آموزشی

راهنمای خرید رژ لب بر اساس رنگ پوست

یکی از لوازم آرایشی هایی که تمامی خانم ها به آن اهمیت میدهند و هنگام خرید آن سر در گم می شود رژ لب است. معمولا رژ لب ها در تمامی رنگ ها وجود دارند که هر فرد با توجه به سلیقه و رنگ پوست خود می تواند بهترین نوع رز لب را انتخاب کند. شاید انتخاب رژ لب برای بسیاری از افراد مشکل باشد و درباره نکات مهم اطلاعی نداشته باشند .بهتر است اصلا نگران این موضوع نباشید چرا که ما در ادامه این مقاله شما را با راهنمای خرید رژ لب بر اساس رنگ پوست آشنا خواهیم کرد.

رژ لب مناسب پوستمان کدام است؟

برای بسیاری از خانم ها این اتفاق افتاده است که بعد از چند بار استفاده از رز لب این را احساس کردند که رژ لب مناسب پوست و صورت آن ها نیست. برای اینکه بخواهیم بهترین انتخاب را داشته باشیم و از این اتفاق ها جلوگیری کنیم بهتر است که قبل از خرید رنگ یا تناژ پوستتان را بشناسید تا بتوانید به راحتی رژ لب خریداری کنید. برای شناخت پوست بهتر است توجه کمی به رنگ کرم پودر یا کرم ضد افتاب داشته باشیم اما در برخی مواقع ممکن است که باز هم با توجه به نوع رنگ کرم پودرتان بهترین محصول را خریداری نکنید به همین دلیل بهتر است در این مرحله با توجه به رگ های مچ دست نوع پوستتان را تشخیص دهید اما شاید برای شما سوال باشد که چطور این را مشخص کنیم؟ اگر رگ های مچ دست شما آبی یا بنفش بود یعنی اینکه پوست شما دارای تناژ سرد است اما اگر رگ های مچ دست شما آبی و سبز بود یعنی اینکه پوست شما تناژ خنثی است و آخرین گزینه این است که اگر شما رگ های سبز دارید پوست شما با تناژ گرم است. اما چگونه می توانیم با توجه به تناژ پوست بهترین محصول را انتخاب کنیم؟

رژ لب برای پوست های تناژ سرد

اگر شما پوستی با تناژ سرد دارید بهتر است از محصولی استفاده کنید که ان هم از تناژ رنگ های سرد باشد که این رنگ ها را می توان شامل رنگ های قرمز آبی فام ، صورتی سرخابی یا رنگ های بنفش نام برد چرا که این رنگ های گفته شده هماهنگی خاصی با نوع پوست شما خواهند داست. اگر شما پوست روشن با تناز سرد دارید بهتر است که از رنگ های قرمز تمشکی و زرشکی بیشتر استفاده کنید و اما ممکن است که این مورد بر عکس باشد و شما دارای پوست تیره باشید که در چنین مواقعی بهتر است از رنگ هایی که طیف قرمز جیغ یا شرابی دارند استفاده کنید و در آخر کسانی که پوست متوسط یا گندمی دارند از صورتی کمرنگ یا قهوه ای کمرنگ می توانند به راحتی استفاده کنند.

رژ لب برای پوست های تناژ خنثی

رژ لب مناسب پوستمان کدام است؟

رژ لب برای پوست های تناژ گرم

اگر شما پوستی با تناژ گرم دارید بهتر است از رژ لبی استفاده کنید که ان هم از تناژ رنگ های گرم باشد که این رنگ ها را می توان شامل رنگ هلویی ، مرجانی و قرمز روشن ، نارنجی و قهوه ای هم بهترین رنگ برای پوستان است. اگر شما پوست روشن با تناز گرم دارید بهتر است که از رنگ های صورتی کرم رنگ و هلویی کم رنگ بیشتر استفاده کنید و اما ممکن است که این مورد بر عکس باشد و شما دارای پوست تیره باشید که در چنین مواقعی بهتر است از رنگ هایی که طیف مسی و بنفش و کاراملی دارند استفاده کنید و در آخر کسانی که پوست متوسط یا گندمی دارند از رنگ قرمز گیلاسی ، قرمز رنگ و مرجانی و قرمز نارنجی می توانند به راحتی استفاده کنند.

پیشنهاد:
انواع براش های آرایشی

در کنار این نکات ممکن است که بسیاری از افراد تناژ پوست خودشان را نداند و تنها از نوع رنگ پوستان مطلع هستند. اصلا نگران این موضوع نباشید چرا که ما در ادامه این مقاله شما را با این گزینه هم اشنا خواهیم کرد. کسانی که رنگ سفید و روشن دارند و معمولا احساس رنگ پریدگی دارند بهتر است از رنگ های صورتی و هلویی ملایم استفاده کنند و در برخی مراسم ها مانند جشن ها و عروسی ها می توانند به راحتی از رنگ قرمز هم استفاده کنند و کسانی که رنگ سبزه و تیره دارند بهتر است که از رنگ جیغ و پر رنگ مانند رنگ های قرمز پر رنگ ، بنفش ، شرابی و تمشکی بیشتر استفاده کنند و در اخر کسانی که رنگ پوستشان گندمی و معمولی است بهتر است که از رنگ های شرابی ، نارنجی و بنفش و مسی بیشتر استفاده کنند تا زیبایی بیشتری داشته باشند.

 

نکات مهم هنگام خرید رژ لب

علاوه بر انتخاب رژ لب بر اساس رنگ پوست معیار های بسیار مهم دیگری هم وجود دارد که باید تمامی آن ها را رعایت و کرد . بهتر است هنگام خرید زمان مناسبی را برای اینکار بگذارید تا بتوانید بهترین کار را انجام دهید. انتخاب محصول مورد نظر نکات بسیاری دارد که در ادامه آن ها بررسی خواهیم کرد.

انتخاب رژ لب بر اساس رنگ مو

بهتر است خانم هایی که مو های تیره و پوست روشن دارند از رنگ های آلبالویی و آلویی و قرمز مایل به نارنجی و صورتی روشن استفاده کنند و خانم‌ هایی که مو های بلوند و پوست روشن دارند بهتر است از رنگ ‌های قرمز مایل به نارنجی و صورتی روشن و صورتی کثیف و صورتی مایل به بنفش استفاده کنند. علاوه بر این کسانی هستند که مو های تیره و پوست تیره دارند که می توانند از رنگ ‌های برنز قرمز مایل به قهوه ‌ای و خاکی و بژ طلایی استفاده کنند و خانم ‌هایی با مو های بلوند و پوست تیره بهتر است از رنگ ‌های صورتی سالمونی و صورتی گرم و خاکی و کاراملی استفاده کنند.

 

انتخاب رژ لب بر اساس رنگ چشم

بهتر است خانم ‌هایی که چشم قهوه‌ ایی دارند از رنگ ‌های صورتی روشن و قهوه‌ ایی و قرمز روشن می ‌توانند برای رژ لب استفاده کنند و کسانی که چشم های آبی دارند بهتر است از رنگ ‌های قرمز مایل به نارنجی و رنگ ‌های آلبالویی برای رژ لب استفاده کنند. و در کنار این ها کسانی که چشم های سبز دارند بهتر است از رنگ ‌های صورتی و قرمز مایل به قهوه ‌ایی استفاده کنند و در آخر خانم‌ هایی چشمان طوسی دارند بهتر است از رنگ‌ های آلبالویی و رنگ ‌های خنثی برای رژ لب استفاده کنند.

پیشنهاد:
پیش از خرید کرم دور چشم این نکات را بدانید

 

انتخاب رژ لب بر اساس فرم لب ها

خانم ‌هایی که لب بالایی بزرگی دارند بهتر است لب پایینی را از رنگ روشن و لب بالایی را از رنگ تیره ‌تر استفاده کنند و خانم ‌هایی که لب پایین بزرگ ‌تری دارند بهتر است مقداری رنگ روشن را به وسط لب بالایی بزنند تا پرتر نشان داده شد سپس از رژ لب دلخواه به لب بالا و پایین بزنند. کسانی که لب‌ های نا متقارن دارند بهتر است از خط لبی که هم ‌رنگ رژ لبشان است استفاده کنند و در آخر خانم‌ هایی که لب‌ های باریکی دارند بهتر است از رنگ‌ های روشن و مات و خانم ‌هایی که لب ‌های بزرگی دارند بهتر از رنگ های تیره‌ تر و براق استفاده کنند.

انتخاب رژ لب بر اساس فرم لب ها 

انتخاب رژ لب بر اساس لباس

اگر می ‌خواهید در مراسمی شرکت کنید که بین رژ لبتان و لباستان هماهنگی ایجاد شود بهتر است به ترکیب رنگی‌ هایی که در لباستان استفاده شده دقت کنید برای لبا‌س ‌های گرم از رنگ روشن و برای لباس‌ های سرد از رژ لب تیره استفاده کنید. هنگامی که برای خرید به فروشگاه مراجعه و رژ لب خود را انتخاب و خریداری می‌ کنید سپس برای رفتن به مهمانی متوجه می ‌شوید که این رژ لب به لب‌ هایتان نمی ‌آید یک راه‌ حل برای این مشکل وجود دارد ابتدا بر روی لب ‌هایتان کمی کانسیلر یا کرم‌پ ودر بزنید تا رنگ لب‌ هایتان با رنگ پوستتان یک دست شود و سپس رژ را به لب‌ هایتان بزنید خواهید دید که رنگ لب‌ هایتان دقیقا مشابه رنگی شده است که خریداری کرده‌اید.

 

نکات مهم درباره استفاده از رژ لب

در تابستان از برق لب بر روی رژ لب جامد اجتناب کنید زیرا باعث می ‌شود در گرما آب و ظاهری نا مناسب به لب‌ های شما بدهند و از خط لب ‌های همرنگ رژ لبتان استفاده کنید. هنگامی که می ‌خواهید محصولی را خریداری کنید آن را روی لب ‌هایتان امتحان نکنید برای اینکار بهتر است آن را روی نوک انگشتان دست خود بزنید چون نوک انگشتان دست شباهت زیادی با لب ‌های شما دارد و بر روی لب‌ هایی که ترک دارند بهتر است رژ نزنید چرا که ظاهری بد به صورت شما می‌دهد. پس از زدن رژ لب برای گرفتن اضافات آن از دستمال استفاده کنید لایه‌ ای از دستمال را روی لب ‌هایتان قرار دهید تا جذب دستمال شوند. بهتر است رژ لب را داخل یخچال نگه ‌داری کنید تا از تجمع باکتری ‌ها جلو گیری شود و برای جلو گیری از انتقال بیماری ‌های پوستی از رژ لب ‌های دیگران استفاده نکنید. اگر خیلی وقت است از رژ لب ‌هایتان استفاده نمی‌ کنید و تاریخ آن گذشته است آن را دور بیندازید زیرا لب‌ های شما را بیشتر خشک می‌کند.

ما در این مقاله شما را با راهنمای خرید رژ لب بر اساس رنگ پوست آشنا کرده ایم. امیدوارم مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. از اینکه تا آخر مقاله ما را همراهی کرده اید از شما سپاس گزاریم اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا