معرفی محصول

لیست قیمت 39 مدل ناخن گیر با کیفیت + خرید

یکی از وسایل ضروری که در هر خانه ای لازم است و مورد استفاده همگان قرار می گیرد ناخن گیر است. مرتب و تمیز نگه داشتن ناخن ها یکی از مهمترین بخش بهداشت فردی است و این آموزش باید به هر شخصی از کودکی داده شود . ناخن گیر یک وسیله شخصی است و هرکسی باید یک ناخنگیر داشته باشد و اگر هم از ناخن گیر مشترک استفاده می کنید  باید بعد از هر استفاده آن را کامل بشویید و تمیز کنید.

استفاده از ناخن گیر

در گذشته ناخن گیر ها بسیار ساده بودند اما الان با اختراع ناخن گیر که اهرم نوع دوم است مرتب کردن ناخن ها به راحتی انجام می گیرد. در بازار انواع متفاوتی از ناخن گیر ها وجود دارند که کاربرد های متفاوتی دارند. در برخی از ناخن گیرها سوهان ناخن و لوازمی برای مانیکور و پدیکور ناخن وجود دارد. برخی حیوانات خانگی و اهلی نگهداری میکنند که به بهداشت و نظافت روزانه نیاز دارند و یکی از انها کوتاه کردن ناخن است بنابراین در بازار ناخن گیر هایی طراحی شده اند که مخصوص حیوانات اهلی است. مانند ناخن گیر سگ و گربه که با ناخن گیر های مخصوص حیوانات به راحتی می توان نوک ناخن انها را کوتاه کرد.

 

استفاده از ناخن گیر

 

یکی از نکاتی که در خرید ناخن گیر باید به آن دقت کنید این است نیاز خود را بشناسید تا یک جنس خوب و با کیفیت انتخاب کنید . مثلا ناخن گیرهایی که تیغه ی کوچک و منحنی دارند برای مرتب کردن ناخن دست مناسب هستند و ناخن گیر های بزرگ با تیغه صاف برای پاها مناسب هستند. ویا اگر می خواهید ناخن های مصنوعی خود را کوتاه کنید که نسبت به ناخن خودتان مقاوم تر است از ناخنگیر با جنس محکم باید استفاده کنید. در انتخاب ناخن گیر باید به تیز بودن و صاف بودن تیغه ها دقت کرد تا ناخن هایتان آسیب نبیند. ناخنگیر ها در دو نوع مخصوص کودک و بزرگسال وجود دارند. در این مقاله با معرفی 30 مدل ناخن گیر با کیفیت و انواع و اقسام ناخن گیرها برای سنین مختلف و با خرید آنلاین می توانید بهترین انتخاب را در خرید ناخن گیر مناسب داشته باشید.

 

طرز صحیح مرتب کردن ناخن ها با ناخن گیر

1- در ابتدا بهتر است دست های خود را با دقت بشویید و ناخن های خود را کاملا تمیز کنید تا با وجود باکتری در ناخن این آلودگی گسترش پیدا نکند.برای تمیز کردن ناخن هایتان به مدت بیست ثانیه دست ها را با آب گرم و صابون بشویید و سپس دست های خود را کاملا خشک کنید اگر در زیر ناخن هایتان آلودگی است آن را با دقت تمیز کنید تا با آن آلودگی سلامتی تان به خطر نیفتد.

پیشنهاد:
25 مدل بهترین کرم سفت کننده پوست (جوانساز قوی) + خرید

2- برای کوتاه کردن ناخن ها باید مکانی راحت را برای اینکار انتخاب کنید تا به راحتی به انگشتان دست و پای خود دسترسی داشته باشید دوراهکار برای کوتاه کرد ناخن وجود دارد اولین راهکار این است که برشی بزرگ در وسط ناخن ایجاد کنید و سپس لبه های چپ و راست آن را با ناخن گیر بگیرید.در راهکار دوم ابتدا لبه های چپ و سپس راست را بگیرید و مرکز ناخن را یک برش کوچک بزنید سپس با سوهان آن قسمت را صاف کنید.

3- سوهان زدن ناخن ها در مرحله اخر ، بعد از کوتاه و مرتب کردن ناخن ها حتما در آخر کار سوهان را بزنید تا کارتان تکمیل گردد. سوهان را در یک جهت حرکت دهید و به سمت جلو عقب نبرید زیرا باعث ترک خوردن ناخن می شود بهتر است این مراحل را به ترتیب انجام دهید تا ناخنی صاف و یکنواخت داشته باشید.

4-بعد از اصلاح و مرتب کردن ناخن های دست ،نوبت به مرتب کردن ناخن های پا میرسد. باید طوری بنشینید که به راحت به انگشتان پاهایتان دسترسی داشته باشید. اهرم ناخن گیر را بگیرید و تیغه صاف آن را بر روی قسمت سفید ناخن پای خود قرار بدهید. ناخن گیر را طوری بر روی ناخن تان بگزارید که تا پوست پاهایتان را نخراشد.

5- با دقت کافی ناخن های پایتان را بگیرید ناخن ها را به شکل صاف کوتاه کنید تا در گوشه های انگشت پا فرو نرود  ناخن های پا را به اندازه متوسط و کافی کوتاه کنید به هیچ وجه از ته کوتاه نکنید زیرا باعث درد و فرو رفتن ناخن ها در گوشت می شود

طرز صحیح مرتب کردن ناخن ها با ناخن گیر

 

ناخن های زیبا

ناخن های هر فرد نشان دهنده شخصیت هر فرد است به عنوان مثال در یک مهمانی دوست دارید ناخن های بلند و رنگارنگ داشته باشید و یا در هنگام ورزش می خواهید ناخن های کوتاه داشته باشید . داشتن ناخن های بلند و کوتاه مهم نیست مهم این است که مرتب ، تمیز و زیبا به نظر برسند بنابراین گرفتن ناخن ها نقش مهمی در بهداشت فردی دارند. ناخن گرفتن ممکن است کاری ساده به نظر بیاید اما گر به دقت و به درستی انجام نگیرد باعث به وجود آمدن مشکلات کوچک مانند فرو رفتگی ناخن و شکاف های ناخن می گردد پس برای داشتن ناخن های سالم و محکم باید نکات زیر را رعایت کنید.

 نکات و هشدار های مهم:

اگر به هنگام گرفتن ناخن هایتان ، انگشتان دست و یا پای خود را مجروح کردید با استفاده از یک دستمال تمیز و یا پنبه به آرامی بر روی محل جراحت فشار دهید تا خونریزی آن قطع گردد.

پیشنهاد:
21مدل محلول ضد عفونی کننده قوی + خرید اینترنتی

اگر ناخن های ضعیف و شکننده دارید حتما در طی روز از لاک های بیرنگ استفاده کنید تا مقاومت آنها بیشتر شود و از شکنندگی ناخن هایتان جلو گیری کند.

از خورد ناخن هایتان خودداری کنید زیرا اینکار باعث ضعیف شدن ناخن هایتان می شود و ناخن هایتان به راحتی کنده می شود پس برای داشتن ناخن های سالم این کار را کنار بگذارید

هنگام شستشوی ظروف و یا کار با مواد شیمیایی حتما از دستکش پلاستیکی استفاده کنیدتا از ناخن هایتان محافظت کنید.

برای محافظت از ناخن های پاهایتان کفش های تنگ نپوشید زیرا باعث فشار بر روی انگشتان پا می شود و باعث فرو رفتن ناخن در گوشت پا می شود.

مراحل کوتاه کردن ناخن های پا:

ناخن های پا نسبتا در مقابل ناخن های دست ضخیم تر هستند برای کوتاه کردن آنها مراحل گفته شده را رعایت کنید:

پاهای خود را به مدت ده دقیقه در آب گرم بگذارید تا ناخن هایتان نرم شوند. سپس بعد از آن پاها و ناخن های خود را با یک حوله تمیز خشک کنید.برای کوتاه کردن ناخن های پا برش های کوچک بر روی ناخن های پا بزنید سپس به طور صاف و مستقیم آن را کوتاه کنید تا احتمال فرو رفتگی به گوشه های ناخن تان پیش نیاید به هیچ وجه به صورت گرد کوتاه نکنید با استفاده از سوهان ناخن لب ها و گوش های ناخن پا را صاف کنید .

سوهان مناسب برای مرتب کردن ناخن ها

سوهان با گریت 60 تا 80 : این سوهان مناسب برای ناخن های مصنوعی و ناخن های کاشت است به دلیل داشتن سطح زبری که دارند و نسبت به سوهان های دیگر سخت تر هستند.

سوهان با گریت 100 تا 150 : این سوهان به دلیل سطح زیری بالا فقط برای ناخن های مصنوعی استفاده می شود و برای ناخن های طبیعی اصلا مناسب نیست.

 

سوهان با گریت 180 تا 220: این سوهان به دلیل اینکه سطح زبری کمتری دارد مناسب برای ناخن های طبیعی است

سوهان با گریت 240 تا 400:این سوهان ها به دلیل سطح زبری خیلی کم برای ظریف کاری ناخن انجام می شوند برای زدن لاک از برند های معتبر استفاده کنید تا مواد شیمیایی باعث بیماری های ناخن هایتان نگردد.لاک های اکلیلی باعث خشن شدن ناخن هایتان می شود پس از لاک های اکلیلی کمتر استفاده کنید.

در مطالب بالا شما را تا حدودی با ناخنگیر و سوهان اشنا کردیم امیدوارم بتوانیم در انتخاب یک ناخنگیر خوب شما را کمک کرده باشیم !!

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا