آموزشی

نحوه صحیح استفاده از رژگونه

امروز با مطلبی دیگر می خواهیم به شما نحوه صحیح استفاده از رژگونه را به شما ارائه دهیم. رژگونه یکی از لوازم آرایشی است که به صورت جوانی و درخشش خاصی می دهد،رژگونه ای استفاده کنید که به رنگ پوست شما بیاید تا گونه های فوق العاده ای داشته باشید در ادامه مطلب نحوه صحیح استفاده از رژگونه را به شما آموزش می دهیم.

رژگونه چیست؟

دونوع رژ گونه داریم رژ گونه های پودری و کرمی افرادی که پوست چرب دارند از نوع پودری و افرادی که پوست خشک دارند از نوع کرمی استفاده کنند با قلمو رژ گونه را از برجستگی گونه به سمت گوش بزنید.

ترکیبات به کار رفته در رژگونه

رژگونه از ترکیبات متفاوتی ساخته می شود و دلیل آن نیز انواع مختلف آن هستند. برخی از رژگونه ها پودری می باشند، برخی مایع و برخی دیگر نیز کرمی. هر یک از انواع رژگونه ها متناسب با پوست های مختلف ساخته شده است. به عنوان مثال، افراد دارای پوست خشک بهتر است از انواع رژگونه های کرمی و مایع استفاده کنند. برعکس، افراد دارای پوست چرب بهتر است که از رژگونه پودری استفاده کنند تا صورت شان به مرور زمان برق نیفتد.
به طور کلی، بهتر است رژگونه ای را انتخاب و خریداری نمایید که در تهیه آن از پودر تالک، رنگدانه، جاذب چربی و مواد نگهدارنده و متراکم کننده استفاده شده باشد. این محصولات به دلیل داشتن جاذب چربی، بهتر روی پوست نشسته و مدت زمان بیشتری نیز ماندگاری خواهد داشت.

ترکیبات به کار رفته در رژگونه

آموزش رژگونه زدن برای فرم های مختلف صورت

صورت گرد: این افراد باید رژگونه را روی برجستگی گونه بزنند یعنی جایی که پهنای چانه و گردی گونه ها شروع شده و طول و پهنای صورتتان با هم برابر است اگر رژگونه را درست استفاده کنید گردی صورتتان متعادل تر به نظر خواهد رسید.

صورت بیضی: از نظر زیبایی شناسی این نوع فرم صورت زیبا ترین فرم صورت بشمار می رود. در این نوع صورت فک و پیشانی طول و پهنای یکسانی دارند و طول صورت یک و نیم برابر این پهناست. رژگونه در این حالت، روی نیمه بیرونی استخوان گونه زده می شود.

صورت مربعی: فک حالت مربعی و پیشانی بزرگ، از خصوصیات این افراد است. در این نوع صورت رژگونه را با حالتی دورانی روی برجستگی صورت بزنید.

صورت قلبی: به صورت هایی قلبی می گویند که چانه تیز و کشیده داشته باشند. این افراد پیشانی پهن تری نسبت به چانه خود دارند. رژگونه را با حالت دوران های کوچک روی استخوان های برجسته گونه و بخش بیرونی آن بزنید.رژ

پیشنهاد:
پیش از خرید کرم دور چشم این نکات را بدانید

انواع مختلف رژگونه

رژگونه پودری

پرکاربردترین نوع رژگونه، نوع پودری آن است که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده تشکیل شده است. ماده انتقال دهنده رنگ در رژگونه پودری ، تالک است . در این نوع رژگونه، حفظ حالت طبیعی چهره و محو شدن آسان و جذب بهتر چربی پوست از مزایای آن است. این نوع رژگونه برای خانم هایی که پوست معمولی یا چرب دارند مناسب تر است.

براش یا قلم موی رژگونه پودری

بهتر است برای زدن رژگونه پودری از براش یا قلم مویی استفاده کنید که زاویه دار باشد و یا سر بزرگ و پهن داشته باشد تا رژگونه به صورت یکنواخت روی صورت پخش شود. کمی از پودر رژگونه را با براش برداشته بعد آن را روی سطحی بکوبید تا اضافه اش خارج شود. از حرکات چرخشی برای زدن رژگونه استفاده کنید.

رژگونه کرمی

اگر پوست خشک دارید و یا پوست شما چین و چروک دارد بهتر است از رژگونه کرمی استفاده کنید زیرا این رژگونه حاوی مرطوب کننده است . در انواع رژگونه مایع و کرمی از سیلیکون و مواد جاذب رطوبت  استفاده می شود .

براش رژگونه کرمی

برای زدن این نوع رژگونه از براشی استفاده کنید که دارای سر صاف و مسطح باشد . بهتر است از حرکات ضربه ای برای زدن رژگونه استفاده کنید.

رژگونه مایع یا ژله ای

اگر به دنبال ماندگاری بالا هستید بهترین رژگونه ، نوع مایع و یا ژله ای آن است. رژگونه ژله ای یا مایع از سیلیکون و مواد جاذب رطوبت تشکیل شده  است .رنگ رژگونه از دو نوع تشکیل شده است یکی رنگ طبیعی که پوست را می پوشاند و دیگری رنگ دلخواهی که به پوست می دهد.

براش رژگونه ژله ای یا مایع

برای این دسته از رژگونه ها از قلم موی مخصوص آرایش یا انگشت دست استفاده کنید بهتر است این کار را با حرکات ضربه ای انجام دهید .

انواع مختلف رژگونه

انتخاب رژگونه مناسب پوستتان

رژگونه باید بر اساس رنگ طبیعی پوست انتخاب شود. در ابتدا باید رنگ پوست خود را بشناسبد. برای این کار یک لباس سفید بپوشید و بدون هیچ آرایشی جلوی آینه بایستید به صورت خود نگاه کنید یک گردنبند طلایی یا لباس طلایی زیر صورتتان بگیرید یا یک گردنبند یا لباس نقره ای. کدام یک به شما بیشتر می آید؟ اگر طلایی بیشتر به شما می آید پس ته رنگ پوست شما گرم است و اگر نقره ای برازنده است پس ته رنگ صورت شما سرد است.

رژگونه برای پوست های روشن: رژگونه باید بر اساس رنگ طبیعی پوست انتخاب شود اینگونه از افراد بهتر است برای گرما بخشیدن به پوست خود از رنگ های هلویی و مرجانی استفاده کنند.
رژگونه برای پوست سبزه یا گندمی: بهتر است این افراد سراغ رژگونه ای با تن بنفش و یا صورتی تیره و رنگ های هلویی بروند . رنگ های تیره تر باعث خستگی در چهره این افراد می شود.
رژگونه برای پوست های سبزه تیره: این افراد می توانند از رنگ های آجری و پرتغالی و یا حتی قرمز استفاده کنند .

پیشنهاد:
راز داشتن مژه های پر پشت و بلند چیست ؟

تاریخچه رژگونه

استفاده از رژ گونه از مصر باستان آغاز شد و سپس به سایر مناطق جهان گسترش یافت. مواد مختلفی در ساخت رژ گونه استفاده می‌شود، در گذشته از انواع میوه‌های قرمز، آب لبو و تکه‌های توت‌فرنگی برای ساخت رژ گونه استفاده می‌کردند.

در دنیای مدرن امروز برندهای لوازم آرایشی، انواع رژ گونه را در رنگ‌های مختلف توید می‌کنند. از انواع مواد طبیعی و مصنوعی و روغن‌های گیاهی، گلاب و مواد معطر در ساخت این محصولات جذاب آرایشی استفاده می‌شود.

نکات مهم که در رژگونه زدن باید بدانیم

  • رژگونه باید آخرین مرحله آرایش شما باشد
  • بعد از رژگونه زدن پودر تثبیت کننده بزنید
  • هنگام رژگونه زدن لبخند بزنید تا گونه ها نمایان شوند
  • رنگ رژگونه و رژلب باید هماهنگی داشته باشند
  • برس رژگونه را خیلی پرنکنید, یک لایه نازک کافیست

با رعایت این نکات میتوانید مانند گریمورهای حرفه ای رژگونه بزنید و آرایش تان را تکمیل کنید. هنگام رژگونه زدن تمام دقت تان را به کار بگیرید زیرا اگر رژگونه زدن درست انجام نشود صورت را بی حال نشان میدهد.

نکات مهم که در رژگونه زدن باید بدانیم

رژگونه هایی که مناسب فصل تابستان است

رژگونه کرمی صدفی: این رنگ خنثی با هر نوع لباس در رنگ‌های مختلف همخوانی دارد،‌ اما بهتر است آن را با رنگ‌های پررنگ امتحان کنید.

رژگونه مومی صورتی: اگر لباس‌تان به رنگ کمرنگ است یا خنثی، بهتر است برای صورت‌تان از رژگونه صورتی استفاده کنید چراکه با پوست‌تان بیشتر همخوانی خواهد داشت.

رژگونه چسبی مرجانی: اگر لباس سفید، کتان راه‌راه یا حتی مدل گلدار پوشیده‌اید، استفاده از رژگونه‌های مرجانی روی صورت بهترین گزینه برای حفظ درخشندگی آن بدون بر هم خوردن ست لباس‌های‌تان خواهد بود.

رژگونه پودری به رنگ قاصدکی: پودرهای روشن‌کننده با هر رنگی همخوانی دارند؛ چراکه آنها رنگ‌های افزودنی ملایم و خفیفی هستند که به صورت‌تان اضافه می‌شوند. مهم نیست که رنگ یا ته‌رنگ پوست‌تان چیست، پودرهای روشن‌تر باعث از بین رفتن سایه‌های صورت شده و سایه‌های ظریف‌تر و ملایم‌تری روی صورت به‌جا می‌گذارد.

رژگونه با مایه‌های صورتی یا ساتن هلویی: رنگ‌های صورتی روشن‌تر برای تکمیل لباس‌هایی با رنگ شربتی، صورتی پررنگ و حتی رنگ‌های خنثی ساده بسیار مناسب‌اند. استفاده از این رنگ‌ها، ساده‌ترین روش برای روشن‌تر کردن صورت است.

کلام آخر

ممنونم که تا آخر این مطلب هم با ما همراه بوده اید و توانسته اید نحوه صحیح استفاده از رژگونه را آموزش دیده باشید و توانسته اید رنگ رژگونه ای که مناسب پوستتان است را خریداری و انتخاب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 5 =

دکمه بازگشت به بالا