آموزشی

انواع براش های آرایشی

برس های آرایشی کاربرد و انواع مختلفی دارند . براش ها دقت شما را در استفاده از لوازم آرایشی بالا برده و باعث می شوند تا آرایش شما روی صورت حالت غیر طبیعی نداشته باشد . اگر از براش مناسب استفاده کنید نتیجه آرایش تان مانند یک آرایشگر حرفه ای خواهد بود . از آن جایی که این براش های آرایشی دارای انواع مختلفی است ، شما باید اصلی ترین آن ها را داشته باشید تا بتوانید اصلی ترین کار های آرایشی تان را انجام دهید . هر براشی از الیاف و دسته تشکیل شده است . الیاف براش ها ممکن است مصنوعی یا طبیعی باشد و دسته آن نیز می تواند چوبی و یا پلاستیکی باشد . دسته ی براش باید جنس محکمی داشته و به خوبی به الیاف متصل باشد و همچنین الیاف باید جنس خوبی داشته و زبر نبوده تا به پوست آسیب نزند .

آیا من به یک ست کامل براش آرایشی نیاز دارم ؟

اگر شما بلاگر یا میکاپ آرتیست حرفه ای نیستید ، قطعا نیازی به یک ست کامل آرایشی ندارید . اینکه چه تعداد براش نیاز دارید بستگی به نوع میکاپی که انجام می دهید دارد . برای مثال اگر شما از پودر فیکس استفاده نمی کنید ، نیازی به براش آن هم ندارید . بهتر است آشنایی با انواع براش ها داشته باشید تا بتوانید آن را متناسب با نیازتان تهیه کنید .

براش با مو های طبیعی یا مصنوعی ؟

وقتی بحث برس آرایش پیش می آید، مارک ها ، مواد و انواع مختلفی برای انتخاب وجود دارند . با این حال، مهم تر از نام بر روی دسته از برس ما ، موادی است که در واقع برس را تشکیل می دهند . برس های طبیعی و مصنوعی وجود دارد . انواع مختلف برس ها برای تولید نتایج متفاوت با محصولات مختلف کار می کنند .

برس های طبیعی آرایش : معمولا از موی حیوانات مختلف ساخته شده است . برس طبیعی آرایش ، بسیار با دوام است و موی طبیعی آزادانه حرکت می کند ، به شما این امکان را می دهد که نه تنها محصول کافی را در یک ضربه تند و شدید بزنید ، بلکه همچنین زیبایی آن را ترکیب کنید .

برس مصنوعی آرایش : آنها ساخته شده از موی انسان ، معمولا از نایلون و یا دیگر الیاف مصنوعی . بر خلاف برس های طبیعی ، برس های آرایشی مصنوعی کوتیکول ندارند ، که باعث می شود  موی مصنوعی تمایل به کشیدن به سمت یکدیگر دارند ،  آنها را برای استفاده دقیق مناسب هستند .

 

انواع براش ها

براش زیر سازی ( براش کرم پودر ) :

نوع اول : موی نرم و انعطاف پذیری بالای این براش هم چنین لبه های مخروطی آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده از کرم پودر های مایع تبدیل کرده است . ابتدا از قسمت هایی از صورت استفاده کنید که به پوشش دهی بیش تری نیاز دارند و با ضربه های نرم رو به سمت پایین کارتان را ادامه دهید . به این صورت کرم پودر به طور طبیعی روی پوست تان می خوابد . این براش خوابیده با ضخامت کم است که معمولا در ست های تخصصی میکاپ دیده می شود .

پیشنهاد:
راهنمای خرید رژ لب بر اساس رنگ پوست

نوع دوم : این براش هم برای زدن کرم به صورت و زیر سازی استفاده می شود . این قلم مو به علت داشتن مو های نرم و متراکم و گرد ، کرم پودر مایع را به طور یکنواخت روی پوست پخش می کند . نتیجه ی استفاده از این براش یک زیرسازی بی نقص خواهد بود . براش گرد و سر صاف و بزرگ است که استفاده از آن راحت تر است .

براش تخت :

برای استفاده از کانسیلر می توانید از براش تخت استفاده کنید . سر تخت این براش برای پوشاندن خطوط چهره بسیار مناسب است . از یک طرف آن برای مالیدن کانسیلر به زیر چشم و از طرف دیگر آن برای ترکیب کردن کانسیلر استفاده کنید .

براش باریک :

این براش های باریک نیز برای پوشش دهی صورت با کانسیلر استفاده می شوند اما با براش تخت تفاوت هایی نیز دارد . سر باریک آن برای پوشش دهی نقاطی مثل گوشه چشم ها و اطراف بینی که به دقت بیش تری نیاز دارند ، مناسب تر است . همینطور برای پنهان کردن لکه های کوچک صورت و تمیز کردن دور لب ، بعد از زدن رژ زدن می توانید استفاده کنید .

براش پودر :

یکی از اصلی ترین و پر کاربرد ترین انواع براش است که قلم مویی با سر پرز دار و گرد و موهای غیر متراکم و آزاد است . از کار برد های آن می توان در استفاده از رژگونه ، پنکیک ، فیکساتور و … نام برد . برای استفاده از این نوع براش آن را روی پنکیک کشیده و قبل از مالیدن به صورت کمی بتکانید تا پودر اضافه آن ریخته و سر آن را با نرمی بر روی پوست بکشید . این براش با موهای بلند و نرم خود می تواند محصولات آرایشی را به خوبی روی صورت تان بخواباند .

براش رژ گونه

براش رژ گونه نیز سر گرد و نرم دارد . برای استفاده از این براش باید خطوط گونه را پیدا کنید . برای این کار می توانید با حالت لبخند ، لب هایتان را جمع کنید تا خطوط گونه تان نمایان شود . سپس با براش مخصوص ، رژ گونه را از سمت پایین گونه به سمت بالا یعنی سمت شقیقه ها و محل رویش مو ها بمالید .

براش زاویه دار :

براش زاویه ‌دار هم برای رژگونه استفاده می‌شود و شاید از براش معمولی بهتر هم باشد . سر گرد و زاویه‌دار این براش برای زدن سایه روی استخوان گونه مناسب‌تر است .

براش سایه زدن:

بسیاری از پلت های سایه خود دارای براش های کوچک یا سر ابری هستند اما بهتر است برای سایه زدن از براش مخصوص برای سایه چشم استفاده کنید . زیرا هم راحت تر در دستانتان قرار می گیرد و هم کاربرد بیش تری دارد . براش کوچک سایه می تواند در ترکیب کردن رنگ های مختلف سایه به ما کمک کند و براش های بزرگ تر سایه می توانند سایه را پشت پلک به خوبی پخش کنند . برای این که تاثیر بیش تری روی چشم هایتان بگذارید ، آن را روی پلک بکشید و از گوشه داخلی چشم به سمت بیرون حرکت کنید .

براش باد بزنی :

این براش باد بزنی بیشتر برای هایلایت زنی و برجسته سازی استفاده می شود . این قلم می تواند برای قسمت های مختلفی استفاده شود و همچنین برای برطرف کردن حالت پودری به جا مانده از آرایش قسمت های دیگر صورت نیز به کار می رود .  براش بادبزنی را برای برجسته سازی و هایلایت رژگونه، نوک بینی، روی قسمت‌های استخوانی و همچنین نوک بینی مورد استفاده قرار دهید.

پیشنهاد:
چگونگی استفاده صحیح از کرم پودر برای افزایش زیبایی

براش خط چشم : 

براش خط چشم ، براشی باریک و با موهای نرم است که به شما کمک می کند تا خط چشم تان را با دقت و ظرافت بیش تری بکشید .

براش لب :

براش لب برای فرم دهی لب ، ترکیب رنگ‌های مختلف رژ روی لب و همچنین ایجاد سایه روشن به منظور برجسته سازی لب مورد استفاده قرار می‌گیرد .

براش چشم زاویه دار :

این براش به سبب زاویه ‌ای که دارد دقت کار را بالا برده و می‌ توان آز آن برای داشتن آرایشی تمیز‌ تر و حرفه‌ ای تر برای قسمت‌ هایی که به دقت بالا تری نیاز دارند  مثل کشیدن خط چشم و یا سایه ابرو بهره برد .

براش های قاشقی : 

براش ‌های قاشقی سبک جدیدی از براش هستند که در سایز های مختلف وجود دارند . هر کدام برای هر یک قسمت از صورت مناسب هستند . براش ‌های قاشقی به علت تراکم زیادی که دارند کرم را بسیار کم تر جذب می‌ کند . البته استثنا هم وجود دارد و ممکن است براش‌ های فیک و بی کیفیت این کارایی را نداشته باشند . براش قاشقی سایز کوچک تر به منظور زدن کانسیلر زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرند و براش قاشقی سایز بزرگ برای کرم پوشش دهنده سطح پوست استفاده می شود و همچنین از سایز های متوسط برای ایجاد خط گونه استفاده می شود .

برای انجام هر کاری براش مناسبی انتخاب کنید

  •  برای محصولات آرایشی پودری مانند پودر، رژگونه و سایه ابرو ، از براش با موی طبیعی استفاده نمایید.
  •  برای محصولات آرایشی مرطوب مانند کرم، رژلب و کرم پودر از براش باموی مصنوعی استفاده کنید.

   از براش هایی که لبه های  آنها کند شده است استفاده نکنید . قلم های دارای سر نرم و گنبدی شکل بهترین کارایی را در آرایش دارند .

  قبل از خرید آن را امتحان کنید . براش های طبیعی در اثر استفاده در طی یک مدت زمانی به آسانی موهای خود را از دست می دهند . به آرامی آن را روی دست خود فشار دهید اگر مویی از آن بیرون آمد ، مارک دیگری را امتحان کنید . از براش های خود به خوبی مراقبت کنید . آنها را تمیز و عاری از هر گرد و غباری نگه دارید . آنها را دور از محصولات حمام و ترجیحا در مکان های حفاظت شده در برابر گرد و غبار مانند یک ظرف در دار یا کابینت حمام نگه دارید . به آرامی و به طور مرتب تمامی آثار به جامانده از آرایش را از روی براش پاک کنید . برای تمیز کردن برس های مصنوعی می توانید از آب استفاده کنید و برای قلم های طبیعی از یک دستمال کاغذی استفاده نمایید .

کلام آخر

قبل از خرید انواع براش آرایشی کاربرد دقیق هرکدام را بشناسید . خرید براش آرایشی در نگاه اول راحت به‌نظر می‌رسد ، اما اگر با کاربرد براش‌های مختلف آشنا نباشید ، به آرایش صورت طبیعی و دلپذیری نمی‌ رسید . از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید متشکریم .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا