آموزشی

6 روش مناسب برای حالت دادن به مو

امروزه یکی از مشکلاتی برای تمامی خانم و آقایان به وجود آمده است بی حالت شدن مو ها است که حتی گاهی کنترل حالت آنها از دست شما خارج می شود اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توانیم که این موضوع را کنترل کنیم؟ طی چند سال اخیر و با پیشرفت صنعت مد دستگاه ها و ابزار های بسیاری برای انجام این کار وارد بازار که هر کدام مزایا و معایب های خودش را دارد اما بهترین و کار آمد ترین راه حل ها کدام اند؟ ما در ادامه این مقاله شما را با 6 روش مناسب برای حالت دادن به مو آشنا خواهیم کرد.

با مو های بدون حالت چه کار کنیم؟

راه حل ها و روش های مناسبی برای حالت دادن به مو وجود دارد که برای انجام این کار ها بهتر است اول از همه جنس مو هایتان را بشناسید که آیا مو های شما فر ، لخت ، حالت دار و یا وز است. معمولا کسانی که مو های فر دارند بیشتر دچار این مشکل می شوند چرا که این نوع مو ها بیشتر وز دار می شوند و پف میکنند و بیشتر در معرض خشک شدن و آسیب پذیری قرار میگیرند به همین دلیل بهتر است که از این مو ها بیشتر مراقبت شود. زمانی که قصد دارید مو هایتان را از بد حالتی در بیاورید بهتر است که در حمام مو هایتان را اصلا با آب گرم شست و شو ندهید و سعی کنید که با آب ولرم یا آب سرد بشوید تا باعث تثبیت مو هایتان بشود و نکته دیگر این است که بعد از حمام مو هایتان را با حوله نکشید و بگذارید به حالت عادی خشک شوند و سپس به راه حل ها بپردازید. علاوه بر این ها بهتر است که برس یا شانه مناسبی را برای مو هایتان انتخاب کنید تا باعث آسیب رساندن به مو هایتان نشود .

شاید در برخی مواقع شما برای رهایی از این مشکل به فکر کوتاه کردن مو هایتان بیوفتید در چنین مواقعی بهتر است به آرایشگری مراجعه کنید که تخصص کافی درباره مو داشته باشد تا آسیبی به مو هایتان نرساند . در اکثر اوقات بسیاری از خانم ها و آقایان برای
حالت دادن به مو از سشوار یا اتو مو استفاده میکنند که استفاده پی در پی از این ابزار ها باعث ایجاد موخوره بسیار و سوختن مو ها می شود به همین دلیل بهتر است از این ابزار ها کمتر و در مواقع ضروری استفاده کنید پس از دیگر لوازم و مواد ها برای حالت دادن به مو استفاده کنیم که در ادامه این ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

چگونه به موهایمان حالت بدهیم؟

طبق نوشته های بالا راه حل های بسیاری به غیر لوازم های حرارتی برای حالت دادن به مو ها وجود دارد که به بررسی آنها می پردازیم.
ژل مو
ژل مو یکی از محصولات آرایشی بهداشتی است که از زمان های قدیم تا به امروز برای حالت دادن به مو در بین خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار میگیرد که پیش از تولید این محصول براي حالت دادن مو ها از پارافین و فراورده های طبيعي مانند کتیرا یا روغن بادام تلخ استفاده ميشد که با توسعه دنیای مد ژل ها در طرح های گوناگون و با قدرت های حالت دهندگی متفاوت وارد بازار می شوند. ژل مو ها معمولا بر اساس غلظت مواد و قدرت خوب نگه داشتن مو ها سنجیده می شوند و رنگ و بوی ژل معمولا اهمیت زيادی در کیفیت آن ندارد. بیش تر ژل مو ها با دست استفاده می شوند ولی برخی مدل ژل ها هم به صورت اسپری هستند. باید تصمیم بگیرید که کدام یک بیش تر برای مدل موی شما مناسب است و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. در کنار همه این ها بهتر است که با توجه به نوع مو هایتان بهترین نوع ژل را انتخاب کنید چرا که ژل های رقیق بیشتر برای مو هایی که شلختگی دارند مناسب هستند و ژل هایی که غلظت متوسط دارند برای حالت دادن به مو ها مورد استفاده قرار میگیرند و اما ژل هایی که غلیظ هستند و غلظت بیشتری دارند برای عقب دادن مو ها و ثابت نگه داشتن مو ها استفاده می شود به طوری که حتی نمی توانید انگشتانتان را بین مو هایتان ببرید.
معمولا ژل ها به دو گروه کلی تقسیم می شوند که شامل:
  • ژل مو روغنی
  • ژل مو پلیمری
چگونه به موهایمان حالت بدهیم؟
یکی از روش هایی که بیشتر آرایشگران برای حالت دادن به مو از آن استفاده میکنند تافت مو است که هر چه قطرات اسپری با میزان درشت تری پراکنده شوند ، مو ها با قدرت بیشتری به هم متصل می شوند ولی در عوض دیرتر خشک می شوند و مو حالت چسبنده به خود می گیرد و اما بر عکس هر چه میزان قطره های اسپری کوچک تر باشد قدرت اتصال مو ها کم تر می شود ، سریع تر خشک ميشود و با بر طرف شدن حالت چسبنده حس بهتری در اثر استعمال فراورده در هنگام لمس مو ها ، برای استفاده کننده بر جای می ماند. در انتخاب اسپری باید توجه کنیم تعادل مناسبی بین لطافت و استحکام فراورده بر قرار باشد به آن معنی که نه خيلي خشک و محکم باشد ، که طراوت را فدای خود کند و نه آن قدر نرم و بی تاثیر که کارایی نداشته باشد. برای استفاده از تافت مو می توانید از روش های زیر کمک بگیرید:
اسپری حالت دهنده را با استفاده ازشانه دندانه درشت به طور یکسان روی تمامی مو ها پخش کنید و بعد مو های خود را به چند قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را بر اساس مدل مورد پسند خود شکل دهید.در صورتی که صاف کردن مو های طرح دار مد نظرتان است در این مرحله می توانید با شانه مناسب مو های خود را به حالت کشیده در آورید و با استفاده از اسپری تثبيت کننده مدل نهایی را بر روی مو هایتان انجام دهید و اما مورد دیگری که بسیار مناسب است که شیوه مناسب استفاده از تافت مو این است که بعد از شست و شو با شامپوی مناسب ، آب اضافی را با استفاده از حوله از روی مو بر کنار کنید. سپس مقداری تافت به مو هایتان بزنید تا حالت مناسبی بگیرد. سعی کنید در مقدار استفاده شده توجه کنید چرا که هر چه مقدار ماده مصرف شده کم تر باشد ، مو ها شل تر خواهند ایستاد. ولی استفاده بیش از حد این مواد هم باعث کدر شدن مو ها ميشود به طوری که این مواد مثل دانه های برف یا شوره سر روی مو ها جمع می شوند .
واکس مو

بهتر است برای حالت دادن به مو هایتان از واکس مو استفاده کنید اما این را از یاد نبرید که از واکس مو باید مقدار کمی استفاده کنید به طوری که مقدار کمی از آن را بین کف دست خود بمالید و دستتان را بین مو های حجیم شده و حالت گرفته خود بمالید. استفاده از این محصول به موی شما کمک خواهد کرد تا شکل خود را حفظ کند و در حین حال ظاهر طبیعی خود را حفظ می کند. این محصول متناسب با ضخامت و جنس مو است و استفاده بیش از حد از محصول می تواند حجم مو های شما را کاهش دهد ، که در نهایت جلوی ایستادن آن را می گیرد. زمانی که شک دارید ، از واکس کمتر استفاده کنید. اگر کافی نبود ، دوباره استفاده کنید.

پیشنهاد:
راز داشتن مژه های پر پشت و بلند چیست ؟

 

موس مو

موس مو ، بدون شک یکی از محصولات حالت دهنده مو است که خیلی دست کم گرفته شده است ، اما در عین حال برای اینکه مو هایمان را به زیبایی در خانه حالت دهیم یا سشوار کنیم ، لازم است. شاید یکی از دلایلی که خیلی از این محصول استفاده نمی کنیم روش استفاده از آن باشد. اما باید بدانید در صورتی که از این محصول آرایشی به روش صحیح استفاده شود ، حالتی زیبا به مو هایتان می دهد و در عین حال مو هایتان سبک خواهد بود. برای استفاده بهتر است موس مو را به خوبی تکان دهید و مقدار کمی از آن را (به اندازه توپ تنیس)به طور مستقیم روی برس بزنید این را در نظر داشته باشید که مو هایتان خیس نباشد و فقط کمی مرطوب باشد و سپس برس را داخل مو ها بکشید. اصلا از این کار تعجب نکنید و نترسید ، با این کار حجم بیشتری به مو هایتان می دهید.

با این روش ، موس مو به آرامی از داخل دندانه های برش به لای مو های شما می رود و یک دست بین مو هایتان نفوذ می کند. در حالی که اگر این کار را با دست انجام دهید معمولا بخشی از مو هایتان مواد بیشتری نسبت به قسمت های دیگر آن خواهد داشت و این کار باعث ناهمسان شدن مو پس از خشک شدن می شود. شاید به همین دلیل است که استفاده از موس مو را کنار گذاشته اید بنابر این موس به طور یک دست داخل مو هایتان نفوذ می کند ، زمانی که مو کامل خشک شود ، حالت بهتری خواهد داشت و خرد شدگی و نا هماهنگی کمتری در قسمت های مختلف مو ها احساس خواهید کرد. با این روش آسان ، شما می توانید هر بار که خواستید مو هایتان را سشوار کنید ، مقداری موس مو به مو هایتان بزنید تا حالت بهتری به خود بگیرد.

پیشنهاد:
پیش از خرید کرم دور چشم این نکات را بدانید

 

کرم مو

کرم مو هم مانند دیگر محصولات باعث حالت بخشید به مو ها است که این نوع حالت دهنده ها بیشتر روغنی هستند چرا که برای ترمیم عمیق مو و همین طور ترمیم مو بعد از دکلره به کار می‌آیند. زمانی می توانید از کرم مو ها استفاده نمایید ، که مو های شما نیاز به تقویت داشته باشند یا ذاتا خشک و به هم ریخته هستند. بهتر است برای استفاده از این کرم های مو ، ابتدا مو های خود را شامپو کنید و بعد از حمام ، مو ها خود را با کرم مو های روغنی ماساژ دهید ، این کار سبب می ‌شود ، تمام روغن ‌های استفاده شده در کرم مو به خورد ساقه موی شما برود.

اسپری نرم کننده مو

این محصول بیشتر برای افرادی که مو های فر دارند استفاده می شود چرا که بافت نرم این اسپری باعث نرم کنندگی و بهتر شانه شدن مو ها به کار میرود و در کنار این می تواند به مو ها حالت بسیار زیبایی را بدهد و اسپری نرم کننده مو به سرعت گره های موی خشک یا خیس را باز نموده و شانه کردن را آسان تر می کند. از خواص دیگر این اسپری حالت دهندگی و حجم دهندگی آن است که می تواند برای افراد بزرگسال هم مورد استفاده قرار گیرد. برای استفاده از این محصول می توانید  بطری را به خوبی تکان دهید و مستقیما روی موی خشک یا خیس اسپری نموده و سپس شانه کنید و این نکته را از یاد نبرید که مو ها بعد از استفاده از این محصول احتیاجی به آبکشی ندارند. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاس گزارم. اگه تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا