایتان خیلی بلند شود و در ضمن حالت طبیعی خود را نیز حفظ کند شما پیشنهاد می شود که قبل از استفاده از ریمل از فر مژه استفاده کنید و بعد ریمل خود را بکشید. همچنین از اینکه برس ریمل را چند بار پشت سر هم بکشید خود داری کنید معمولا مدتی که می توان از یک ریمل استفاده کرد چهار ماه است و بعد از آن ریمل خشک می شود و باید آن را دور انداخت. اجازه ندهید که دیگران از ریمل شما استفاده کنند زیرا به این ترتیب میکروب و ویروس وارد ریمل شما می شود ، به هنگام آرایش حتما نکات بهداشتی را رعایت کنید.

کلام آخر

برای اینکه بخواهید چشمانی زیبا داشته باشید بهتر است که نکات بالا را به خوبی رعایت کنید تا باعث زیبایی شما شود. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا