انواع براش های آرایشی | زیباکنیم | با زیباکنیم خود را زیبا کنیم

انواع براش های آرایشی

  • 10 مهر 1399
  • 0 نظر
  • سمانه عبدی
حالت شب

برس های آرایشی کاربرد و انواع مختلفی دارند . براش ها دقت شما را در استفاده از لوازم آرایشی بالا برده و باعث می شوند تا آرایش شما روی صورت حالت غیر طبیعی نداشته باشد . اگر از براش مناسب استفاده کنید نتیجه آرایش تان مانند یک آرایشگر حرفه ای خواهد بود . از آن جایی که این براش های آرایشی دارای انواع مختلفی است ، شما باید اصلی ترین آن ها را داشته باشید تا بتوانید اصلی ترین کار های آرایشی تان را انجام دهید . هر براشی از الیاف و دسته تشکیل شده است . الیاف براش ها ممکن است مصنوعی یا طبیعی باشد و دسته آن نیز می تواند چوبی و یا پلاستیکی باشد . دسته ی براش باید جنس محکمی داشته و به خوبی به الیاف متصل باشد و همچنین الیاف باید جنس خوبی داشته و زبر نبوده تا به پوست آسیب نزند .

آیا من به یک ست کامل براش آرایشی نیاز دارم ؟

اگر شما بلاگر یا میکاپ آرتیست حرفه ای نیستید ، قطعا نیازی به یک ست کامل آرایشی ندارید . اینکه چه تعداد براش نیاز دارید بستگی به نوع میکاپی که انجام می دهید دارد . برای مثال اگر شما از پودر فیکس استفاده نمی کنید ، نیازی به براش آن هم ندارید . بهتر است آشنایی با انواع براش ها داشته باشید تا بتوانید آن را متناسب با نیازتان تهیه کنید .

براش با مو های طبیعی یا مصنوعی ؟

وقتی بحث برس آرایش پیش می آید، مارک ها ، مواد و انواع مختلفی برای انتخاب وجود دارند . با این حال، مهم تر از نام بر روی دسته از برس ما ، موادی است که در واقع برس را تشکیل می دهند . برس های طبیعی و مصنوعی وجود دارد . انواع مختلف برس ها برای تولید نتایج متفاوت با محصولات مختلف کار می کنند .

برس های طبیعی آرایش : معمولا از موی حیوانات مختلف ساخته شده است . برس طبیعی آرایش ، بسیار با دوام است و موی طبیعی آزادانه حرکت می کند ، به شما این امکان را می دهد که نه تنها محصول کافی را در یک ضربه تند و شدید بزنید ، بلکه همچنین زیبایی آن را ترکیب کنید .

برس مصنوعی آرایش : آنها ساخته شده از موی انسان ، معمولا از نایلون و یا دیگر الیاف مصنوعی . بر خلاف برس های طبیعی ، برس های آرایشی مصنوعی کوتیکول ندارند ، که باعث می شود  موی مصنوعی تمایل به کشیدن به سمت یکدیگر دارند ،  آنها را برای استفاده دقیق مناسب هستند .

 

انواع براش ها

براش زیر سازی ( براش کرم پودر ) :

نوع اول : موی نرم و انعطاف پذیری بالای این براش هم چنین لبه های مخروطی آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده از کرم پودر های مایع تبدیل کرده است . ابتدا از قسمت هایی از صورت استفاده کنید که به پوشش دهی بیش تری نیاز دارند و با ضربه های نرم رو به سمت پایین کارتان را ادامه دهید . به این صورت کرم پودر به طور طبیعی روی پوست تان می خوابد . این براش خوابیده با ضخامت کم است که معمولا در ست های تخصصی میکاپ دیده می شود .

پیشنهاد:
علت خشکی لب و روش های درمان آن

نوع دوم : این براش هم برای زدن کرم به صورت و زیر سازی استفاده می شود . این قلم مو به علت داشتن مو های نرم و متراکم و گرد ، کرم پودر مایع را به طور یکنواخت روی پوست پخش می کند . نتیجه ی استفاده از این براش یک زیرسازی بی نقص خواهد بود . براش گرد و سر صاف و بزرگ است که استفاده از آن راحت تر است .

براش تخت :

برای استفاده از کانسیلر می توانید از براش تخت استفاده کنید . سر تخت این براش برای پوشاندن خطوط چهره بسیار مناسب است . از یک طرف آن برای مالیدن کانسیلر به زیر چشم و از طرف دیگر آن برای ترکیب کردن کانسیلر استفاده کنید .

براش باریک :

این براش های باریک نیز برای پوشش دهی صورت با کانسیلر استفاده می شوند اما با براش تخت تفاوت هایی نیز دارد . سر باریک آن برای پوشش دهی نقاطی مثل گوشه چشم ها و اطراف بینی که به دقت بیش تری نیاز دارند ، مناسب تر است . همینطور برای پنهان کردن لکه های کوچک صورت و تمیز کردن دور لب ، بعد از زدن رژ زدن می توانید استفاده کنید .

براش پودر :

یکی از اصلی ترین و پر کاربرد ترین انواع براش است که قلم مویی با سر پرز دار و گرد و موهای غیر متراکم و آزاد است . از کار برد های آن می توان در استفاده از رژگونه ، پنکیک ، فیکساتور و … نام برد . برای استفاده از این نوع براش آن را روی پنکیک کشیده و قبل از مالیدن به صورت کمی بتکانید تا پودر اضافه آن ریخته و سر آن را با نرمی بر روی پوست بکشید . این براش با موهای بلند و نرم خود می تواند محصولات آرایشی را به خوبی روی صورت تان بخواباند .

براش رژ گونه

براش رژ گونه نیز سر گرد و نرم دارد . برای استفاده از این براش باید خطوط گونه را پیدا کنید . برای این کار می توانید با حالت لبخند ، لب هایتان را جمع کنید تا خطوط گونه تان نمایان شود . سپس با براش مخصوص ، رژ گونه را از سمت پایین گونه به سمت بالا یعنی سمت شقیقه ها و محل رویش مو ها بمالید .

براش زاویه دار :

براش زاویه ‌دار هم برای رژگونه استفاده می‌شود و شاید از براش معمولی بهتر هم باشد . سر گرد و زاویه‌دار این براش برای زدن سایه روی استخوان گونه مناسب‌تر است .

براش سایه زدن:

بسیاری از پلت های سایه خود دارای براش های کوچک یا سر ابری هستند اما بهتر است برای سایه زدن از براش مخصوص برای سایه چشم استفاده کنید . زیرا هم راحت تر در دستانتان قرار می گیرد و هم کاربرد بیش تری دارد . براش کوچک سایه می تواند در ترکیب کردن رنگ های مختلف سایه به ما کمک کند و براش های بزرگ تر سایه می توانند سایه را پشت پلک به خوبی پخش کنند . برای این که تاثیر بیش تری روی چشم هایتان بگذارید ، آن را روی پلک بکشید و از گوشه داخلی چشم به سمت بیرون حرکت کنید .

براش باد بزنی :

این براش باد بزنی بیشتر برای هایلایت زنی و برجسته سازی استفاده می شود . این قلم می تواند برای قسمت های مختلفی استفاده شود و همچنین برای برطرف کردن حالت پودری به جا مانده از آرایش قسمت های دیگر صورت نیز به کار می رود .  براش بادبزنی را برای برجسته سازی و هایلایت رژگونه، نوک بینی، روی قسمت‌های استخوانی و همچنین نوک بینی مورد استفاده قرار دهید.

پیشنهاد:
راهنمای خرید رژ لب بدون سرب

براش خط چشم : 

براش خط چشم ، براشی باریک و با موهای نرم است که به شما کمک می کند تا خط چشم تان را با دقت و ظرافت بیش تری بکشید .

براش لب :

براش لب برای فرم دهی لب ، ترکیب رنگ‌های مختلف رژ روی لب و همچنین ایجاد سایه روشن به منظور برجسته سازی لب مورد استفاده قرار می‌گیرد .

براش چشم زاویه دار :

این براش به سبب زاویه ‌ای که دارد دقت کار را بالا برده و می‌ توان آز آن برای داشتن آرایشی تمیز‌ تر و حرفه‌ ای تر برای قسمت‌ هایی که به دقت بالا تری نیاز دارند  مثل کشیدن خط چشم و یا سایه ابرو بهره برد .

براش های قاشقی : 

براش ‌های قاشقی سبک جدیدی از براش هستند که در سایز های مختلف وجود دارند . هر کدام برای هر یک قسمت از صورت مناسب هستند . براش ‌های قاشقی به علت تراکم زیادی که دارند کرم را بسیار کم تر جذب می‌ کند . البته استثنا هم وجود دارد و ممکن است براش‌ های فیک و بی کیفیت این کارایی را نداشته باشند . براش قاشقی سایز کوچک تر به منظور زدن کانسیلر زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرند و براش قاشقی سایز بزرگ برای کرم پوشش دهنده سطح پوست استفاده می شود و همچنین از سایز های متوسط برای ایجاد خط گونه استفاده می شود .

برای انجام هر کاری براش مناسبی انتخاب کنید

  •  برای محصولات آرایشی پودری مانند پودر، رژگونه و سایه ابرو ، از براش با موی طبیعی استفاده نمایید.
  •  برای محصولات آرایشی مرطوب مانند کرم، رژلب و کرم پودر از براش باموی مصنوعی استفاده کنید.

   از براش هایی که لبه های  آنها کند شده است استفاده نکنید . قلم های دارای سر نرم و گنبدی شکل بهترین کارایی را در آرایش دارند .

  قبل از خرید آن را امتحان کنید . براش های طبیعی در اثر استفاده در طی یک مدت زمانی به آسانی موهای خود را از دست می دهند . به آرامی آن را روی دست خود فشار دهید اگر مویی از آن بیرون آمد ، مارک دیگری را امتحان کنید . از براش های خود به خوبی مراقبت کنید . آنها را تمیز و عاری از هر گرد و غباری نگه دارید . آنها را دور از محصولات حمام و ترجیحا در مکان های حفاظت شده در برابر گرد و غبار مانند یک ظرف در دار یا کابینت حمام نگه دارید . به آرامی و به طور مرتب تمامی آثار به جامانده از آرایش را از روی براش پاک کنید . برای تمیز کردن برس های مصنوعی می توانید از آب استفاده کنید و برای قلم های طبیعی از یک دستمال کاغذی استفاده نمایید .

کلام آخر

قبل از خرید انواع براش آرایشی کاربرد دقیق هرکدام را بشناسید . خرید براش آرایشی در نگاه اول راحت به‌نظر می‌رسد ، اما اگر با کاربرد براش‌های مختلف آشنا نباشید ، به آرایش صورت طبیعی و دلپذیری نمی‌ رسید . از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید متشکریم .

 

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

رنگ مو های فانتزی

حالت شب

رنگ مو های فانتزی دوام زیادی بر روی مو ها نداشته و تنها می توان از آن ها برای رنگ […]

مواد شیمیایی مضر در لوازم آرایشی

حالت شب

امروزه مصرف لوازم آرایشی در کشور ما به شدت بالا رفته و حتی می توان گفت این صنعت از صنایع […]

علت خشکی لب و روش های درمان آن

حالت شب

ترک یا خشکی لب‌ها مشکلی شایع و آزاردهنده است که البته برخی درمان‌های خانگی می‌توانند به رهایی از آن‌ بدون […]

روش های درمان موخوره

حالت شب

مو خوره یا دو شاخه شدن مو به این معنی است که مو های شما تغذیع کافی نداشته و یا […]

چطور صورت استخوانی داشته باشیم

حالت شب

امروزه وقتی حرفی از صورت استخوانی به میان می آید ، اولین روشی که برای استخوانی کردن صورت به ذهن […]

درمان ریزش مو با روش های خانگی

حالت شب

ریزش مو یا آلوپسیا یا طاسی امروزه مشکلی است که بسیاری از افراد دچار آن هستند . هر مویی نوع […]

تقویت ناخن با روش هایی خانگی

حالت شب

همان طور که مراقبت از مو و پوست در زیبایی تاثیر گذار است ، مراقبت از ناخن هم یکی از […]

رازهایی برای داشتن پوست سالم

حالت شب

پوست صورتی یکی از قسمت های بدن است که همیشه در معرض هوای سرد و گرم و نور آفتاب قرار […]

جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه