معرفی محصول

ماساژ سر برای رشد مو

اگر تا به حال ماساژ پوست سر داشته اید ، بدون شک به یاد می آورید که چقدر آرامش احساس کرده اید . این کار علاوه بر کاهش استرس ، باعث کاهش تنش شده و رشد مو را نیز تقویت می کند . ماساژ پوست سر مانند ماساژ گردن و بدن انجام می شود . البته ماساژ پوست سر به آرامی صورت می گیرد . بر اساس مطالعات ، ماساژ پوست سر باعث کشش سلول های پوست مو شده و ضخامت مو را افزایش می دهد . هر مویی که روی سرتان است ، درون یک فولیکول درست در زیر پوست سرتان ریشه دارد . این کار فولیکول ها را برای تولید مو های ضخیم تر تحریک می کند . همچنین ماساژ امکان دارد باعث رقیق شدن رگ های خونی زیر سر شود و از این طریق باعث افزایش رشد مو شود .

ماساژ سر برای رشد مو

ماساژ سر

حرکات ماساژ سر باید به آرامی و با حرکات کوچک و آهسته صورت گیرد . با خطی فرضی سرتان را به دو نیمه تقسیم کنید . انگشتان دو دست را باز کرده و سپس در قسمت جلویی سر پنج انگشت دست راست را در سمت راست و انگشتان دست چپ تان را در سمت چپ پوست سرتان بگذارید به طوری که نرمه انگشتانتان به پوست سر تماس پیدا کند . به آرامی و با حرکات ظریف پوست سر را به عقب و جلو حرکت دهید . دقت کنید انگشتتان نباید روی پوست بلغزد و موها را ماساژ دهد بلکه در واقع پوست سرتان باید روی جمجمه بلغزد . هرگاه حس گرما بر روی پوست تان احساس کردید ، انگشتتان را به سمت عقب تر جابه جا کنید و همین عمل را تکرار کنید . در موقع ماساژ تمام نواحی سر و بالای گوش ها و شقیقه ها باید ماساژ داده شود .

در نحوه ديگر برای ماساژ پوست سر انگشتان دستها را در هم كرده و كف دست را روی پوست سر تكیه می دهیم و تلاش می كنیم هم زمان با ماساژ كف دستها، پوست سر را بر روی سطح جمجمه حركت دهیم.در ماساژ ناحیه ای از پوست سر كه گرفتار ریزش مو شده با نوك انگشت كه بر روی پوست سر قرار می دهیم تلاش می كنیم ضمن وارد كردن فشار آرام به پوست، حركاتی مثل گردباد به آن بدهیم .

در مجموع ماساژ سر باید با دقت و حوصله انجام شود . هر نوع ماساژی که با بی حوصلگی و خستگی و یا با خشونت صورت گیر ، به جای سود مند بود نتیجه عکس می دهد . پس هر ماساژ مطبوعی که در ناحیه پوست سر حس شود یک حالت راحتی مطلوب به انسان می دهد . حس گرمی ایجاد شده در پوست سر به علت زیاد شدن جریان خون می باشد که نتیجه ماساژ پوست سر است .

شیوه های ماساژ سر برای رشد مو :

  • ماساژ سنتی سر : 

در ماساژ سنتی سر فقط از نوک انگشتان استفاده می شود . با نوک انگشتان دو دست و حرکات دایره وار ، فشار متوسطی به سر وارد کنید . تمامی قسمت های سر را ماساژ دهید . هر روز چندین بار و هر بار 5 دقیقه با نوک انگشتان‌ ، سرتان را ماساژ دهید . تمامی قسمت های سر را ماساژ دهید . همچنین می توانید از ماساژ دهنده های حرفه ای بخواهید سرتان را ماساژ دهند .

  • ماساژ سر برای رشد مو در هنگام شست و شوی سر :

اگر وقت ندارید ، می‌توانید هنگام شستن سرتان ، آن را به روش ماساژ سنتی ( که در بالا توضیح دادیم ) ماساژ دهید . درحالی‌که شامپو یا نرم‌کننده به سرتان زده‌اید ، به‌مدت 5 دقیقه با نوک انگشتان ، سرتان را ماساژ دهید ؛ سپس موهایتان را طبق معمول آب‌کشی کنید .

ماساژ سر

  •  استفاده از برس و دستگاه های ماساژ :

برای سر هم مانند بدن ، ابزار های متفاوتی برای ماساژ وجود دارد . با اینکه برخی از متخصصان پوست ، ماساژور را پیشنهاد می دهند ، برخی دیگر از آن ها عقیده دارند ماساژ با نوک انگشتان دست نیز به همان اندازه مفید است . در نهایت خود شما تصمیم میگیرید کدام شیوه برای تان مفید تر است . دستگاه های ماساژ به شکل برس یا ماساژور هایی با دستگیره هایی لاستیکی هستند . می ‌توانید به‌همان شکلی که سرتان را با نوک انگشتان ماساژ می ‌دهید ، از این دستگاه‌ها برای ماساژ تمامی قسمت‌ های سرتان استفاده کنید .

ماساژ ضد ریزش مو و تقویت ریشه مو

ماساژ سر با روغن رزماری :  می توانید سرتان را بدون روغن یا با روغن هایی مانند روغن رزماری که برای تقویت مو و افزایش رشد مو می شوند ، ماساژ دهید . طی مراحل ارائه ماساژ مراقب باشید که فشار سرانگشتان دست تان به حدی باشد که موجب کنده شدن ریشه مو و جدا شدن تار مو از سر نشود .

پیشنهاد:
24 مدل ماشین اصلاح بدن تیز برای آقایان +خرید آنلاین

از گردن تان ماساژ را شروع کنید : بعد از آن که دستتان را به روغن آغشته کردید ، از عضلات گردن شروع کنید . در این مرحله سعی کنید با ملایمت و آرامش کف دست راست تان را از بخش پایینی فک و کنار گوش به سمت پایین گردن بکشید . در ادامه این حرکت را با دست چپ تان تکرار کنید . این کار تا تا مدت سه دقیقه روی تمام عضلات گردن تان پیاده کنید . این ماساژ باعث می شود که عضلات پوست گردن به مرور تقویت شده و بر اثر از بین رفتن چربی ها دچار افتادگی و شلی نشود .

مقاومت ریشه موی تان را افزایش دهید : برای افزایش مقاومت موها و تحریک بیش تر آن ها برای رشد ، کافی است با انگشت شست و حرکت های دایره ای 2 نقطه خاص را ما ساژ دهید . برای پیدا کردن این دو نقطه کافی است 4 انگشت نیمه باز را از بالای گوش روی سر گذاشته و نقطه ای را که انگشت کوچک روی آن قرار می گیرد با کمک انگشت شست و با حرکت های دایره وار آهسته و آرام با عصاره رزماری ماساژ دهید . مراقب باشید که فشار سرانگشت تان به گونه ای باشد که موجب آسیب دیدن ریشه و ساقه موها نشود .

ماساژ ضد ریزش مو و تقویت ریشه مو

تقویت اعصاب سر : ایجاد آرامش و تخلیه فشار و استرس یکی دیگر از روش ها برای بهبود رویش مو ها و عملکرد پیلز مو می شود . این روش در شرایطی که دلیل ریزش مو ها عصبی و ناشی از فشار های روحی باشد ، بسیار موثر است . در این حالت با کمک نرمی انگشتان شست ، آخرین محل رویش مو ها در پشت سر را ماساژ داده و این کار را 2 تا 3 دقیقه تکرار کنید .

این نقطه را 3 دقیقه ماساژ دهید : فرد باید روی شکم یا تشک ماساژ یا فضایی مناسب دراز بکشد . در این مرحله با مشخص کردن نقطه ای که بین استخوان 2 کتف و روی مهره سوم ستون فقرات قرار دارد به ارائه ماساژ بپردازید . برای این منظور کافی است هر 2 انگشت شست را به صورت همزمان روی نقاط مشخص شده قرار دهید و با میزان فشار متعادل که موجب آزار بیمار نشود این نقطه را به آرامی ماساژ دهید و به مرور در طول جریان ماساژ فشارها را عمیق تر کنید تا جایی که بیمار احساس رضایت داشته باشد . این ماساژ را به مدت 3 دقیقه تکرار کنید . این کار فشار ها و استرس های عصبی را که یکی از مهم ترین علل ریزش مو هستند ، مدیریت کنید .

پیشنهاد:
خرید اینترنتی 23 مدل قیچی آرایشگری تیز

ترشح های هورمون های خود را تنظیم کنید : فرد باید رو به شکم روی تشک ماساژ دراز بکشد و در در این مرحله به اندازه 4 انگشت بسته از زیر ناف بیمار، نقطه ای وجود دارد که به تنظیم هورمون ها و ترشحات درونی بیمار مرتبط است . این نقطه را تا 3 دقیقه به کمک انگشتان هر دو دست آهسته ماساژ دهید . سرانگشتان دست راست را روی این نقطه قرار داده و با قرار دادن سرانگشتان دست چپ به روی آن این نقطه را به آرامی ماساژ دهید . ماساژ دادن این نقطه موجب تنظیم ترشح هورمون های داخلی و بهبود رشد مو ها در سر می شود .

ماساژ پوست سر با کمک دستگاه های ماساژور

یکی از انواع  روش های ماساژ ، ماساژ توسط دستگاه های ماساژور است . این نوع دستگاه ها می توانند پوست سرتان را به بهترین شکل ماساژ دهند . اگر می خواهید یک ماساژ پوست سر اصولی دریافت کنید ، بهترین کار استفاده از دستگاه ماساژور است .

ماساژ پوست سر با کمک دستگاه های ماساژور

نکات دیگری مربوط به رشد مو

علاوه بر ماساژ پوست سر ، روش های دیگری هم وجود دارند که به رشد مو کمک می کنند . این روش ها عبارت اند از :

از شامپو و شانه زدن بی اندازه مو ها جلوگیری کنید . همچنین استفاده از ابزار های شیمیایی و دستگاه های گرمایشی ( خشک کننده های مو ) باعث آسیب به مو ها می شود . استفاده از این محصولات را محدود کنید . این دستگاه ها کوتیکول مو ها را ضعیف کرده و سبب شکستگی و آسیب به مو ها می شود . حتما در مورد آزمایش های کمبود های مواد مغذی موجود در بدن تان با دکتر تغذیه مشورت کنید . مقدار کم موادی مانند آهن ، روی ، بیوتین و … می توانند تاثیرات منفی ای روی رشد و ریشه ی مو هایتان داشته باشد . ماینوکسیدیل را برای اعمال روی پوست سر به صورت موضعی برای و طاسی ارثی پشت سر در نظر بگیرید . این داروی بدون نسخه ، بعنوان یک مایع و یا فوم دردسترس است . همچنين برای ریزش مو در قسمت جلوی پوست سر کاربردی نیست . در مورد دارو های تجویز شده از دکتر تان سوال کنید . این دارو ها شامل فیناستراید ، پروپسیا ، اسپیرو نولاکتون است . از متخصص پوست خود در خصوص شیوه های تخصصی برای افزایش رشد مو سؤال کنید . مورد ها شامل لیزر درمانی ، کاشت مو و تزریق کورتیکواستروئید ( corticosteroid ) است . در مورد ریزش مو خود با پزشک تان صحبت کنید . درصورتی که بیش از حد معمول مو از دست داده اید ، میتواند علامت بیماری زمینه ای مثل کم کاری تیروئید باشد .

کلام آخر

پژوهش های کمی درباره ماساژ مو صورت گرفته است اما با این حال ، شواهد علمی تاکنون به دست آمده نشان دهنده این است که ماساژ مو به تنهایی موجب جلوگیری از ریزش مو نمی شود بلکه تنها می تواند برای تقویت مو مفید باشد . شما می‌توانید با نوک انگشتان ، سرتان را ماساژ بدهید یا می‌توانید از دستگاه‌های ماساژور مخصوص سر استفاده کنید . همچنین می‌توانید ماساژ سرتان را به ماساژ‌دهنده‌‌ حرفه‌ای بسپارید . اگر ریزش موی تان شدید تر شد و یا علائم دیگری به جز ریزش مو مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید . از اینکه ما را تا پایان مقاله همراهی کردید متشکریم .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا