معرفی محصول

لیست 18 مدل نوار بهداشتی جذب بالا + خرید آنلاین

امروز می خواهیم شما را با انواع نواربهداشتی بانوان و طریقه مصرف آن شما را آشنا کنیم. در زمان قدیم که زنان پریود یا همان عادت ماهیانه بوده اند از دستمال استفاده می کردند و بعد از هربار سرویس رفتم آن را می شستند و اتو می کشیدند این عادت ماهانه ۳ الی ۴ روز زمان می برد تا تمام شود و این کار برای زنان قدیم کاری دشوار و به خیلی از بیماری ها دشوار می شده اند که بعد از پنبه های اختراع شد که جای این پارچه ها را گرفت و خانم ها از این پنبه ها در عادت ماهانه خود استفاده کردند.در ادامه مطلب شما را با خرید نوار بهداشتی و انواع مختلف آن آشنا خواهیم کرد تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

نوار بهداشتی چیست؟

نوار بهداشتی دستمالی است که از نظر ظاهری شبیه پوشک نوزادان و کوچکتر از آن است، زنان در زمان قاعدگی براي جلوگيري از نفوذ خون خارج شده از فرج( عضو) خویش به لباس آن را داخل لباس زیر خود قرار می‌دهند . یک طرف نوار بهداشتی چسب دارد و به داخل لباس می چسبد. نوار بهداشتی های مدرن معمولاً استریل هستند و از پوششی از الیاف مصنوعي و توده ای پنبه و ماده های جاذب مایعات داخل آن تشکیل میشوند .

نوار بهداشتی چیست؟

هنگام خرید نوار بهداشتی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قدرت جذب

مهم‌ترین ویژگی یک نوار بهداشتی خوب قدرت جذب حجم بالای خون در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. خون جذب‌شده باید در لایه میانی محفوظ بماند و براثر فشار نشستن به سطح پد برگشت نکند؛ در این صورت موجب احساس خیسی می‌شود. می‌توانید آزمایش کنید: هرچه رنگ خون در سطح پد روشن‌تر و تروتازه‌تر باشد، یعنی خون جذب‌شده نزدیک‌تر به سطح قرار دارد و چه ‌بسا موجب برگشت خون به سطح پد و بروز احساس خیسی شود؛ اما هرچه رنگ خون پریده‌تر باشد، یعنی جذب بهتری صورت گرفته و احساس خیسی نخواهید کرد.

قدرت جذب نوار بهداشتی‌ها را می‌توانید به‌راحتی از روی تعداد قطره‌هایی که روی بسته‌بندی‌ درج می‌شود، بفهمید.

پیشنهاد:
25 مدل آینه آرایشی زیبا + لینک خرید

بال‌دار یا بدون بال؟

اغلب نوار بهداشتی‌ها بال‌دارند؛ بال‌ها موجب می‌شوند پد جابه‌جا نشده و خون نشتی از کناره‌ها به داخل هدایت شود. با نوار بهداشتی‌های بال‌دار می‌توانید مطمئن‌تر حرکت کنید؛ اما اینکه نوار بهداشتی بال‌دار بخرید یا بدون بال، یک انتخاب کاملا سلیقه‌ای است.

اندازه و ضخامت

درمورد اندازه و ضخامت باید برحسب شدت خون‌ریزی تصمیم بگیرید. اغلب خانم‌ها برای دو سه روز اول قاعدگی از نوار بهداشتی‌های ضخیم‌تر استفاده می‌کنند. ازلحاظ اندازه هم که می‌دانید نوار بهداشتی‌های روز و شب متفاوت‌اند: پدهای ویژه روز کوتاه‌ترند، درحالی‌که پدهای ویژه شب بلندترند؛ پدهای ویژه شب همچنین در قسمت پشتی که روی باسن قرار می‌گیرد، پهن‌ترند تا هنگام درازکشیدن نگران نشت خون نباشید. در بعضی برندها حتی می‌توانید نوار بهداشتی‌های فوق‌بلندی پیدا کنید که از پدهای بلند معمولی هم بلندترند و پوشش‌دهی بیشتری دارند.

پنبه‌ای یا مشبک؟

این مورد هم تا حد زیادی به ترجیح فردی بستگی دارد. برخی خانم‌ها با نوار بهداشتی‌های پنبه‌ای راحت‌ترند، برخی دیگر با نوار بهداشتی‌های مشبک. نوار بهداشتی‌های مشبک بااینکه از قدرت جذب بالایی برخوردارند، در برخی خانم‌ها موجب حساسیت می‌شوند؛ اما ناگفته نماند پوست هرکسی متفاوت است و همه لزوما به پدهای مشبک واکنش یکسانی نشان نمی‌دهند.

نرمی و لطافت

سطح نوار بهداشتی باید نرم و لطیف باشد تا پوست براثر سایش دچار قرمزی و خارش نشود. نوار بهداشتی‌های پنبه‌ای معمولا از این لحاظ بهترند.

قابلیت تنفس

یک نوار بهداشتی خوب باید از قابلیت عبور هوا برخوردار باشد تا از حبس رطوبت و ایجاد قارچ و عفونت جلوگیری کند.

هنگام خرید نوار بهداشتی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مزایای استفاده از نوار بهداشتی

مزیت‌های نوار بهداشتی

نوار بهداشتی برای کسانی مناسب است که خون‌ریزی شدید دارند یا کسانی که خون‌ریزی آنها در طول شب بسیار شدید است. همچنین اگر تازه به سن بلوغ رسیده‌اید و عادت‌ماهیانه‌تان شروع شده یا استفاده از تامپون برایتان سخت است، می‌توانید از نوار بهداشتی استفاده کنید.

سایر مزیت‌های نوار بهداشتی

 • متناسب‌ با میزان خون‌ریزی و فعالیت‌های شما در شکل‌ها و انواع مختلفی عرضه می‌شود؛
 • خطر بروز سندرم شوک سمی براثر استفاده از نوار بهداشتی تقریبا صفر است؛
 • می‌توانید در طول شب از آن استفاده کنید؛
 • مجبور نیستید چیزی را داخل واژن قرار دهید.

معایب استفاده از نوار بهداشتی

معایب نوار بهداشتی

درست است که امروزه نوار بهداشتی‌ها بسیار نازک‌تر شده‌اند، ولی بازهم احتمال دارد که در زیر انواع خاصی از لباس‌ها مشخص باشند؛ البته لزومی ندارد چیزی را مخفی کنید، ولی شاید تمایلی نداشته باشید که تمام طول روز، حواستان به لباس و ظاهرتان باشد.

پیشنهاد:
لیست قیمت 21 مدل دکلره (بدون آسیب به مو) + خرید اینترنتی

سایر معایب نوار بهداشتی

 • وقتی از نوار بهداشتی استفاده می‌کنید، نمی‌توانید شنا کنید؛
 • نوار بهداشتی نیز مانند تامپون موجب مشکلات زیست‌محیطی می‌شود؛
 • در هنگام حرکت، ممکن است از جای خود خارج شود یا وسط آن چین بخورد؛
 • هنگام جداکردن نوار بهداشتی از لباس زیر، صدای بسیار مشخص و بلندی ایجاد می‌شود؛
 • با بعضی از انواع لباس زیر مانند لباس‌ زیر بندی جی (G-string) قابل‌استفاده نیست.

انواع نوار بهداشتی ها

 • نوار بهداشتی و پدهای بال‌دار
 • نوار بهداشتی ساده و پدهای ساده
 • نوار بهداشتی‌های شبانه
 • نوار بهداشتی روزانه
 • پدهای روزانه برای ترشحات روزانه
 • پدهای پنبه‌ای و مصنوعی برای پوست‌های حساس
 • نوار بهداشتی و پد معطر
 • تامپون

معایب استفاده از نوار بهداشتی

توصیه های مهم که در دوران قادگی باید بدانیم

 • هر روز به حمام بروید
 • از غذا های مقوی استفاده کنید تا دچار ضعف نشوید
 • از کار های سنگین و بلند کردن وسایل سنیگین خودداری کنید
 • ورزش های سخت و پیاده روی طولانی مدت در دوران قاعدگی به سلامت شما آسیب می رسد
 • اصول استفاده از نوار بهداشتی را به خوبی بدانید

نکات بهداشتی که در زمان قادگی باید رعایت کرد

نوار بهداشتی را بطور مکرر معمولاً هر 6- 4 ساعت تعویض کنید.

ازلباس زیر نخی استفاده کنید.

لباس زیر را در نورخورشید آویزان کنید و با اتو ضد عفونی کنید.

براي شستن لکه های خون از آب سرد و صابون استفاده کنید.

همیشه در کیف دستی خود یک نوار بهداشتی و شورت داشته باشید.

چگونه بدون خجالت نوار بهداشتی خریداری کنیم

پیش از رعایت نکات مهم استفاده از نوار بهداشتی، شما باید یک محصول با کیفیت و مرغوب را خریداری کنید. مهم نیست نوار بهداشتی ایرانی یا خارجی می‌خرید، سایز مناسب، حساسیت‌ زا نبودن و قدرت جذب نسبتا خوب، عوامل مهم‌تری هستند. اگر برای خرید نوار بهداشتی و محصولات جنسی از سوپرمارکت یا داروخانه محل خود، خجالت می‌کشید یا معذب هستید، می توانید به صورت اینترنتی از سایت زیبا کنیم خریداری کنید.

کلام آخر

ممنونم که تا آخر این مطلب هم با ما همراه بوده اید و توانسته اید نوار بهداشتی ایده آل خود را خریداری کرده باشید و همه نکات مهم درباره خرید نوار بهداشتی را در این مطلب آموخته باشید اگر شما هم نظرات بیشتری درباره خرید نوار بهداشتی و طریقه مصرف آن می دانید در کامنت به دوستان دیگر ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + شش =

دکمه بازگشت به بالا