معرفی محصول

21مدل ماشین اصلاح صورت تیز آقایان + خرید آنلاین

امروز می خواهیم شما را با 21 مدل ماشین اصلاح صورت آشنا کنیم، خرید ماشین اصلاح صورت یکی از دغدغه های آقایان می باشد که بتوانند ماشینی پیدا کنند که تیغه های تیزی داشته باشد تا بهتر بتوانند موهای زائد صورتشان را راحت تر از بین ببرند.

چه زمانی ماشین اصلاح برقی به وجود آمده است؟

اولین ریش‌تراش برقی در سال ۱۹۳۰ توسط Jacob Schick طراحی و ساخته شد. مزیت ماشین اصلاح نسبت به تیغ این بود که احتیاجی به کف ریش‌تراشی نداشت و بنابراین برای اولین بار قابلیت اصلاح صورت در حالت خشک امکان‌پذیر شده بود. ماشین‌های اصلاح صورت به‌عنوان جایگزینی برای تیغ معرفی شدند، اما سال‌ها طول کشید تا مردم به استفاده از ریش‌تراش برقی روی بیاورند. رمینگتون و فیلیپس اولین تولیدکنندگان ماشین‌های اصلاح برقی بودند. فیلیپس با طراحی اولین ریش‌تراش چرخشی، از همان ابتدا ابداعی بزرگ برای اصلاح موهای صورت از ته داشت و تا امروز این نوع طراحی با موفقیت ادامه داشته است. در طول سال‌ها، مکانیزم برش مو توسط تیغه‌های ریش‌تراش تغییرات بزرگی داشته است. به‌طورکلی ریش‌تراش‌ها دارای یکی از دو نوع تیغه‌ی چرخشی و فویلی هستند که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

چه زمانی ماشین اصلاح برقی به وجود آمده است؟

ماشین اصلاح چرخشی بهتر است یا فویلی

از انواع ریش‌تراش‌هایی که در بازار وجود دارد، می‌توان به ریش‌تراش‌های چرخشی و فویلی اشاره کرد.

 • در ریش‌تراش‌های فویلی، تیغه‌های ریش‌تراش، دنبال هم در یک خط قرار گرفته‌اند و حرکت آنها رفت و برگشتی است. در واقع این تیغه‌ها، زیر لایه نازک فلزی قرار گرفته‌اند و الگوی شبکه‌مانندی تشکیل می‌دهند. این لایه نازک، فویل محافظ تیغه‌های ریش‌تراش است.

تارهای ریش به وسیله سوراخ‌های تعبیه‌شده در فویل محافظ، به سمت تیغه‌ها هدایت شده و برش زده می‌شوند. این برش تا نزدیک پوست انجام شده و صورت کاملا صاف و تمیز می‌شود.

 • در ریش‌تراش‌های چرخشی، به طور معمول سه تیغه وجود دارد که با حرکت چرخشی، ریش‌ها را می‌تراشند. با این ریش‌تراش می‌توانید تمام زوایای صورت‌تان را کاملا تمیز کنید. در واقع حرکت چرخشی آن باعث می شود که قسمت چانه و گردن را هم به خوبی تمیز کنید.

ریش تراش چرخشی

ریش‌تراش چرخشی برای شما مناسب است، اگر:

 • پوست‌تان نسبتا ضخیم است. در واقع مدت‌ زمانی از اصلاح صورت‌تان گذشته باشد. بنابراین این ریش‌تراش برای افرادی که تازه شروع به اصلاح صورت کرده‌اند، مناسب نیست.
 • تارهای ریش‌تان زبر و کلفت است یا ریش پرپشت یا متوسطی دارید.
 • نمی‌خواهید هر روز صورت‌تان را اصلاح کنید. مثلا قصد دارید یک روز در میان یا حتی هفته‌ای یکبار، ریش‌تان را اصلاح کنید.
 • صورت‌تان زاویه‌ای است یا گونه‌های برآمده و چانه درشتی دارید.  این نوع صورت‌ها با ریش‌تراش‌های چرخشی راحت‌تر اصلاح می‌شوند.
 • تارهای ریش‌تان در جهت‌های مختلف رشد می‌کنند. این وضعیت در اطراف گردن بیشتر دیده می‌شود.
پیشنهاد:
25 مدل شامپو مو فوق العاده برای انواع مو + خرید ارزان

ریش تراش فویلی

ریش‌تراش فویلی برای شما مناسب است، اگر:

 • می‌خواهید صورتی کاملا صاف و نرم داشته باشید
 • هر روز صورت‌تان را اصلاح می‌کنید
 • تارهای ریش‌تان نسبتا نازک هستند
 • هنگام ریش زدن به دقت بسیاری نیاز دارید تا بتوانید به آن مدل ریشی که می‌خواهید برسید
 • می‌خواهید اطراف خط ریش‌تان را مرتب کنید
 • در ضمن اگر پوست حساسی دارید، ریش‌تراش‌های فویلی بهتر هستند. ریش‌تراش‌های چرخشی مناسب پوست‌های حساس نیستند و موجب سوزش پوست می‌شوند

ماشین اصلاح چرخشی بهتر است یا فویلی

کدام نوع ریش تراش بهتر است؟

قطعا ریش‌تراش باتری‌دار بهتر از ریش‌تراش سیمی است. این ریش‌تراش‌ها قابل حمل هستند و هر کجا که بخواهید می‌توانید آنها را با خود ببرید و نگران سیم‌شان نباشید. البته بیشتر ریش‌تراش‌های باتری‌دار و شارژی، ضد‌آب و رطوبت هم هستند. با استفاده از این ریش‌تراش‌ها می‌توانید به راحتی زیر دوش حمام، ریش‌تان را بزنید.

اما باید گفت، ریش‌تراش‌های بدون سیم و باتری‌دار، به اندازه نوع سیمی آن، قوی نیستند و سرعت‌شان کمتر است. این ریش‌تراش‌ها نمی‌توانند به خوبی ریش‌تراش‌های سیمی، موهای بلند صورت‌تان را اصلاح کنند. موضوع مورد نگرانی دیگر، عمر باتری‌هاست که زود به زود تمام می‌شود. همچنین در مورد نوع شارژی آنها، باید دائما مراقب باشید که بدون شارژ باقی نمانند. در آخر باید گفت که ریش‌تراش‌های باتری‌دار نسبت به ریش‌تراش‌های سیمی، از دوام کمتری برخوردارند و ممکن است زود خراب شوند.

نکات مهم که در خرید ماشین اصلاح باید بدانیم

1- طراحی بدنه

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های یک ریش تراش خوب، قابلیت ارگونومیک و طراحی مناسب آن است. طراحی بدنه ماشین اصلاح علاوه بر زیبایی، برای استفاده راحت‌تر حائز اهمیت است. گاهی ممکن است اصلاح صورتتان تا یک ساعت طول بکشد. طراحی بدنه یک ریش تراش خوب باید به گونه‌ای باشد که درست در فرم دست جا گرفته و دست را خسته نکند.

پیشنهاد:
خرید اینترنتی 23 مدل قیچی آرایشگری تیز

2- وزن ماشین ریش تراش

ماشین اصلاح یکی از وسایل جدانشدنی برای بسیاری از آقایان است و ماشین ریش تراش خود را همیشه در وسایل شخصی‌شان می‌خواهند همراه خود داشته باشند. پس وزن ماشین ریش تراش نباید زیاد باشد، تا هم جابه‌جایی آن و هم استفاده از آن راحت‌تر باشد.

3- قابلیت شارژ و استفاده با سیم

اکثر ریش تراش های جدید قابل شارژ هستند. قابلیت شارژ قیمت دستگاه را بالاتر می برد اما در عمل استفاده از آن را راحت تر می کند. اما داشتن امکان استفاده با سیم نیز فاتور مهمی در انتخاب ماشین ریش تراش است. اهمیت این امکان وقتی مشخص می‌شود که در هنگام اصلاح صورت، متوجه اتمام شارژ دستگاه می‌شوید.

اگر ریش تراش شما امکان استفاده با سیم را داشته باشد، به راحتی می‌توانید به ادامه اصلاح بپردازید، در غیر این صورت خود را جایی مخفی کنید تا دستگاهتان شارژ شود. در صورتی که دستگاهی که فاقد امکان شارژ با سیم است را خریداری می کنید، به وجود هشدار کمبود شارژ توجه کنید.

نکات مهم که در خرید ماشین اصلاح باید بدانیم

4- قابلیت اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر

بهتر است ماشین ریش تراشی که تهیه می‌کنید قابلیت اصلاح خط ریش را هم داشته باشد تا مجبور به تهیه یک ماشین جداگانه به این منظور نشوید. بیشتر ریش تراش ها امکان اصلاح خط ریش را فراهم می آورند و با آن می تواند موهای جلو گوشها و یا دیگر موهای بلند را اصلاح نمود. بهتر است که طول تیغه اصلاح خط ریش متوسط باشد، اگر کوتاه باشد شما نمیتوانید به راحتی خط ریش خود را اصلاح کنید و اگر بلند باشد در دقت و ظرافت کار تاثیر منفی خواهد گزاشت.

5- ضد آب بودن دستگاه

در برخی از ماشین‌های ریش تراش، در کنار اصلاح خشک صورت، این امکان نیز وجود دارد که شما از ژل یا فوم برای اصلاح صورت خود استفاده کنید یا اینکه دستگاه را داخل حمام برده و در حالت خیس از آن استفاده نمایید.

کلام آخر

ممنونم که تا آخر این مطلب هم با ما همراه بوده اید و نکاتی مهم در خرید ماشین اصلاح صورت را مطالعه کرده اید و ماشینی که متناسب با صورت شما و کارایی که شما می خواهید پیدا کرده باشید. اگر نظرات بیشتری درباره خرید ماشین اصلاح صورت شما هم می دانید ما را در کامنت ها همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

دکمه بازگشت به بالا