آموزشی

پیش از خرید کرم دور چشم این نکات را بدانید

یکی از مهم ترین عواملی که در زیبایی انسان ها تاثیر بسیاری دارد پوست است ، طی چند سال اخیر با توجه به آلودگی هوا و آلاینده ها پوست بیشتر در معرض خطر قرار میگیرد به همین دلیل باید با استفاده از کرم های ضد آفتاب ، شست و شوی مناسب و مرطوب کردن به موقع مراقبت بیشتری از پوستمان داشته باشیم . یکی از مواردی که باعث ناراحتی و آزرده خاطر شدن بسیاری از افراد می شود تغیر رنگ و تیرگی زیر چشم است چرا که استفاده از کرم مخصوص دور چشم است زیرا پوست اطراف آن نسبت یه سایر نواحی پوست ، حساس است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد. از طرفی کرم دور چشم از پیری زو درس جلو گیری می کند و تیرگی ها و گودی زیر چشم که در اثر عوامل محیطی و ژنتیک به وجود می آید را از بین می برد. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه نوع کرمی می تواند این موضوع را از بین ببرد ؟ برای از بین بردن این تیرگی ها می توان بهترین نوع کرم دور چشم را انتخاب کرد اما چه نکاتی را باید هنگام خرید رعایت کرد؟ ما در ادامه این مقاله شما را با هر آنچه که باید پیش از خرید کرم دور چشم بدانید آشنا خواهیم کرد.

کرم دور چشم چیست؟

تیرگی های کرم دور چشم می توانند با بر طرف کردن چین و چروک های صورت از پیری زود رس جلوگیری می کند. اما بهترین کرم دور چشم چه ویژگی‌هایی دارد و هنگام خرید آن باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ پوست دور چشم ده برابر از پوست قسمت‌ های دیگر صورت نازک‌ و ظریف ‌تر است و به همین دلیل خیلی زود خشک می‌ شود. در ضمن این بخش از صورت در برابر آلودگی‌ های زیست ‌محیطی مانند هوای آلوده یا تشعشعات فرابنفش هم بسیار حساس است و خیلی زود آسیب می‌بیند. اما اگر بخواهیم از طرفی دیگر به این موضوع نگاه کنیم هر چه که سن رو به بالا میرود تمامی نواحی پوست دچار ضعف می شود و خاصیت ارتجاعی طبیعی خود را از دست میدهد . معمولا عواملی همچون سیگار کشیدن ، تغییرات هورمونی ، رزیم غذایی نامناسب باعث پیری پوست از جمله پوست دور چشم می شود.

 

بهتر است قبل از خرید کرم دور چشم این نکات را رعایت کنید

  • تفاوت کرم دور چشم با مرطوب کننده
  • استفاده از کرم دور چشم در سنین مختلف چگونه است
  • تفاوت کرم دور چشم با کرم شب
  • مواد مورد استفاده در کرم دور چشم چیست

تفاوت کرم دور چشم با مرطوب کننده

کرم‌ های دور چشم‌ یا ژل‌ های بسیار سبکی هستند که مخصوص پوست دور چشم هستند تا از چین و چروک و تیرگی ها و پف ‌های دور چشم جلوگیری کنند. این کرم ‌ها و ژل ها حاوی مواد مناسب ضد پیری پوست هستند و بنا بر طبیعت ظریف پوست دور چشم ساخته می‌شوند. بنابر این با خیال راحت می ‌توان آنها را به روی پوست نزدیک چشمتان بمالید و چشم ‌هایتان دچار سوزش نشوند. در ضمن با استفاده از این کرم‌ ها می ‌توانید رطوبت پوست دور چشم شما را همیشه حفظ کنید. تفاوت این کرم‌ ها با مرطوب‌ کننده ‌ها در این است که کرم‌ های دور چشم ملایم‌تر هستند. از آنجایی‌ که پوست زیر چشم ‌ها نازک‌تر و حساس‌تر از پوست قسمت‌ های دیگر صورت است ، آن به نوع دیگری از مرطوب‌ کننده نیاز دارد. کرم‌ های دور چشم همچنین می ‌توانند با کاهش التهاب پوست و پف اطراف چشم را که در اثر صدمات مختلف مانند نور خورشید ، آسیب دیده‌ و پف کرده‌اند را کم کنند. اما ممکن است که تصور کنید استفاده از مرطوب کننده فقط مخصوص افرادی است که پوستی خشک دارند. به دلیل اینکه کرم مرطوب کننده به عنوان یک آبرسان عمل می کند . آبرسانی به پوست همانند آبرسانی به کلیه اعضای بدن اهمیت ویژه‌ای دارد. همان‌ طور که بدن شما برای حفظ تناسب و انجام دادن هر چه بهتر فعالیت‌ ها به آب نیاز دارد و پوست شما هم از هر نوعی (خشک ، چرب ، حساس ، مختلط یا معمولی ) که باشد به آبرسانی نیاز دارد. محصولاتی از قبیل روغن ها و کرم ها و ژل های موجود در بازار با تنوع گوناگونی دارند و ادعا دارند که موجب آبرسانی قوی پوست می‌شوند و شما ترغیب به خرید آنها می‌شوید.

پیشنهاد:
روش های درمان موخوره

بهتر است قبل از خرید کرم دور چشم این نکات را رعایت کنید

استفاده از کرم دور چشم در سنین مختلف چگونه است

معولا زمانی که سن رو به بالا میرود پوست صورت پیر می شود واکنش های مختلفی نشان میدهد که یکی از این واکنش ها گودی و تیرگی زیر چشم است و این امر برای تمای افراد یک امر نا خوشایند است. معمولا این تیرگی ها در سنین پایین اتفاق نمی افتد و ممکن است از سنین 20 ای 25 سالگی شروع شود و تا پیری ادامه داشته باشد .اگر شما قبل از این سن ها هستند اما گودی و تیرگی زیر چشم دارید بهتر است که این مشکل را پزشک در میان بگذارید تا خیالتان از این بابت راحت شود. اما در ادامه سعی داریم استفاده از کرم دور چشم را در سنین مختلف بررسی کنیم.

استفاده در سن 20 تا 25 سالگی

معمولا در این دوران پوست‌ از بافت محکمی برخوردار است و به نظر می‌آید که پوست‌ دور چشم‌ به کرم دور چشم نیازی ندارد. اما فراموش نکنید که پوست باید همیشه مرطوب بماند تا بتواند استحکام خود را حفظ کند. بنابراین بهتر است در این دوران از کرم‌ های دور چشم مرطوب‌کننده استفاده کنید.

استفاده در سن 25 تا 30 سالگی

در این سن باید از کرم‌ های دور چشمی استفاده کنید که حتما حاوی رتینول باشند. به همین دلیل ترتیب خطوط ریز و پنجه کلاغی زیر چشم را برطرف می‌ کند. اما از آنجایی ‌که رتینول پوست را در برابر اشعه خورشید حساس‌تر می‌ کند باید از کرم دور چشم حاوی ضد آفتاب استفاده کنید.

استفاده در سن 30 سالگی به بالا

در این زمان احتمالا خطوط زیر چشم تقریبا نمایان شده‌اند چرا که پوست صورت رو به پیری میرود. شما اگر در این سن قرار دارید باید از کرم‌ هایی استفاده کنید که فرمولاسیون قوی تری داشته باشند و در عین حال حاوی ویتامین و آنتی ‌اکسیدان‌ های مناسب پوست باشند تا بتواند از بیشتر شدن این تیرگی ها جلوگیری کند

 

تفاوت کرم دور چشم با کرم شب

برخی از افراد مشکل تیرگی و گودی زیر چشم را ندارند و تنها تصمیم رسیدگی به پوستشان را دارند به همین دلیل از کرم های شب اسفاده میکنند. بهتر است تفاوت کرم شب و کرم دور چشم را بدایند تا این دو را با هم اشتباه نگیرید. معمولا این کرم ها باید حاوی SPF باشد تا بتوانند از پوست حساس زیر چشم‌ که نور خورشید به آن صدمه بیشتری میزند محافظت کنند. کرم روز معمولا سبک هستند و ساختار چندان چربی ندارند. اما کرم‌ های دور چشم شب سنگین‌ و چرب‌تر هستند. کرم‌های دور چشم روز برای قرار گرفتن زیر آرایش تولید شده‌اند‌ ، بنابر این باید سبک باشند و فرد احساس سنگینی روی پوست صورت خود نکند. اما عملکرد ای دو با هم متفاوت است به طوری که پوست‌ ما مانند عملکرد های دیگر بدنمان وقتی در خواب هستیم  عملیات بازسازی را انجام می‌دهد. در واقع وقتی ما در حال استراحت هستیم پوست خود را ترمیم می ‌کند. کرم ‌های دور چشم شب مخصوصا برای بازسازی پوست در این موقع از زمان تولید شده‌اند. آنها دقیقا روی بخش بازسازی پوست متمرکز می‌شوند. در این کرم ‌ها مواد مرطوب ‌کننده دیر جذب وجود دارد که در طول شب و زمان استراحت ما به اعماق پوست‌ ما نفوذ می‌کنند. آنها مواد SPF ندارند و از مواد ضدپیری پوست از جمله رتینول و اسید هیالورونیک زیادی تشکیل شده‌اند.  اگر مواد ضد آفتاب در این کرم‌ ها وجود داشت در مواد ضد پیری پوست تداخل می‌‌ کند و کارایی ‌اش از بین میرفت.

پیشنهاد:
علت خشکی لب و روش های درمان آن

 

مواد مورد استفاده در کرم دور چشم چیست

معمولا کرم‌ های دور چشم تشکیل ‌شده از موادی چون آنتی ‌اکسیدان و مواد احیا کننده سلولی و ترمیم ‌کننده پوست هستند که می ‌توانند خاصیت ارتجاعی پوست را به آن برگردانند. هنگام خرید باید به مواد به ‌کار رفته در آن توجه کنید. از این مواد می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد که در بهترین کرم‌ های دور چشم استفاده میشوند:

رتینول

این ماده در واقع نوعی ویتامین A است. آن پوست را محکم می ‌کند و با تحریک کلاژن از خطوط نازک چین و چروک پیشگیری می‌ کند. بنا به اعتقاد متخصصان هر کس که به رتینول حساسیت ندارد و باید از آن استفاده کند. البته رتینول پوست را نسبت به نور خورشید حساس و بیش از حد خشک می ‌کند.  بنابر این از کرم ‌های دور چشم حاوی رتینول فقط شب‌ ها و به مقدار کم استفاده کنید.

ویتامین‌های C و E

کرم‌ های دور چشم حاوی ویتامین C هم هستند. این ویتامین در تولید کلاژن موثر است. ویتامین E هم موجب باز سازی پوست حساس می‌ شود. این ویتامین پوست را آرام کرده و از آن مراقبت می ‌کند.

اسید هیالورونیک و سرامید‌ها

اسید هیالورونیک پوست را با جذب رطوبت هوا مرطوب نگه‌ می‌دارد. علاوه بر این اسید سرامید‌ ها به حفظ آب در پوست کمک می‌کنند. کرم ‌های دور چشم قوی معمولا از هر دو اسید هیالورونیک و سرامید در خود دارند.

کافئین

برخی از محصولات این کرم ، کافئین هم دارند. کافئین ماده فعالی است که در مقایسه با مواد دیگر متفاوت عمل می ‌کند. در واقع آن روی سطح بیرونی پوست اثر می‌ گذارد. بدین ترتیب که رگ ‌های خونی روی سطح پوست را منقبض می‌ کند و باعث می‌ شود خون به بخش ‌های عمیق‌تر پوست بازگردد و بدین ترتیب از تیرگی و پف دور چشم تا حد زیادی کم می ‌شود و همچنین انقباض عروق ناشی از کرم حاوی کافئین می ‌تواند لایه‌ های پوست را محکم تر کند.

نوروپپتیدها

این مواد درست مانند رتینول عمل کرده و موجب تولید کلاژن و الاستین می‌شوند. فقط در مقایسه با رتینول اثر بسیار ملایم‌تری روی غشاء میانی پوست می‌گذارند. افرادی که پوست بسیار حساس دارند بهتر است به جای رتینول از کرم ‌های حاوی نوروپپتید استفاده کنند.

ما در این مقاله شما را با نکاتی که باید بیش از خرید کرم دور چشم بدانید آشنا کرده ایم. از اینکه تا اخر این مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا