معرفی محصول

25 مدل بهترین ابزار مانیکور و پدیکور با قیمت ارزان

یکی از مهمترین اعضایی که در زیبایی دستان شما نقش زیادی دارد ناخن ها هستند .بنابراین برای زیبایی ناخن ها از ابزار مانیکور و پدیکور استفاده می کنند که نقش مهمی در زیبایی دستان و ناخن های شما دارد. مانیکور و پدیکور برای رفع عیوب ناخن ها و مرتب کردن آنها کاربرد دارد.

اکثر سالن های زیبایی با هزینه های بالا مانیکور و پدیکور را انجام می دهند اما اگر کمی حوصله و دقت داشته باشید با چند روش ساده ، که در ادامه این مقاله گفته خواهد شد می توانید بدون هیچ هزینه ای در منزل خود مانیکور و پدیکور را انجام بدهید.

 

مانیکور و پدیکور چیست؟

مانیکور و پدیکور کلمه ای با ریشه لاتین است. مانیکور به معنای مراقبت از دست است و پدیکور به معنای مراقبت از پا است. بنابراین معنای مانیکور و پدیکور کنار هم یعنی مراقبت از دست و پا . انجام مانیکور و پدیکور به چند ابزار ساده نیاز دارد که به راحتی یافت می شود.

مانیکور و پدیکور چیست؟

اهمیت مانیکور و پدیکور چیست؟

دست و پاهای همه افراد به طور روزانه با آلودگی ها و شرایط آب و هوایی در تماس است .بنابراین بیشتر از سایر قسمت های بدن در معرض آسیب است و جرم و آلودگی زیادی را جذب می کند و تنها شستشو کافی نیست.  در این موارد تنها مانیکور و پدیکور کاربرد دارند. انجام مانیکور و پدیکور به از بین بردن پینه پا و سم زدایی و رفع آلودگی پوست نقش زیادی دارند.  ناخن های شما را تمیز می کنند و از هرگونه عفونت ،قارچ و آلودگی ها پاک خواهدکرد.

همچنین از خرد شدن ،خشکی و شکنندگی و پوسته شدن اطراف ناخن جلو گیری می کند. ماساژی که در عمل مانیکور انجام می شود به افزایش جریان خون کمک می کند و در مدت طولانی از چین و چروک پوست جلو گیری می کند  و استرس را کاهش می دهد. برای انجام این کار نیازی به صرف هزینه زیاد و زمان زیاد نیست تا با رفتن به سالن های زیبایی این عمل را انجام بدهید. برای صرفه جویی زمان و هزینه ، اینکه بدانید چه ابزار هایی برای مانیکور و پدیکور نیاز دارید و چگونه باید از آنها استفاده کنید به شما کمک زیادی خواهد کرد تا خود بتوانید دستانی زیبا داشته باشید.

ابزار لازم برای انجام مانیکور

ابزار های لازم برای مانیکور به راحتی در فروشگاه ها و داروخانه ها یافت می شوند.

 •  ناخن گیر
 • پوشر کوتیکول
 • گیرنده کوتیکول
 • بافر ناخن
 • سوهان ناخن
 • سنگ پا/ سوهان پا
 • براش ناخن
 • جدا کننده انگشتان پا
 • یک اسکراب متوسط
 • پدیکلر
 • ریمور پینه

سایر لوازم ضروری 

 • یک ظرف یا سطل برای پاهایتان
 • کاسه انگشتی
 • آب گرم صابونی
 • روغن کوتیکول / روغن زیتون
 • کرم دست
 • کرم پا
 • لاک ناخن ( اختیاری )
پیشنهاد:
30 مدل کرم ضد آفتاب قوی مناسب انواع پوست + خرید

در ابتدا باید آشنایی با این ابزار ها داشته باشید و به صورت تک تک و یا ست مانیکور و پدیکور را بخرید در ادامه این مقاله شما را با این ابزار ها آشنا خواهیم کرد.

ابزار لازم برای انجام مانیکور

 

1- ناخن گیر: یکی از ابزار های مهم که برای مانیکور و پدیکور به آن نیاز دارید ناخن گیر است. ناخن ها محل مناسبی برای رشد باکتری ها است و از آلوده ترین مناطق بدن است. برای حفظ سلامتی خود باید به طور مرتب ناخن هایتان را کوتاه کنید تا از شیوع این بیماری جلو گیری کنید در مقاله قبل  39 مدل ناخن گیر های با کیفیت را معرفی کردیم

روش استفاده از ناخن گیر : برای شروع باید حتما این ابزار تمیز و ضدعفونی شده باشد سپس ناخن را بین تیغه های ناخن گیر قرار دهید و مطمئن باشید که با پوستتان تماس نداشته باشد زیرا در اثر زخمی شدن پوست می تواند باعث عفونت پوستی گردد. توصیه ما این است که بعد از حمام ناخن هایتان را کوتاه کنید زیرا نرم تر هستند.

2- پوشر کوتیکول: این ابزار برای به عقب کشیدن پوست روی ناخن کاربرد دارد اگر پوستی سفت و خشک دارید از پوشر جنس فولاد استفاده کنید و اگر پوستی نرم دارید از نوع چوبی آن استفاده کنید.

روش استفاده از پوشر کوتیکول: هرگز نباید پوستی که بر روی ناخن است زخم کنید و یا ببرید زیرا باعث عفونت خواهد شد باید با استفاده از پوشر آن را به آرامی به عقب هل بدهید و با ملایمت و آرامی این کار را انجام دهید. این کار را بعد از حمام کردن انجام دهید زیرا پوست نرم تر است و به راحتی به عقب می رود و آسیب نمی بیند.

 

3-گیرنده کوتیکول: این ابزار برای مقابله با ریشه ناخن و پوست های خشک اطراف ناخن است . کار با این ابزار به دقت و حوصله زیاد نیاز دارد

روش استفاده از گیرنده کوتیکول: اگر پوست های ریز کنار ناخن دارید و پوست های مرده اطراف ناخن شما است با یک حرکت آن پوست را با این ابزار به سمت بالا بکشید و جدا کنید. بعد از اینکه کوتیکول های ناخن را به عقب کشیدی و مرتب کردید از یک کرم و لوسیون برای مرطوب کردن پوست اطراف ناخن استفاده کنید و حتما قبل و بعد از استفاده از ناخن گیر آن را ضد عفونی کنیدو در جایی خشک نگه دارید.

4-بافر ناخن: برای رفع تیرگی و کدر بودن ناخن ها حتما از یک بافر ناخن استفاده کنید . همچنین بافر، لبه های خشک و پوسته پوسته شده را از بین می برد و ظاهری تمیز و یکنواخت به ناخن ها می دهد.

روش استفاده از بافر ناخن: قبل از استفاده از بافر حتما ناخن هایتان را بشویید و تمیز کنید. در یک جهت بافر ناخن را بکشید و خیلی آرام این کار را انجام دهید بیش از حد از بافر استفاده نکنید زیرا باعث نازک شدن ناخن می شود و برای ناخن ها مضر است. برای درخشندگی ناخن های خود یکبار در ماه از بافر ناخن استفاده کنید  از قسمت نرم این ابزار برای نرمی و درخشندگی استفاده کنید و بعد از اتمام کاری کمی روغن و یا نرم کننده به پوست اطراف ناخن هایتان بزنید.

پیشنهاد:
خرید اینترنتی 27 مدل رژگونه خوش رنگ

5- سوهان ناخن: از این ابزار می توانید برای صاف کردن لبه های ناخن خود استفاده کنید و به آنها شکل دهید .انواع مختلفی از سوهان ها در بازار وجود دارند که سوهان فلزی ساده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و رایج ترین نوع سوهان میان مصرف کنندگان است. بهتر است از سنباده استفاده کنید چون ملایم تر و ظریف تر هستند زیرا سوهان فلزی زبر و خشن است .

سوهان ناخن

6. سنگ پا / سوهان پا:

استفاده از سنگ پا برای از بین بردن سلول های مرده پوست که در سطحی ترین لایه پوست است استفاده می شود. همچنین برای از بین بردن پوست ترک خورده و پینه پا کمک می کند.

روش استفاده از سنگ پا: دست یا پاهای خود را به مدت 10 دقیقه در آب گرم و صابون خیس کنید و زمانی که پوستتان نرم شد سنگ را خیس کنید و با آرامی روی قسمت مورد نظر بکشید .همچنین می توانید از این ابزار برای قسمت های تیره آرنج و زانو نیز استفاده کنید . هرروز می توانید از سنگ پا برای پاهای خود استفاده کنید و به آرامی آن را بر روی پوست بمالید.

7-براش ناخن: از این ابزار برای تمیز کردن کامل ناخن ها استفاده می شود. همچنین برای از بین بردن لکه ها و کثیفی ناخن ها استفاده می شود. پس برای تمیزی ناخن ها به طور روزانه می توانید از براش ناخن استفاده کنید.

روش استفاده از براش ناخن: ابتدا براش را با آب گرم و صابون ضد عفونی کنید و سپس از کناره های ناخن حرکت دهید در هنگام انجام این کار کف صابون ایجاد می شود بنابراین از یک مرطوب کننده بعد از اتمام کار استفاده کنید.

8- جداسازی انگشت ها :  با این وسیله می توانید بین انگشتانتان فاصله بیندازید تا در هنگام لاک زدن، به اطراف پخش نشود همچنین باعث بهبود جریان خون میشود

9-چوب نوک تیز: این ابزار چندکاره می تواند برای عقب بردن کوتیکول،تمیز کردن و ترمیم لاک ناخن استفاده کرد

 

در این مقاله شما را با ابزار های مانیکور و پدیکور آشنا کردیم با کمک این نکات گفته شده می توانید در انتخاب محصول مورد نظر خود دقت بیشتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا