معرفی محصول

خرید اینترنتی 29 مدل خط چشم با ماندگاری بالا

امروزه خانم ها به آرایش چشم های خود بیشتر اهمیت می دهند و به دنبال محصولاتی هستند که چشم های خود را زیبا تر و جذاب تر کنند .  همچنین به دلیل وجود برند های مختلف انتخاب یک خط چشم مناسب کار دشواری است . در این مقاله شما را  با خرید خط چشم راهنمایی می کنیم که چه خط چشمی به شما می آید و چه خط چشمی را انتخاب کنید تا از انتخاب خود راضی تر باشید .

خط چشم چیست؟

خط چشم برای اولین بار در مصر باستان و بین النهرین برای سیاه کردن اطراف چشم استفاده می شده است .در اوایل دهه 80 میلادی ، مصریان از لوازم آرایش مانند خط چشم استفاده می کردند . این محصول آرایشی در مصر باستان نه تنها برای زیبایی چشم ها استفاده می کردند بلکه برای پوشاندن پوست صورت در مقابل نور خورشید در محیظ های کویری و بیابانی استفاده می کردند . مصری ها اعتقاد داشتن که با سیاه کردن چشم های خود چشم بد از آن ها دور می شود ، برای ساخت خط چشم از موادی مانند سنگ معدن ، مس و سنگ سرمه استفاده می کردند .

خط چشم چیست؟

همچنین در دهه 1960طراح معروف ماری کوانت از خط چشم مایع برای کشیدن خط ضخیم به رنگ سفید و سیاه برای اطراف چشم استفاده می کردند  . در دهه های 60 و 70 میلادی، شاهد پیدایش لوازم آرایشی جدیدی مانند خط چشم، سایه چشم و ریمل بوده ایم که آن ها در نوع خود بی نظیر بوده اند.

چه نکاتی را هنگام خرید خط چشم رعایت کنیم ؟

یکی از نکات که هنگام خرید خط چشم باید به آن توجه کنید رنگ چشم های شما است و باید بدانید که چه نوع خط چشمی به رنگ چشم های شما می آید . اگر شما رنگ چشمی به رنگ قهوه ای دارید شما خوش شانس هستید چون هنگام خرید خط چشم دستتان باز است و می توانید آزادانه انتخاب کنید وهر رنگی را که مد نظرتات است را خریداری کنید  . حالا اگر رنگ چشم شما به رنگ آبی است می توانید از رنگ هایی مانند قهوه ای ، برنز ، خاکستری ، بنفش و آبی استفاده کنید تا چشم های رنگی  خود را جذاب تر نشان دهید و اگر رنگ چشم های شما به رنگ سبز و فندقی است می توانید از رنگ های بنفش و قهوه ای استفاده کنید . درآخر اگر رنگ چشم های شما به رنگ فندقی است می توانید از رنگ طلایی استفاده کرده و اگر رنگ جشمی به رنگ مشکی دارید می توانید از رنگ نقره ای استفاده کنید همچنین می توانید مانند رنگ چشم قهوه ای از از هر رنگی که مد نظرتان است انتخاب کرده و استفاده کنید .

روش استفاده از خط چشم برای انواع چشم ها

آموزش  کشیدن خط چشم برای چشم های گرد: برای اینکه چشم های گرد خود را کشیده تر نشان دهید روی خط مژه در قسمت لبه خارجی چشم مداد بکشید و آن را به صورت خط چشم بالدار در بیاورید.

پیشنهاد:
25 مدل بهترین لاک پایه (خوشرنگ ) + لینک خرید

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های فاصله دار : اگر چشم های با فاصله دارید برای اینکه فاصله کمتر چشم ها در گوشه داخلی چشم های خود مداد بکشید و در گوشه خارجی چشم های خود زیاد کار نکنید.

آموزش  کشیدن خط چش برای چشم های گود خود : برای خط چشم کشیدن برای چشم های گود خود ابتدا یک خط چشم بسیار باریک نزدیک مژه های خود بکشید یا اینکه فقط گوشه خارجی بالا و پایین پلک خط چشم بکشید . همچنین تا آن جایی که می توانید سعی کنید سایه پهن در بالای پلک خود نزنید و از سایه تیره یا سیاه برای بالای چشم های خود استفاده نکنید زیرا سبب گود تر نشان دادن چشم های شما می شود .

آموزش  کشیدن خط چشم برای چشم های تک پلکی : مناسب ترین مدل خط چشم برای این نوع چشم ها این گونه است که ابتدا یک خط باریک از گوشه داخلی چشم های خود بکشید و خط چشم را همانگونه که به گوشه خارجی نزدیک می شوید پهن تر کنید تا چشم های شما زیبا تر به نظر برسد .

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های پف دار : برای اینکه چشم های خود را بزرگ تر نشان دهید از قسمت پهن خط چشم شروع به خط چشم کشیدن کنید و درست در جایی که باید مداد را در  بین رشته های مژه  بکشید و با نزدیک شدن به گوشه خارجی چشم ها خط چشم را پهن تر کنید .

آموزش  کشیدن خط چشم برای چشم های بادامی : یکی از زیبا ترین مدل چشم ها ، چشم های بادامی است . بیشتر افراد برای زیبا تر نشان دادن این نوع چشم ها خط چشم های بالدار می کشند.

روش استفاده از خط چشم برای انواع چشم ها

 

آموزش  کشیدن خط چشم برای چشم های ریز : برای اینکه چشم های ریز خود را درشت تر نشان دهید خط چشم یک روش کارآمد است . برای کشیدن خط چشم برای این نوع چشم ها ابتذا باید خط چشم باریکی  را بالای چشم و گوشه پایین چشم بکشید و برای داخل چشم از مداد سفید استفاده کنید تا چشم های خود را درشت تر نشان دهید .

آموزش کشیدن  خط چشم برای چشم های درشت : بهترین خط چشمی که می توانید برای چشم های درشت خط چشم گربه ای و بالدار است ، بهتر است بالا و داخل پلک بالایی خود را هم مداد مشکی بکشید تا چشم های درشت شما را زیبا تر نشان دهید .

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های نزذیک به هم : بهترین نوع خط چشم برای چشم های نزدیک به هم خط چشم نه خیلی باریک و نه خیلی پهن است زیرا اگر خط چشمی نازیک بکشید و یا خیلی ریز چشم های شما را ریز تر نشان می دهد همچنین بهتر است خط چشم را در گوشه داخلی چشم ها باریک و در گوشه داخلی چشم ها پهن بکشید .

پیشنهاد:
26 مدل کرم دور چشم قوی با قیمت مناسب + خرید

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های پلک افتاده : اگر پلک های شما کمی پایین تر است و چروک کوچک بالای چشم به وجود آمده است شما پلک های کمی افتاده دارید پس باید خط چشمی بکشید که پلک های شما را بالاتر و باز تر نشان دهید ، برای این کار شما بهتر است یک خط چشم پهن تر که تاکید بیشتری روی چشم ها به وجود می آورد بکشید و انتهای خط چشم را با یک خط ظریف کمی به سمت بالا بکشید و برای آن که چشم های شما درشان تر دیده شود از یک ریمل استفاده کنید .

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های رو به پایین : این مدل از چشم در گوشه ی خارجی آن، متمایل به پایین است. برای کشیدن خط چشم برای این مدل چشم ، پلک بالایتان را خط چشم مایع بکشید و آن را از گوشه چشم، به سمت بالا ادامه داده و یک زاویه ی 45 درجه ایجاد کنید .

انواع خط چشم

بهتر است با انواع خط چشم آشنا شوید تا  هنگام خرید خط چشم انتخاب آسان تری داشته باشید:

خط چشم مدادی : این نوع خط چشم یکی از آسان ترین مدل ها است که امروزه بیشتر خانم ها به دلیل راحت بودن آن برای کشیدن خط چشم های خود از این نوع خط چشم مدادی نرم استفاده می کنند یکی از مزیت هایی که این مداد دارد این است که به راحتی و سریع با یک دستمال مرطوب کننده  از چشم های شما پاک می شود و برای خانم هایی که نمی خواهند آرایش بلند طولانی مدتی را داشته باشند مناسب است .

انواع خط چشم

خط چشم مایع :  این مدل از خط چشم یکی از دقیق ترین و زیبا ترین مدل های خط چشم است که برای کشیدن این خط چشم باید با دقت و تمرکز بالا عمل کنید همچنین برای این که این محصول را زیبا و  دقیق تر بی بیاورید نیاز به تمرین زیاد تری دارد و اگر تمرین و تمرکز ندارید سمتاین نوع خط چشم ها نروید و هر زمان در کشیدن آن ماهر شدید آن را خریداری کنید و از آن اسفتاده کنید . خط چشم های مایع دارای دو نوع هستند که نوع اول به صورت ماژیکی و نوع دوم به صورت مویی است و این را هم باید بدانید که نوع ماژیکی آن راحت تز از نوع مویی آن است و همچنین کشیدن خط چشم از نوع ماژیکی بسیار زیبا تر از نوع مویی آن است .

قلم خط چشم و مومی : این نوع خط چشم بین خانم های حرفه ای از محبوبیت بالایی برخوردار است و استفاده آن نسبت با نوع مایع و ماژیکی آسان تر است ، پس اگر می خواهید که خط چشمی زیبا و بی نقص داشته باشید بهتر است از این نوع قلم ها استفاده کنید.

امیدوارم از این مطلب بهره کامل را برده باشید و از این که ما را تا آخر مطلب همراهی کردید سپاس گزارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 5 =

دکمه بازگشت به بالا